Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów. Właśnie jestem po oblocie Extry 300 od Pana Mirka. Model lata bardzo ładnie. Na trawie startuje już po kilku metrach. Oto moje wyposażenie

silnik Turnigy 3536

regulator 40A

serwa Turnigy TG-9

pakiet 2200, 20C

odbiornik Hitec 8 kan

Waga gotowego modelu do lotu 1025g pewnie za sprawą użytej folii.

Na koniec kilka fotek.

extra300003.jpg

1extra300006.jpg

2extra300005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Bardzo się cieszę Panie Zbyszku, że jest Pan zadowolony z modelu.

Jakby miał Pan jakiś filmik z lotów , to bardzo proszę zamieścić na forum , o ile to możliwe.

Chciałbym jeszcze dodać, że obecnie moje zestawy modeli , czyli EXTRĘ 300, trenerka do nauki latania MICHAŚ RC oraz elektroszybowiec CYGNUS RC są wycinane przez firmę

NAWIA - POLSKA, co jak większość użytkowników tego forum wie , zapewnia doskonałą jakość wycinanych zestawów w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną w wyniku czego zestawy te są najtańszymi na rynku.

Pozdrawiam.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszyscy Koledzy, którzy zamówią zestaw MICHASIA bądź EXTRY 300 w okresie od 1 sierpnia do 14 sierpnia włącznie otrzymają rabat w wysokości 10 %.

Zamówienia można składać na PW do mnie lub Kolegi MIRKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Przedstawiam moje najnowsze malowanie EXTRY:

extra300002.th.jpg

extra300007.th.jpg

Chciałbym tylko dodać , że promocja na zestawy EXTRY 300 i trenerka MICHAŚ RC trwa do końca września.Cena za zestaw EXTRY w wersji " kit " dla użytkowników forum to 240zł w tym koszt przesyłki, natomiast za zestaw trenerka Michaś w wersji " kit" to 140zł w tym koszt przesyłki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące malowania.

Czy wszystkie jego elementy są z foli modelarskiej czy może samoprzylepnej, takiej reklamowej?

Czy model cały najpierw okleja się białą folią (np. oracoverem) i na to nakleja wszyskie elementy "malowania"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem szczęśliwym posiadaczem Extry od pana Mirka :).

Oto relacja z budowy

Mam pewien problem, przy maksymalnym zaciągnięciu steru wysokości przy windzie bądź harrierze samolot zaczyna machać skrzydłami, czym to może być spowodowane. Może jeszcze jest za małe wychylenie steru bądź może przesunąć sc do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące malowania.

Czy wszystkie jego elementy są z foli modelarskiej czy może samoprzylepnej, takiej reklamowej?

Czy model cały najpierw okleja się białą folią (np. oracoverem) i na to nakleja wszyskie elementy "malowania"?

 

Witam.

Jeśli chodzi o ozdoby to ja oklejam cały model na jeden lub góra dwa kolory a resztę ozdób naklejam z folii samoprzylepnej wyciętej ploterem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

 

W ostatnią sobotę oblatałem swój najnowszy nabytek - Extrę od Pana Mirka. Wiało do 4 m/s i już miałem jechać do domu, ale co tam, pomyślałem, wieje wzdłuż pasa.. spróbujemy. Stery optycznie ustawione w neutrum, expo na 70% i jazda. Model wzbił się w powietrze i ...bajka po prostu, delikatnie trymów wystarczyło dotknąć by leciał jak po sznurku. Lądowanie spokojne, nie przeszkadzać za bardzo, wystarczy zdjąć gaz i ew. kontra na wiatr , a model sam ląduje. Po cholerę marnowałem czas na jakieś capy z HK czy Mythosy z EPP. Powinienem od razu do Piperka (tym się uczyłem) kupić tę Extrę do kompletu, a był bym miesiąc do przodu w postępach w lataniu. Generalnie POLECAM !

A teraz parę słów o modelu :

Zestaw był ARF, założyłem serwa HXT 900, silnik Turnigy 35-42 1100kV, rehulator SS 40-50 A, BEC 3 A, pakiety Rhinio 2250 3S 25 C. Model wyszedł coś koło 1100 gram do lotu, ciagu ma ponad 2 kg, więc mocy aż nadto, mimo kółka ogonowego jest trochę ciężki na dziob (duży silnik i regiel), więc pakiet mam max do tyłu. Parę fotek :

09b2a5423c8a4634med.jpg

3dce62ce1321e6a4med.jpg

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie.

Od pewnego już czasu zastąpiłem wytłoczkę osłony silnika osłoną wykonaną z laminatu.

Jest też możliwość wykonania takiej osłony z płótna węglowego.

Teraz nowa , niższa cena na zestaw w wersji " kit" tylko do wyczerpania zapasów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i na początku chciałbym pozdrowić Pana Mirka!

Ja swoją extrę także kończę, z tym że przerobioną na spalinę. Zmagam się trochu z wagą modelu w tym momencie. Są porobione zdjęcia, tylko brakuje czasu na publikację i opis przeróbek. Prawdopodobnie utworzę nowy temat w dziale spalin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja też stałem się szczęśliwym posiadaczem Extry 300. Zestaw wyglada solidnie, posiada czytelną instrukcję naprawdę składa się łatwo jak puzle,a jeżeli czegoś sie nie rozumie można zawsze zadzwonić lub napisać do Pana Mirka :D . Myślę że początkujący modelarz nie miał by kłopotu z jego złożeniem także można śmiało go polecić.

Pozdrawiam Lech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Cieszę się , że jest Pan zadowolony z tego zestawu.

Już niebawem , kolejny tuning tego zestawu.

Chciałbym dodać , że model EXTRY jak też model trenerka Michaś RC jest też dostępny w sklepie modelarskim - http://www.emodel.pl/emodel-model-extra-300s-zestaw-kit-11m-p-1303.html

Pozdrawiam.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto nazwał ten model Extrą chyba nie widział prawdziwej Extry ani jeden element nie jest z extry, ale to nie ważne jak sie nazywa wazne jak lata.

Od siebie mogę dodać, żesamolot lata bardzo dobrze miałem okazje nim posterować i mimo swojego dziwnego wyglądu (kwsestia gustu ;D ) jest ok.Warto powalczyć z wagą zeby nie przekroczyć 800g i lata sie naprawdę przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił może jeszcze ten modelik w wersji spalinowej oprócz P. Piotra?

Ciekawi mnie jakie byście zaproponowali serwa na ogon do niego?

Zastanawiam się pomiędzy:

1. http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=9392

2. http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=9657

Niestety te drugie są dość drogie i to mnie powstrzymuje przed zakupem. Silniczek wrzuciłem 2,5cm3 Magnum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robiłem ten model w wersji spalinowej miałem serwa Conrada 14 gramowe, te serwa które podałeś powinny być wystarczające do tego modelu. Niestety wagi modelu nie pamiętam. Miałem trzy modele od Pana Mirka, pamiętam, że pierwszy model (ręczna robota Pana Mirka nie jakiś tam ploter) oklejony lekką folią, pusty warzył 300 gram, latał na silniku axi 22/12. Ale to było dawno temu, ale prawda . Wszystkie te modele latały super nawet te które miały dość sporą wagę (ale powierzchnia skrzydeł robi swoje). Tak popularny extrim na pewno nie dorównuje temu modelowi. Jeden z pierwszych modeli wykonania Pana Mirka wyglądał tak

album_pic.php?pic_id=4348

Pozdrawiam Zdzisław

Ps;niestety zdjęć w wersji spalinowej nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten model w wersji spalinowej miałem serwa Conrada 14 gramowe

Jaką siłę miały te serwa?

Myślisz że te pierwsze dadzą sobie radę? Niestety umiejscowienie serw w ogonie zmusza do danie tam serwomechanizmów o max głębokości 16mm i stąd te moje kombinacje. Tak to bym wrzucił coś o sile ok 3kg i problem z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.