Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dobry pomysł. Tez się zastanawiałem czy w kadłubie nie dać uchwytów na serwa i położyć bowdeny. W końcu muszę się na coś zdecydować bo mi zamówienie stoi nie pchnięte w HK :o

 

Edit:

 

I zdecydowałem się że serwa pójdą wewnątrz ogona za kabiną + bowdeny :)

Wybór padł na Turnigy 380MG Micro Servo (Metal Gear) 3.6kg / .15sec / 15.6g

Szkoda tylko że tak ładnych serw nie będzie można oglądać, chyba że zrobię okienko do podglądania jak ma ma to miejsce w obudowach komputerowych dla zapaleńców :rotfl: hehe

BMS-380MG(1).jpg

Waga: 15.6grams / 0.55oz

Wymiary: 26 x 13 x 26 mm

moc i prędkość At 4.8V: 3.6kg/cm 0.15sec

moc i prędkość At 6.0V: 4.2kg/cm 0.14sec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wygląda to jak bok anorektyczki :wink: autor chciał przez to pokazać jak lekka jest jego extra :twisted:

 

Podobno chude jest ....... piękne ..... :D

A tak poza tym uważam, że to kwestia gustu i oszczędności wagi - przecież kazdy gram z tyłu to 20g. z przodu..

Pozdrawiam.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek a może gdyby dodać po jednym cienkim dźwigarku po każdej ze stron to folia na pewno inaczej by się ułożyła i troszeczkę konstrukcja zyskała by na estetyce kosztem zwiększenie minimalnie wagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by leciutką balsą 1,5mm. Ja w swojej zrobiłem z balsy 1mm lekkiej ale i zarazem miękkiej. Teraz na pewno dał bym ciut grubszą lub taką sama ale twardszą, ale ostatecznie wolał bym juz tak:

Można by wstawić listewki sosnowe 2x2 lub ze średniej twardości balsy zrobić wzmocnienie o przekroju T i wkleić zamiast dodatkowych listewek sosnowych. Na pewno by to nie warzyło tyle co całe oklejenie grzbietu balsa a zapobiegło by zapadaniu się poszycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja tegoroczny sezon rozpocząłem z extrą z zestawu Pana Mirka... mogę powiedzieć tyle, że lata rewelacyjnie. model jest posłuszny, lata za drążkiem i z pewnością poradzi sobie z nim każdy kto opanował podstawy pilotażu. Extra świetnie szybuje. ja latam na stadionie więc do lądowania lecę za stadion, robię nawrót na wyłączonym silniku i wolnym lotem ślizgowym przelatuję jeszcze całą długość stadionu. modelik siada bardzo delikatnie. z modyfikacji- statecznik pionowy okleiłem na twardo, ponieważ w transporcie oryginalny był dla mnie za delikatny. ster kierunku został oryginalny. nie wiem jak wklejać zdjęcia, ale wysłałem je Panu Mirkowi więc może on wklei zdjęcia mojej extry. pozdrawiam!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Moja EXTRA przeszła kolejne modyfikacje.

Kadłub został maksymalnie odciążony, tył kadłuba oklejony bardzo miękką balsą 1,5mm.

Zmieniona została konstrukcja płata , również bardzo odciążona , lotki przestszenne

Wzmocnione usterzenie poziome.

Oto aktualne zdjęcia modelu w wersji ARC:

extra300wersjaarc3.jpg

extra300wersjaarc5.jpg

extra300wersjaarc6.jpg

extra300wersjaarc7.jpg

 

Waga modelu na zdjęciach to w tej chwili 366g.

Myślę , że waga do lotu powinna wyjść w granicach 800 - 850g.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył kadłuba oklejony bardzo miękką balsą 1,5mm.

No nareszcie. Proponowałem takie rozwiązanie juz w zeszłym roku. Ja tak sobie już dawno zrobiłem w modelu. Proponuję również przerobić lekko (wydłużyć) ster kierunku. Będzie bardziej przypominał ster Extry. Tylko nie mów znowu, że będzie tył zbyt ciężki :lol:

W moim modelu wygląda to teraz tak

edf1ac6cf723e336med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.