Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wszyscy maja Extrę , mam i JA :o

 

Ostatnio dostałem paczkę od Pana Mirka i stałem się szczęśliwym posiadaczem tego pięknego samolotu. Jest to mój pierwszy model w wersji "KIT" i wrażenie po otwarciu paczki było niesamowite :mrgreen: .

Tyle tam tego jest jest, że dla takiego gościa jak ja poskładanie tego do kupy będzie wyzwaniem. Wczoraj wyciąłem wszystkie elementy (mam odcisk od nożyka) i pierwsza myśl: odrysować wszystko w razie kolizji z nasza matka ziemia będzie przynajmniej z czego wyciąć brakujące części :rotfl: , ale wpadłęm na lepszy pomysł i sobie wszystkie mniejsze części zeskanowałem. Jak już wspominałem to mój pierwszy "KIT" ale zarazem pierwszy samolot konstrukcyjny, wcześniej posiadałem i nadal posiadam pelikana alpha 1500, delta depron 120 minut z tego forum oraz aktualnie buduje RWD-5 z depronu wiec doświadczenie mam raczej nie wielkie a nawet znikome ale może uda mi się poskładać ten piękny samolot i nie rozbić go za szybko a najlepiej w ogóle;] To dzisiaj jadę po klej i zabieram się za wieczorne wypady do piwnicy(moja modelarnia) w celu składanie moich samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy maja Extrę , mam i JA ;)

 

Wczoraj wyciąłem wszystkie elementy (mam odcisk od nożyka) i pierwsza myśl: odrysować wszystko w razie kolizji z nasza matka ziemia będzie przynajmniej z czego wyciąć brakujące części :rotfl: , ale wpadłęm na lepszy pomysł i sobie wszystkie mniejsze części zeskanowałem. ;].

 

Witam

Nie ma potrzeby skanowania lub odrysowywania części tego zestawu.

W razie kolizji , wystarczy jeden telefon do mnie i otrzymasz rysunki potrzebnych elementów w podziałce 1:1 wystarczy wydrukować i wyciąć ze sklejki czy balsy.

Można też zamówić gotowe elementy wycięte laserem - to droższa opcja.

 

Co do ceny za zestaw proszę o maila na adres: mirek-gal@wp.pl lub telefonicznie -

tel. 663737039.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirku zdecydowałem się jednak na ten zestaw :lol:

Wszystko jest napisane w emailu:)

 

Witam.

Bardzo się cieszę , odpowiedź jest w pańskim mailu.

Chciałbym przypomnieć wszystkim , że promocja na moje zestawy trwa do 10 listopada.

Właśnie zbieram zamówienia na następne zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ładne modele,a ja dalej pojęcia nie mam co źle zrobiłem ze moja extra wyszła do lotu 1270g, średnio 300g więcej niż Wasze?

wyposażenie :

NTM Prop Drive 35-42 Series 1000KV / 700W

śmigło 10x7

2x Corona 928BB Servo 2.0kg/ 9g/ 0.13sec

2x HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo

Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch V2

Rhino 2250mAh 3S 11.1v 25C Lipoly Pack

TURNIGY Plush 80A w/ UBEC Speed Controller

,ba aby mieć pełną jasność specjalnie zbudowałem sobie wyważarek wg zapożyczonej receptury.:

http://www.saumodelarnia.fora.pl/dzial-techniczny,20/wywazarka-do-modeli,601.html

i sc wychodzi ewidentnie na 93mm

Poza tym model lata fajnie i meczy mnie tylko myśl ze jakby był bardziej odchudzony, mógłbym sobie pozwolić nim na większe szaleństwo...

 

p.s w razie jak są chętne extry na latanie w W-wie dajcie znać jesień piękna wiec można by polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne modele,a ja dalej pojęcia nie mam co źle zrobiłem ze moja extra wyszła do lotu 1270g[/quote

 

Stanowczo za duży silnik,regulator ,może ciężka folia ,gram do grama i mamy efekt końcowy w formie małej cegiełki. 8)

 

Cholercia i tak i nie, silnik musiał być mocniejszy ze względu na wagę modelu bez wyposażenia, która wyszła ciut poniżej 1kg wiec wrzucanie tam 3536 nie miało od razu sensu,różnica pomiędzy silnikami to 30g,przyjmijmy ze różnica w wadze regulatorów to kolejne 40g to i tak mało, nie wspomnę już o lżejszej wersji pakietu.A nie uwierzę ze chinska folia jest aż o tyle cięższa, zresztą znowu nawet jakby to nie tłumaczy wagi modelu na pusto na poziomie 980g.

Chyba w zimę trzeba się będzie wziąć i albo złożyć nowy kadłub ze statecznikami,albo zedrzeć folie wyazurowac i okleić na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie model zachowuje się bardzo poprawnie, nie ma już kłopotu z brakiem mocy przy kręceniu pętli, beczek i na większych kątach natarcia przy innych figurach.

Skoro tak, to po co rozbierać dobrze latający model? Zostaw jak jest i lataj.

Jeśli jednak tak bardzo przeszkadza Ci waga, to już lepiej zbuduj nowy model, a nie niszcz starego, bo odzieranie modelu z folii, ażurowanie itp. to bezsensowna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ładne modele,a ja dalej pojęcia nie mam co źle zrobiłem ze moja extra wyszła do lotu 1270g, średnio 300g więcej niż Wasze?

 

Witam.

Nie zapominaj Kamil , że miałeś wersję testową EXTRY ze ściankami bocznymi kadłuba ze sklejki topolowo - lipowej o ile dobrze pamiętam - to też dodatkowa waga.

 

Chciałem jeszcze dodać że promocja na zestaw EXTRY 300 i wszystkie moje pozostałe zestawy została przedłużona do 20.11.2011r.

Szczegóły na mojej strone internetowej w zakładce - AKTUALNOŚCI.

Teraz wytłoczka Kabiny - GRATIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mirku

Posiedziałem przeliczyłem naddatek wagi wyposażenia i faktycznie na samym silniki i ryglu wyszło 94g, na kółkach też wyjdzie kilka gr i to co napisał Mirek, kadłub z listwy lipowej i mamy jakiś tam wynik. Mam zamiar powalczyć o te 100g, odchudzę wiec model i zamontuje do niego inny silnik rygiel i koła z piankowe.

Jak tylko przyjdą nowe komponenty zamontuje wyważę zrobię oblot i dam znać jak poszło i czy gra była warta świeczki.

 

p.s.Mirku podeślij proszę na prv info ile będzie mnie kosztował nowy kadłub ze statecznikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.