Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sugerowałbym, abyś zaprojektował cały , nowy statecznik pionowy. Ja co prawda dokleiłem do góry 35mm, ale proporcje całego statecznika zostały zachwiane. Teraz sam statecznik pionowy jest nieproporcjonalnie mały, co widać na zdjęciu.Myślę, że trzeba by podwyższyć statecznik pionowy do tej doklejonej listwy balsowej na górze, kosztem powierzchni rogowej steru kierunku. Ja pewnie w swoim tak zrobię.

2560ca1f66071965med.jpg

Natomiast, jeśli chodzi o wzmocnienie statecznika poziomego, to ja bym proponował tego typu trójkąty:

8197c47c371d51eemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym, abyś zaprojektował cały , nowy statecznik pionowy. Ja co prawda dokleiłem do góry 35mm, ale proporcje całego statecznika zostały zachwiane. Teraz sam statecznik pionowy jest nieproporcjonalnie mały, co widać na zdjęciu.Myślę, że trzeba by podwyższyć statecznik pionowy do tej doklejonej listwy balsowej na górze, kosztem powierzchni rogowej steru kierunku. Ja pewnie w swoim tak zrobię.

Obrazek

Natomiast, jeśli chodzi o wzmocnienie statecznika poziomego, to ja bym proponował tego typu trójkąty:

 

Statecznik przerobie tak jak sugerujesz .

Jeśli chodzi o wzmocnienie statecznika poziomego to wygląda to tak:

 

extra300statecznikpozio.jpg

Mogę dodać , że zmieniłem profil płata na NACA 63012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dotarła do mnie Extra która jest na zdjęciach wyżej i powiem że nie spodziewałem się tak wysokiej jakości wykonania oraz użytych materiałów użytych do budowy (szacunek za kadłub). Model jest doskonale spasowany pozostało wywiercić kilka małych otworków dokończyć i do góry :) Mam tylko nadzieje że jak za kilka dni pokaże ją oklejoną to Pan Mirek będzie odbierał moje telefony ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz od dawna jestem posiadaczem Extry z w.w. zestawu, lecz jako ze nabylem ja z drugiej reki, nie bardzo bylo sie czym chwalic :) Niestety serwo steru wysokosci nie wytrzymalo mrozu, dlatego Extra z przymusu dostała nowe ubranko, ktore pragne zaprezentować.

album_pic.php?pic_id=6351

Spód kadluba jest czarny, natomiast na powierzchniach nosnych sa czarno-biale pasy.

Malowanie wzorowane na modelu firmy Jtec Radiowave, zamiana kolorów częsćiowo wynikała z widzimisie, a częsciowo ze wzlędów ekonomicznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirku, juz nie raz zawracalem panu glowe przez telefon ;) Model ma wylatane kilka godzin w "starej skorze" i moze dwie godziny w nowej. SC powedrowal do tylu dzieki czemu ladowania w miejscu i harier wychodza bez problemu.

 

Wagi dokladnie nie pamietam, chyba deczko ponad 1kg, silnik turnigy 3536-1100, pakiet 2,2Ah turnigy, regulator 30A made in hobbyking, smiglo 11x5,5 APC - model wspina sie pionowo do gory, na smigle pewnie by powisial gdyby pilot umial nad nim zapanowac. Serwa ogonowe hobbyking z metalowymi trybami, ale te slabsze (turnigy mini metal gear sa dwa rodzaje) jednak momentu nie brakuje, pod skrzydlami wisza tanie serwa towerpro (niebieskie) SG-50.

 

 

Dzis pierwsze proby ze smiglem 12x3,8 slow fly APC, musze przyznac, ze jak na moj gust , to wywraca samolocik na lewa strone ;) Na hariera wchodzi przy 1/3 gazu, troche wialo wiec trudno obiektywnie ocenic ciag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Właśnie dotarła do mnie Extra która jest na zdjęciach wyżej i powiem że nie spodziewałem się tak wysokiej jakości wykonania oraz użytych materiałów użytych do budowy (szacunek za kadłub). Model jest doskonale spasowany pozostało wywiercić kilka małych otworków dokończyć i do góry :) za kilka dni pokaże ją oklejoną ;)

 

 

Witam.

Jak tam Extra - oklejona jest już?

Czekamy na obiecane zdjęcia.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Chciałem się pochwalić kolejnym ukończonym modelem .

Extra wyszła stosunkowo ciężka ok.1200 g.Co jest tego powodem nie potrafię wytłumaczyć. jedyna przeróbka to wzmocnienie płytki podwoziowej.

Wyposażenie to:

Silnik Turnigy 3536 /1100 obr.

Serva HXT 900 4szt

Regulator 40A bec 3A

Akumulator Turnigy 2200 20-30C

Model z tym wyposażeniem lata bardzo dobrze.Piękne szybowanie bez silnika.

Do ostrej akrobacji i stania na śmigle brakuje troszkę mocy.

Model bardzo wrażliwy na lotki

Gratuluje Panie Mirku kolejnej udanej konstrukcji. :D

A oto ona w całej okazałości.

http://img705.imageshack.us/i/55294250.jpg/

http://img228.imageshack.us/i/35056566.jpg/

http://img12.imageshack.us/i/18084310.jpg/

http://img807.imageshack.us/i/66928362.jpg/

http://img231.imageshack.us/i/58265924.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również stałem się posiadaczem zestawu do samodzielnego montażu.

Wcześniej złożyłem "Michasia" również od Pana Mirka.

Michał nadal dzielnie lata mimo kilkunastu nieudanych lądowań, naszła mnie chęć jednak na zbudowanie czegoś nowego.

I mam pytanie do fotumowiczów czy umieszczać relację z budowy utaj czy nowy wątek zacząć??

Czy znacie może jakieś dobre "lotniska" w okolicach Warszawy bemowa?? (aeroklub raczej odpada nie wpuszczą.

Michaś praktycznie startował z ręki i nie potrzebował jakiegoś specjalnego lotniska. Extra natomiast chociaż do lądowania chyba będzie coś potrzebowała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana relacja z budowy:

Po otwarciu paczki:)

 

 

caloscw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W chwili obecnej sklejony kadłub z tego co na zdjęciach widać 160 g

 

kadlub2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Jedno skrzydło wraz z lotką 84 g

 

skrzydlo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

stery 27 g

 

starym.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nasuwa mi się pytanie czy trochę nie za ciężko to wychodzi na dzień dzisiejszy mam już

 

160 + 84 +27 + 47 (owiewka i przód) + 44 (łącznik skrzydeł)

czyli 362 g a brakuje jeszcze jednego skrzydła

 

Czyli bez podwozia oklejenia i innego wyposażenia wyjdzie około 450 g.

 

Czy ta waga jest odpowiednia??

 

 

Co zrobić aby zdjęcia bezpośrednio wyświetlały się na stronie??

polecenie img nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie skrzydło prawie gotowe.

Nadszedł czas na szlifowanie lotek na natarciu.

I tu mam pytanie jak je szlifować w łuk czy na prosto i pod jakim kątem (jaki max kąt mają się lotki wychylać??)

Czy dźwignie sterów (będą wpuszczone w lotki) są takie dostępne w sklepach czy robić z czegoś samemu. jeśli samemu to z czego i jakiej wielkości?? ( w sklepach są same takie montowane na powierzchni lotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie skrzydło prawie gotowe.

Nadszedł czas na szlifowanie lotek na natarciu.

I tu mam pytanie jak je szlifować w łuk czy na prosto i pod jakim kątem (jaki max kąt mają się lotki wychylać??)

Czy dźwignie sterów (będą wpuszczone w lotki) są takie dostępne w sklepach czy robić z czegoś samemu. jeśli samemu to z czego i jakiej wielkości?? ( w sklepach są same takie montowane na powierzchni lotki)

Witam.

Lotki można szlifować na dwa sposoby - zaokrąglić krawędź natarcia lotki lub krawędź natarcia zeszlifować ukośnie z obu stron . ja robię to tak: odmierzam 6mm od początku lotki, rysuję linie i naklejam taśmę malarską, następnie szlifuję do osi obrotu pod kątem - kąt

samoczynnie wyjdzie podczas szlifowania.

Dźwigienki do lotek należy wyciąć z płytki laminatowej - do obwodów elektronicznych o grubości 1,5mm , może być też dobrej jakości sklejka lotnicza.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka zdjęć skrzydeł

Szkielet:

szkieletq.jpg

gotowe skrzydła

skrzydlo2.jpg

krawędź natarcia lotki

lotkac.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zawiasy

lotka2r.jpg

 

Zostało jeszcze przymocowanie ogonka do kadłuba zamontowanie zawiasów w ogonie.

Mam odnośnie tego właśnie pytanie czy naciąć i wsunąć zawiasy, czy wyciąć kawałek umieścić zawiasy i zakleić żywicą 10 minutową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zostało jeszcze przymocowanie ogonka do kadłuba zamontowanie zawiasów w ogonie.

Mam odnośnie tego właśnie pytanie czy naciąć i wsunąć zawiasy, czy wyciąć kawałek umieścić zawiasy i zakleić żywicą 10 minutową??

Proszę wkleić wzmocnienie mocowania zawiasów - takie prostokąty ze szczeliną pośrodku , a następnie szczelinę posmarować żywicą 10-co minutową - ja wklejam na Poxipol , wsunąć zawias i zostawić do wyschnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.