Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

p.s.Mirku podeślij proszę na prv info ile będzie mnie kosztował nowy kadłub ze statecznikami

 

Witam.

Pragnę poinformować wszystkich , że są dostępne zestawy Extry od ręki - tym razem nie trzeba czekać Cena " mikołajkowa" + Gratis niespodzianka.

Szczegóły - tel.663737039.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

 

Niecały miesiąc temu zakupiłem model extry od Pana Mirka.

Nie byłem pewien czy uda Mi się go skleić, ponieważ moje wcześniejsze doświadczenia z

modelarstwem to przede wszystkim modele kartonowe. Ale jak narazie jakoś idzie do przodu.

Popełniłem parę błędów, ale na szczęście udało się je łatwo naprawić.

 

album_pic.php?pic_id=7591

 

album_pic.php?pic_id=7594

 

album_pic.php?pic_id=7593

 

album_pic.php?pic_id=7592

 

Model jest już gotowy do oszlifowania, i oklejenia.

I tu mam pytanie:

Czy powinienem zaszpachlować dziury na łączeniach balsy, czy folia je zakryje?

 

 

Niestety nie mam możliwość zrobienia lepszych zdjęć, ale wydaje się Mi, że widać na nich to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Całkiem dobrze wyszło jak na pierwszy raz,

Szpary można zakleić kawałeczkami balsy i dopiero oklejać.

Przy wyginaniu " garbu " kadłuba, chyba nie spryskał Pan balsy płynem do mycia szyb tak jak napisałem w instrukcji, bo widać , że balsa nie wygieła się do końca - a może to złudzenie optyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

W końcu i mi udało się ukończyć moją Extrę.

Bardzo przyjemnie mi się ją składało.

Wszystko do siebie pasowało.

Wyszła trochę ciężka (gotowa do lotu 1145 g)

Usprawiedliwiam się tym, iż to mój pierwszy "tartak".

 

Wstępnie zastosowałem następujące wyposażenie :

Turnigy D3536/8 1000KV

APC style propeller 10x5-E

HXT900 9g

TURNIGY Plush 40amp

Turnigy 2200mAh 3S 30C Lipo

 

Niestety oblot pewnie dopiero wczesną wiosną jak się pogoda poprawi.

 

Pozdrawiam

 

album_pic.php?pic_id=7678

album_pic.php?pic_id=7679

album_pic.php?pic_id=7680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że latać będzie dobrze, choć mam obawy co do silnika. Myślałem, że będzie mniej wagi, stąd taki silnik. Ale obawiam się, że trzeba będzie zmienić na 3542 i może pakiety 4s. Okaże się po oblocie.

 

Na początku budowy także myślałem o spalinie, ale do dyspozycji miałem silnik ASP 15A i doszedłem do wniosku, że będzie za mało.

 

Może jak stanę się posiadaczem jakiegoś 4cm2 silnika to przerobię model.

Kleju nie żałowałem, stąd ta waga, ale może dzięki temu będzie szansa by przejść na spalinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałem się tym co pisze hk tylko rozmiarem silnika. Jesli faktycznie osiąga tylko 1160 gram to baaardzo słabiutki jest.

 

Jak zrobisz już lota to sprawdź temp silnika, jeśli nie będzie parzył w ręce możesz założyć mu śmigło o większej średnicy co zwiększy ciąg. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już ktoś napisał: "Wszyscy mają Extre - mam i ja!". W niedzielę dogadałem się z kolegą Mirkiem, a wczoraj wieczorem zapukał do mnie listonosz - a raczej "paczkonosz" :D

Oczywiście natychmiast dobrałem się do paczki. Muszę powiedzieć, że tak porządnie zapakowanego zestawu, to jeszcze nie dostałem. Oglądałem, oglądałem i z tego oglądania wyszedł mi kadłub poskładany "na sucho". Wszystko jest bardzo dobrze spasowane - czasami nawet za bardzo.

Mam nadzieję, że model będzie latał przynajmniej tak dobrze, jak są przygotowane elementy i jaką nosi nazwę :D czyli extra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Juz oczekiwalem to pytanie :-)

 

Dlugo szukalem foli do drukowania na durkarke laserowa i w koncu znalazlem

 

http://shop.flexicom.de/Etiketten-A4/Kunststoff/PET-klar-transparent/30-Blatt/PET-Etiketten-klar-transparent-200-0-x-297-0-mm-30-Blatt::2049.html

 

to sa etykiety jak do adresow ale 100% pszezroczyste (Nie matowe)

 

i na tym drukuje zdiecia ....

 

Pozdrowienia z Austrii

Marcin

 

PS: Pszepraszam bardzo jak pisze z duza iloscia bledow ... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna metoda zwana kalkomanią. Można kupić specjalny "papier" do drukarek laserowych, na którym drukuje się co się chce i potem moczy przez chwilkę w letniej wodzie aż cieniutka folia z nadrukiem odłączy się od papieru nośnego i potem zsuwa się ją na model. Tak położoną kalkomanię można prysnąć lakierem, tylko trzeba najpierw zrobić próbę, żeby lakier nie rozpuścił kalkomanii. U mnie kalkomanie na modelach są bez lakieru i są bardzo trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skrzydła są "fabrycznie" skonstruowane tak by były "demontowalne" :) Obie połówki płata są nasuwane na rurę alu a następnie za pomocą dwóch śrub bodajże trójek przykręcane do kadłuba. Płaty posiadają specjalne "uszy" by było to możliwe.

ps. Chyba nie przykleiłeś ich na stałe :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.