Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zestaw u p. Mirka kosztowałby 250-300 zł, to wybrałbym kupno jednak u p. Mirka.

Nie żebym nie wierzył sprzedawcy z giełdy, ale mam przykre doświadczenia odkupywania czegoś z drugiej ręki. Dlatego pytam o cenę by mieć możliwość wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To było napisane w pozytywnym sensie, czyli powinno być rozumiane: "Przy tej wielkości i dopracowaniu KIT-a"

 

Dzięki za odpowiedź.

Co do tej Extry z Allegro za 200zł to z tego co widzę, jest to starsza wersja tego modelu - żeby nie było rozczarowania.

Opis i zdjęcia zostały bezprawnie " pożyczone " do opisu aukcji - ale niestety takie jest życie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Od wielu tygodni składam model samolotu Extra opierając się na wiedzy zawartej na tym forum.

Doszedłem do momentu w którym mogłem model złożyć w jedną całość. Złożony model to konstrukcja jeszcze nie oszlifowana i nie pokryta folią. Nadszedł moment by postawić go na wagę.

Po tym co czytałem na forach waga modelu nie powinna przekroczyć 900g a im mniej tym lepiej.

Panowie mam pytanie gdzie popełniłem błąd mój model w stanie surowym waży 600g. Zakładam ze oklejenie folią to jakieś 100g, silnik następne 100g, aku ok 192g odbiornik i inne akcesoria dodadzą jeszcze wagi . Model będzie zatem ważył powyżej 1000g.

Teraz co do budowy . Model został złożony bez żadnych zmian. Całość kleiłem klejami wikol i ca.

Na pewno padnie pytanie co miałem na myśli surowy? Model złożony z elementów które znajdowały się w zestawie + koła (piankowe).

http://imageshack.us/a/img716/9153/20120913203129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po tym co czytałem na forach waga modelu nie powinna przekroczyć 900g a im mniej tym lepiej.

Panowie mam pytanie gdzie popełniłem błąd mój model w stanie surowym waży 600g.

Nigdzie. Czasem trafi się zestaw z balsy lekkiej, a czasem trochę cięższej. Nie przykładaj tyle uwagi do tych kilkunastu gramów różnicy. Ten model lata dobrze nawet kiedy jest cięższy niż 900g. Walka o każdy gram ma sens, kiedy robisz model zawodniczy, gdzie musisz rywalizować z innymi modelarzami. W tym przypadku robisz model rekreacyjny do latania przyjemnościowego i jak wyjdzie 1000g do lotu, to też będzie dobrze latał. Rób spokojnie model i nie przejmuj się tak bardzo wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam:)

 

Pociągnę ten wątek dalej, ponieważ stałem się posiadaczem Extry od P.Mirka:) Postaram się zdać mała relacje z budowy, na pewno będę miał parę pytań a także parę pytań rozwiąże B)

 

Tak słowem wstępu:

Model jest wycięty bardzo dokładnie, w zestawie jest parę nakrętek, magnesów, maska silnika, i szybka pilota ;). Aha jest jeszcze bagnet do skrzydeł i kawałek aluminium do ukształtowania podwozia + instrukcja.

 

Oto efekt paru minut składania:

 

sdc10174y.jpg

 

Poprzednie wersje Extry znam tylko ze zdjęć forumowiczów ale jeśli chodzi o zmiany do poprzednich wersji to wg mnie są bardzo duże - przede wszystkim jeśli chodzi o wytrzymałość i sztywność kadłuba.

Tutaj widok na mocowanie podwozia od góry - jeśli chodzi o nakrętki kłowe - lepiej wkleić je przed składaniem kadłuba - później będzie ciasno a nakrętki nie wchodzą w sklejkę łatwo:ph34r:

 

sdc10175d.jpg

 

 

Mocowanie podwozia także jest solidne - tutaj dodatkowo została delikatnie zalaminowana rurka pod bagnet - pierwotnie jest papierowa ale bardzo sztywna - w sumie mogłem jej nie laminować ale chciałem dołożyć sobie roboty:)

 

sdc10180cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przygody z modelem:)

 

Został zrobiony szkielet kabinki:

 

sdc10188.jpg

 

 

Mocowany na 4 magnesy,

oto 2 z przodu kabiny:

 

sdc10189q.jpg

 

Chociaż zamysł P. Mirka był chyba troszeczkę inny bo w zestawie były 4 magnesy a nie 8, a otwory z przodu kabinki troszeczkę mniejsze niż magnesiki. Mam nadzieje że Pan Mirek czyta te wypocinki i coś na ten temat naskrobie:)

 

I 2 z tyłu kabiny - tutaj widoczne fajne cieniutkie krążki wzmacniające magnesy by nie powypadały ;)

 

sdc10190p.jpg

 

 

Kolejny etap:

 

Przyszedł czas na statecznik poziomy i pionowy:

Przed:

 

sdc10193tt.jpg

 

i po:

 

sdc10201m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Chciałem napisać że warto sklejać je przytwierdzone do blatu - ponieważ muszą wyjść prosto - pierwotnie miałem je kleić Patexem wikolopodobnym, ale stanęło na zalewanie szczelin cyjanoakrylem z igła :D

 

sdc10197ja.jpg

 

 

A i jeszcze jedno - "klocki" są tak wykonane że raczej nie można ich pomylić przy składaniu

Niby 2 takie same poprzeczki a tylko jedna pasuje:) - identycznie jest w kadłubie:) Ukłon dla P. Mirka:) - konstrukcja przemyślana.

 

sdc10196k.jpg

 

 

Na dziś koniec postaram się w najbliższym czasie coś skrobnąć.

 

P.s Aha pytanie do Was koledzy i do Pana Mirka

 

sdc10179.jpg

 

 

Jak wkleić klateczkę pod silnik do wręgi? Ma ona fabrycznie lekki skos:) - rozumiem ma być wklejona lekko w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chociaż zamysł P. Mirka był chyba troszeczkę inny bo w zestawie były 4 magnesy a nie 8, a otwory z przodu kabinki troszeczkę mniejsze niż magnesiki. Mam nadzieje że Pan Mirek czyta te wypocinki i coś na ten temat naskrobie:) - z przodu kabinki wklejamy dwa pręty ustalające np. z bowdena lub okrągłej listewki o średnicy 3mm , dlatego we wręgach są otwory o średnicy 3mm, natomiast od tyłu dajemy magnesy , stąd w zestawie jest 4szt magnesów.

 

" Domek silnika " ma już skos do dołu i tak go należy wkleić , natomiast wykłon proszę zrobić po zamontowaniu silnika i dopasowaniu osłony silnika - należy zgrać wykłon i skłon do otworu w osłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.