Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś polatałem po raz kolejny extrą, na wymienionym (oryginalnym) podwoziu i dużych piankowych kółeczkach, więc lądowanie i start z nierównej trawki nie stanowił problemu.

Powiem tak model lata bardzo poprawnie, na moim setupie ma znaczny nadmiar ciągu, nie ma tendencji do przeciągania, pięknie szybuje, dość łatwo ląduje ale...

Gdybym zrobił go jako pierwszy model konstrukcyjny i na nim oswajał się latać modelami konstrukcyjnymi byłbym pewnie mega zadowolony, a ja kupiłem go chyba z 2 lata temu, budowałem na raty zrywami i skończyłem w momencie gdy mam i latam juz Addictionem 3d i extrą 260 z PA, a mam też katankę mini z PA (ostatnio nielotna ze względu na awarię silnika) i tamte modele mogą więcej.

Tzn. modele z PA są modelami do 3d i ich jedynym ogranicznikiem są moje umiejętności, ta extra lata bardzo fajnie, pewnie do tradycyjnej akrobacji czy do oswajania sie z modelami konstrukcyjnymi jest idealna, ale nie jest to model do 3d, albo inaczej ja nie posiadam wystarczających umiejętności do takiego jej wykorzystania, a te same umiejętności wystarczają do figli modelami PA.

Powiem jeszcze jedną rzecz może niepolityczną, jak tak się zastanowiłem cena samego zestawu + folia pokryciowa (kupiłem dobre lekkie, nie pierwsze z brzegu i nie najtańsze), rura węglowa (w zestawie metalowa) ilość kleju + drobna galanteria i przede wszystkim ilość czasu ( a z tym u mnie nie jest najlepiej, albo dłubię, albo latam) to sumaryczna cena wyszła niewiele znów taniej od ARF-a.

Owszem poskładanie modelu z puzelków, ulotnienie go daje satysfakcję, ale skoro już sobie udowodniłem że mogę, to jednak wolę ARF-y i przeznaczyć czas na latanie.

Podsumowując model bardzo udany, jakość zestawu wyśmienita, ale model nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,jak w waszych Extrach, model reaguje na ster kierunku? w moim egzemplarzu oraz kolegi z "podwórka" użycie steru kierunku powoduje znaczne obniżenie lotu (przepadanie), a nie skręt, a lot na żyletkę jest nie możliwy. Jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samym sterem kierunku nie da się za bardzo skręcać. A co do żylety to zaczęła mi wychodzić po przeniesieniu środka ciężkości do tyłu o około 8mm. Zastanawiam się czy nie przesunąć go bardziej.

A jak by były te maski dostępne, to też bym ze dwie chętnie przyjął. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że zrobiłem 2 prawe skrzydła ale dowiedziałem się że są symetryczne dlatego też nie wiem czy będzie potrzeba podmieniania. Wystarczy u mnie przenieść mocowanie niżej skrzydła do kadłuba i serwo to tyle. Tylko właśnie się zastanawiam czy będzie w miarę prosto latać ;)

 

Można było się zamienić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się też pochwalić swoją Extrą. To mój pierwszy samolot, więc popełniłem pewnie sporo błędów, ale dużo się przy tym nauczyłem. Na początku byłem trochę przerażony, bo balsa mi pękała w rękach...potem było już trochę lepiej.

post-13047-0-65981100-1384700527_thumb.jpg

post-13047-0-72586300-1384700529_thumb.jpg

post-13047-0-23616700-1384700533_thumb.jpg

post-13047-0-80793200-1384700536_thumb.jpg

post-13047-0-02140500-1384700539_thumb.jpg

post-13047-0-87494100-1384700541_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie biorę się za zakup wyposażenie do tej Extry. Obecna waga samolotu to 733g. Na wagą złożyło się:

1. Samolot z folią,

2. Aluminiowa rurka w skrzydłach,

3. 4x serwa (dwa w skrzydłach i dwa w kadłubie),

4. Podwozie z kołami.

 

Czy takie wyposażenie będzie odpowiednie z zapasem mocy ?

Silnik: http://www.avifly.pl/gt281209-kv1060-408w-emax-p-941.html#!prettyPhoto

Śmigło: 11x5,5 lub 12x6

Regulator: 50A http://www.avifly.pl...emax-p-268.html

Akumulator: DUALSKY 11.1V/1750MAH 45C/6C

 

Proszę o ewentualne propozycję z odnośnikiem do sklepu. Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele odbył się pierwszy lot. Parametry modelu to:

Silnik: GT2815/06 KV1280, 480W

Regulator: B 50A Emax

Akumulator: DUALSKY 11.1V/2250MAH 45C/6C

Śmigło: 10x7

Waga ~ 1300g.

 

D/R: 50%

Wiatr ~ 3m/s

 

Materiał jest kiepskiej jakości ale lepszy taki niż żaden. Po locie mam do do wymiany podwozie. Chyba za słabo to przykleiłem bo urwało się podwozie wraz z dwoma sklejkami, do których to przykręciłem. Nic więcej się nie stało. Ciężko powiedzieć coś więcej. Czuć wagę modelu, pomimo to latało się fajnie kompletnie inna bajka niż mały Funbat. Ten model lata wyżej i szybciej :P

 

Panowie możecie podrzucić foty jak montujecie wyposażenie w samolocie ? I jak wyważanie model jak leży normalnie czy na plecach ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=qyTliTg7qfM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Przemku udanego oblotu :) U mnie wygląda to tak

post-8897-0-87367000-1387190142_thumb.jpg

Pakiet mocuje za pomocą rzepu tylko pod pakietem mam przyklejoną do kadłuba matę nanocząsteczkową, zakupioną kiedyś tam w biedronce. Tak że rzep trzyma pakiet od góry i dołu a mata zabezpiecza pakiet przed przesuwaniem się do przodu czy do tyłu. Odbiornik mam mocowany na rzepie. Co do wyważenia to ja wyważałem swoją Extre normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model waży do lotu 1,1 kg. Podwozie mam tylko przykręcone śrubami metalowymi M4, które były dołączone do zestawu. Jedyną zamianą w moim podwoziu to było to że zrobiłem je z cieńszego kawałka duralu niż był załączony w zestawie bo było bardzo sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.