Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

Tak spoglądam na domek dla silnika. Z doświadczenia użytkowników Mini Katany (model podobnych gabarytów) zalecane jest porządne wzmocnienie łączeń konstrukcji domku silnika albo wykonanie dolnych zastrzałów (w formie trójkąta) aby domek tak "nie wisiał". Ja mam wzmocnienia z włókna i żywicy bo silnik na próbach na lądzie na max . mocy po prostu odfrunął z częścią konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rafał powiem szczerze że nie zauważyłem żeby ktoś wzmacniał domek w tej Extrze ale może faktycznie o coś takiego się pokusić ? Jestem ciekaw co na to konstruktor modelu Pan Mirek i użytkownicy ?

Cały model sklejony jest na CA a domek kleiłem soudalem co by ładnie wszystkie szczeliny i krawędzie łączeń klej wypełnił.

Co do pilota to tak mi się on spodobał że od teraz chyba będzie zasiadał we wszystkich moich modelach ;)

 

 

EDIT ...

Folia dotarła ... machina ruszyła :)

post-8897-0-03777000-1370331239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja mogę powiedzieć tyle, że przy pierwszym lądowaniu, wylądowałem modelem na drzewie - model przeżył to prawie bez uszczerbku tzn. uszkodzona owiewka silnika (bardzo krucha), domek- małe pęknięcie sklejki (kropla CA i załatwione) i naderwana folia w skrzydle od gałęzi - tak więc konstrukcja samego modelu jest dość solidna, moim zdaniem. Natomiast serwa 9g "carbonowe" poleciały wszystkie poza kierunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja faktycznie wolę stracić domek i maskę silnika jak połowę kadłuba.

Extra dzisiaj była ważona i spodziewam się wagi do lotu 1,1 kg.

 

Co człowiek na L4 potrafi zdziałać od samego rana :P

Extra oklejona :D

post-8897-0-48252500-1370378714_thumb.jpg

 

post-8897-0-76412900-1370378723_thumb.jpg

 

post-8897-0-04980300-1370378733_thumb.jpg

Do tego na jedno skrzydło od góry powędruje logo naszego forum a na drugie napis "extra 300"

post-8897-0-57768900-1370378814_thumb.png

 

na bok kadłuba tuż za kabiną cosik takiego

post-8897-0-70669600-1370378841.png

 

w obrębie maski silnika

post-8897-0-31173500-1370378866_thumb.png

 

na SK

post-8897-0-75288200-1370378909_thumb.png

oraz nick wykonawcy i zarazem pilota modelu czyli mnie :P

 

Oczekuje na naklejki ....

 

 

 

 

a teraz jak tak patrzę na nią to zastanawiam się czy by może nie zapytać o jakiś sponsoring mojej domowej modelarni firmy produkującej maszyny rolnicze John Derre :D

post-8897-0-57344500-1370379112.png

 

nie zamierzone ale podobieństwo kolorystyczne jest :P

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna...

 

Extra też nie brzydka : D

Oczywiście, żartuje twoja extra wygląda świetnie :-)

 

W swojej mam już zrobiony kadłub, dzisiaj będę krył go balsą. Wrzucę może jakieś fotki...

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał dzięki :)

Tak dla przypomnienia dane modelu:

rozpiętość 1100 mm

długość 950 mm

 

Wyposażenie mojej Extry:

Silnik TURNIGY 3536/6 - jakieś 500 W 1250 kv

regulator REDOX 40A

pakiet 3S 2200 mah

serwa 4x Tower Pro SG 91R 1/2 metal

śmigło TP 10x5

waga do lotu 1136 g ... troszkę ciężko ale to pewnie przez oracover ;)

 

Naklejki zamawiałem u naszego kolegi z forum hornet20 i akurat dzisiaj dotarły :D model gotowy czekam na lepszą pogodę żeby ją oblatać. Z wyważeniem nie było najmniejszego problemu bez problemu wyważa się pakietem.

post-8897-0-19526000-1370428465_thumb.jpg

 

post-8897-0-73595600-1370428495_thumb.jpg

 

post-8897-0-49850600-1370428530_thumb.jpg

 

post-8897-0-57732200-1370428603_thumb.jpg

 

post-8897-0-02224300-1370428565_thumb.jpg

 

post-8897-0-09331300-1370428627_thumb.jpg

 

SKOŃCZYŁEM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod naklejki na tak wzorzystym, kontrastowym podłożu dałbym białe tło. Napisy na dole nieczytelne. Góra świetna.

Całośc b. estetyczna, ładnie dopieszczona, fajna świeża kolorystyka.

Gratulacje!

 

P.S.

Jak ja bym chciał w swoim wątku napisac: "skończyłem"! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że obecnie też tak sądzę jak chodzi o napisy od spodu skrzydła. Na chwilę obecną powiem Ci że jeszcze nie udało mi się zbudować modelu bez jakieś wady czyli czytaj idealnego :) no może za parę lat wejdę w wprawę i mi się uda ;) ... dzięki za dobre słowa, cieszy mnie że się komuś podoba :) teraz czeka mnie najbardziej stresujące i denerwujące wydarzenie czyli pierwszy lot modelu ale z drugiej strony nie mogę się go doczekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się bardzo ładnie :) Mi już został nie duży krok do zakończenia Michasia Max'a, pozostało tylko oklejenie i tu właśnie się nie popiszę bo nie mam zdolności twórczych od tej strony, Tobie jak widzę pomysłu nie brakowało. Jeśli chodzi o pierwszy lot ..... chyba założę pieluchę i zagipsuję obie nogi, co bym nie upadł na tych rozdygotanych kończynach :) :) Mam nadzieję, że zrobisz jakiś filmik z pierwszego lotu.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie wystarczy wyciąć z kawałka płaskownika duralu dołączonego do zestawu. Maska silnika jak i owiewka kabiny znajdują również się w zestawie. Zestaw w montażu bardzo przyjemny choć mnie na początku przytłoczyła ilość elementów ;) Co do kabiny to raczej sprawa rozwojowa owiewka jest przykręcona więc z demontażem nie ma problemu. Po oblocie coś pomyśle w tym temacie ;)

 

idfx co do oklejania to nie jest tak strasznie z modelu na model jest coraz lepiej. Z początku oklejałem zwykłym żelazkiem ale po zainwestowaniu w żelazko modelarskie różnica niebo a ziemia. No ja myślę że film uda się jakiś nakręcić i tradycyjnie się nim pochwalę w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka metrów folii, żelazko modelarskie, uczyłem się na ścinkach balsy i sklejki, ale ..... nie mam "zdolności graficznych", z którymi świetnie Sobie poradziłeś :) pewnie jako pierwszy model, pójdę w "standard" większość biała, lotki jakiś ciemno niebieski, stery może czerwone i na tym się kończą moje pomysły :( od paru tygodni oglądam zdjęcia różnych modeli na necie, w gazetach i ciągle coś nie tak ;) Kręć filmik, bo każdy obiecuje a potem "zapomina aparatu" albo baterie nie były wymienione :) Powodzenia w lotach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi Ci o naklejki to nie ja jestem ich wykonawcą tylko kolega z naszego forum hornet20 ... ja tylko tylko w najprostszym programie graficznym czyli "paint" sobie to napisałem czy tam narysowałem potem w pliku tekstowym z wymiarowałem i wysłałem do wykonawcy a za parę dni naklejki zawitały do domu :) każdy oblot nowego modelu staram się nakręcić więc z lotów Extry film będzie na pewno z tym że może nie pierwszy lot a może któryś z kolei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Extra poleciała :D przestało lać wiatr według pogodynka.pl jakieś 2 m/s więc w sam raz na pierwszy lot.

Panie Mirku czapki z głów, "szapoba" :P tego właśnie oczekiwałem od modelu :) model jest świetny ... da się tym latać wolno i szybko. Po wyłączeniu silnika model ładnie idzie lotem ślizgowym. Pierwszy mój model, przy którym nie ruszył ani jednym trymerem (przy Madmanie tylko był ruszony trymer od wysokości). Po wystartowaniu model idzie ładnie prosto jak po sznurku dla mnie coś pięknego. Extra jest w pełni przewidywalna, nie przepada. Wylatałem nią dwa pakiety bo pogoda jest jaka jest a już nie mogę się doczekać kolejnych lotów :) Na filmie tak pod koniec coś tam widać z wykonywania jakiś tam kiepskich harcy w moim wykonaniu po niebie Extrą (przepraszam za jakoś ale było pochmurno i aparat czasami miał kłopot ze złapaniem ostrości przy robieniu przybliżenia stąd też lot modelu kręcony praktycznie bez jego użycia) Lot na plecach poprawny choć za każdym razem przy obróceniu go na plecy musiał skorygować lot jednorazowo SW. Płaskownik duralowy 3 mm, z którego jest wykonane podwozie według mnie jest ciut za sztywny więc mam zamiar wykonać nowe z duralu 2.5 mm może będzie coś bardziej sprężyste. Mógłbym się też zastanowić w tym przypadku nad podwozie węglowe ale nie mam pojęcia jaka musiała by być grubość co by pasowało do modelu o wadze ponad 1 kg. Mile widziane wasze sugestie w tym temacie

 

No to uwieczniony pierwszy lot mojej Extry

Pamiątkowe zdjęcie przed starem

post-8897-0-88682100-1370531903_thumb.jpg

 

i film

http://vimeo.com/67806626

 

Mogę z czystym sumieniem polecić zestaw Extry 300 od Pana Mirka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo się cieszę, że model spełnił pańskie oczekiwania .

Co do podwozia , można założyć węglowe - o grubości ścianki 2 - 2,5mm lub dać płaskownik duralowy 2mm .

Idąc dalej, można jeszcze wymienić łącznik skrzydeł aluminiowy, na węglową rurkę o średnicy 10mm / 8mm.

Tym sposobem można zaoszczędzić na wadze ok 40 - 50g.

Na marginesie dodam , że właśnie mam jeden zestaw Extry do sprzedania od ręki - gdyby ktoś był zainteresowany to proszę zadzwonić - tel. 663737039.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troszeczkę niestety udało mi się roztrzaskać Extre :( przy lądowaniu źle sobie obliczyłem odległość do lądowiska i dosłownie zabrakło mi jakieś 0,5 metra żebym ją posadził na pasie i zahaczyłem śmigłem o wysoką trawę co zakończyło się cyrklem, połamanym domkiem silnika i maską silnika ... domek w tym momencie zadziałał jak strefa zgniotu i uchronił resztę modelu przed większymi szkodami. Maska silnika już została zamówiona a jutro będziemy coś kombinować w kierunku nowego domku silnika. W tym momencie normalnie ubolewam bo mój ulubiony model został uziemiony ...

wracając do podwozia to wykonałem je na nowo z duralu ale o grubości 2 mm i jest znaczna poprawa w elastyczności (teraz jestem zadowolony) ... tak dla pewności, że przy twardszym lądowaniu nie wyrwie mi mocowania podwozia z kadłuba przykręciłem je śrubami nylonowymi M4. Podwozie się trzyma śrub jeszcze nie wymieniałem na nowe więc można by było je przykręcić zwykłymi metalowymi ale u mnie już zostaną nylonowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu wszystkie elementy na miejscu :) z powodu kiepskiego dostępu do sklejki balsowo lipowej i uprzejmości Pana Mirka w firme emodel wycięto mi zestaw 4 domków do Extry :) Jakość cięcia o niebo lepsza jak dostałem w całym zestawie modelu choć robiona w tej samej firmie ... ogólnie zadowolonym :) Maska oczywiście od Pana Mirka dotarła momentalnie tylko czekałem na domek i w końcu coś się uda polatać Extra :)

post-8897-0-38668900-1371801771_thumb.jpg

 

zabieram się za przywrócenie sprawności mojej Extry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.