Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Koledzy, gdzie macie ustawione SC? - tak jak podaje instrukcja ok 90 mm od natarcia?

Witaj,

Moj prototypowy egzemplarz najpewniej zachowuje się pomiedzy 89-93mm od krawędzi natarcia,

a po włożeniu tam 4s 2200mAh i śmigła 10x5,5 jest akrobat pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na zestaw od Pana Mirka powoli zacząłem już kompletować sobie resztę rzeczy. Silnik już zamówiony czyli TURNIGY 3536. Regulator mam zamiar zakupić REDOX 40A.

Powoli zacząłem myśleć już nad kolorystyką i coś tak mniej więcej wymyśliłem :) mam nadzieję że uda mi się zakupić folię w niebiesko białą szachownice ;)

post-8897-0-14397200-1369581214_thumb.png

 

post-8897-0-54304400-1369565930_thumb.png

Spód kadłuba wyklejony folią w biało niebieską szachownice.

... w trakcie tworzenia modelu oczywiście koncepcja kolorystyczna może ulec zmianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jako, że niedługo zostanę kolejnym posiadaczem Extry od Pana Mirka chciałbym was o coś zapytać. Mianowicie jaka wagę modelu muszę utrzymać, żeby polatać 3D zawis, wyjście itd...Silniki nad jakimi się zastanawiam to E max 2820/07 lub 06 ewentualnie droższy Axi 2814/20 Pakiet 3s 1800/2200mAh REG pod silnik zobaczymy...Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu zestaw zawitał :D

Po otwarciu pudełka byłe troszeczkę przestraszony widokiem tak dużej ilości elementów ale z biegiem jak elementów ubywa zaczyna się robić coraz lepiej i zestaw składa się dość intuicyjnie :) cieszy oko ... przyznam się że prawie nie wkleiłem pułki do której mają być przykręcone skrzydła ale na szczęście jeszcze zdążyłem z tematem :) Z początku miałem troszkę kłopotów na początku z kadłubem a mianowicie zaczęło mi wychodzić dość krzywo ale w porę uporałem się z problemem ... ewidentnie mój błąd ;) Dłubie od wczoraj popołudnia i już Extry jest tyle

post-8897-0-02471800-1369905830_thumb.jpg

 

Dwa pytania co mnie nurtują ...

1. Do czego są te elementy ?

post-8897-0-46039200-1369905886_thumb.jpg

 

2. Widzę że szczeliny na zawiasy są dość duże ... posiadam takie zawiasy czy 11x28 i zastanawiam się czy będą dobre czy lepiej zakupić ciut większe np takie zawiasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dwa pytania co mnie nurtują ...

1. Do czego są te elementy ?

post-8897-0-46039200-1369905886_thumb.jpg

 

2. czy lepiej zakupić ciut większe np takie zawiasy ?

odp:

1. wzmocnienia kadłuba w miejscu, gdzie wchodzą kołki ustalające skrzydła

2. po co większe? Ja mam zawiasy z dyskietek i zdają egzamin, więc nie przesadzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Te elementy to dystanse po półkę, w której osadza się nakrętki kłowe, żeby zablokować skrzydła przed rozsunięciem - dwie sztuki , a następne dwie, to dystanse pod półkę podwoziową - dzięki temu nakrętka kłowa nie będzie wystawać poza półkę.

Zawiasy są dobre , szczeliny są szersze, żeby zawias można było dobrze ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, z braku czasu, złożyłem dopiero początkowo kadłub(jeszcze bez klejenia). Zestaw jest bardzo przyjemny, ale jest jeden szkopół - nie wiem na ile zamierzony - elementy sklejkowe są za słabo potraktowane laserem, przy większości elementów trzeba dużo siłować się z nożykiem, żeby je wyciągnąć. Poza tym, jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :) wczorajszy dzień deszczowy więc od samego rana do wieczora przesiedziałem przy Extrze i dzisiaj o poranku wygląda już tak (oczywiście to tylko przymiarka ze statecznikami żaden jeszcze nie wklejony).

post-8897-0-62806600-1369976622_thumb.jpg

 

Jak to mówią powoli do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

z regulatorem to zależy jak Ci się wyważa model, ja mam na domku i z pakietem 2200mAh na maksa do przodu ledwo się wyważa na SC=90mm

Maskę mam malowaną sprayem z Castoramy od zewnątrz - kilka cienkich warstw i wygląda bardzo dobrze (gdyby nie to, że sobie na nią usiadłem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź wyważenia jeszcze nie sprawdzałem będę sprawdzał jak okleję cały model, jedyną modyfikację jaką poddam to skrętne tylne kółko bo lubię sobie czasami przed startem strzelić ze dwa okrążenia wokół naszego lotniska ;) ... na obecną chwilę całość bez oklejenia folią z całą elektroniką (ale bez podwozia) wychodzi jakieś 860 g czyli zapasu na dodatki jest sporo ;)

post-8897-0-80377000-1370201701_thumb.jpg

 

 

Folia zamówiona więc czekamy ...

Jest to mój pierwszy KIT i ilość błędów popełnionych przy budowie graniczy z cudem :lol: ... sądzę że przy następnym będzie ich mniej a z budowy na budowę człek staję się coraz to mądrzejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee gdzie tam ... będę się starał żeby taśmę izolacyjną jakoś spróbować zaadoptować do kółka ogonowego bo w zasadzie nie wygląda źle ... rodowity monster truck ;)

Tak tylko podłożyłem co by mi SK nie wyrywało do zdjęcia :) ale faktycznie tak się teraz przyglądam i może wcale nie widać że to taśma izolacyjna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko ogonowe zmniejszone ;) w zasadzie wszystko przygotowane do oklejania. Lżejsze i większe koła piankowe oraz folia już do mnie idzie więc chyba jutro Extra nabierze kolorów :D no i mam nadzieję że jeszcze w tym tygodniu ją oblatam :)

Dzisiaj znowu modelu przybyło, pojawił się pilot oraz okleiłem SK bo akurat miałem żółtą folię :) Naklejki również zamówione.

 

post-8897-0-91144900-1370269925_thumb.jpg

 

post-8897-0-21657900-1370270202_thumb.jpg

 

post-8897-0-51470900-1370269989_thumb.jpg

 

teraz tylko okleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.