Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zapasowe domki, he he?

Lepiej mieć zapas ;) po za tym sprzedają deseczki 10x100 cm więc szkody było "pustych przebiegów" i wycinając jeden domek miał bym zapas materiału więc lepiej było wyciąć elementy domków na całej długości deseczki balso sklejki ;) oczywiście mam nadzieję że domki już mi nie będą potrzebne więc traktuje je jako takie ubezpieczenie ... czyli lepiej je mieć ale jak nie ma potrzeby to lepiej nie korzystać ;)

 

Aż dziwne że udało Ci się cokolwiek kupić i wyciąć w tej firmie, jak i kliku innych kolegów nie mieli tyle szczęścia.

 

Przyznam się że problemów z zamówieniem nie miałem żadnych natomiast jak chodzi o kontakt telefoniczny to dla mnie porażka tyle co się próbowałem dodzwonić to moje ale za to mailowo kontakt jak najbardziej trafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Extre od Mirka mam i ja. Jest to moja druga Extra od Mirka ale posiadam również inne Mirkowe konstrukcje.

Jako że lubię sobie utrudniać życie to w modelach robiłem usterzenia do demontażu, w drugim modelu zrobiłem pionowe usterzenie na stałe a poziome do demontażu postanowiłem pokazać fotki dla zainteresowanych.

W miejscu mocowania usterzenia poziomego wkleiłem odpowiednio w punktach podparcia usterzenia płaskowniki węglowe w których wywierciłem otwory i wkleiłem odpowiednio od dołu nakrętki 3mmpost-9243-0-85105800-1371846642.jpg

 

a w usterzeniu poziomym wyciąłem miejsce na płaskownik i od góry go wkleiłem a samo usterzenie

podzieliłem na dwie części, w jednej wkleiłem dwie rurki węglowe 4mm a w drugą część pręt węglowy 4mm nieco oszlifowany aby wszedł gładko w rurkę.

post-9243-0-49219800-1371847076.jpg

przykręcenie 4 śrubkami 3mm nylonowymi nie pozwala na żadne ruchy usterzenia jest sztywno i pewnie.

Model dostał również wzmocnienie po całej długości w czterech rogach z rurek węglowych 3mm post-9243-0-74509800-1371847398.jpg

bo w pierwszym modelu po awarii hxt 900 na sterze wysokości musiałem sztukować segment za kabiną bo po krecie zmiażdżył się i wyglądało to tak

post-9243-0-36682700-1371847687.jpg

po naprawach model odzyskał sylwetkę

post-9243-0-13323000-1371847944.jpg

 

Nowa extra jest chyba najcięższą wersją opisywaną na forum i waży 1320gram.

Konstrukcja Mirka ma zapas właściwości lotnych nawet przy takiej wadze z zachowaniem środka ciężkości.

Gotowy model do oklejenia ważył 550g więc spoko, reszta gratów elektrycznych wraz z niemalowaną osłoną silnika i podwoziem kolejne 500g więc jeszcze spoko, przewidywana waga po oklejeniu folią około 1120 - 1150. Ale jednak modelu nie zważyłem tylko okleiłem grafiką którą pozyskałem od kolegi Mirka, pomalowałem od wewnątrz osłonę i dopiero na wagę z modelem i grubo się zrobiło 1270g.

SG wychodził około 95-100 od natarcia więc 50g doważenia na pysk i jest SG 86 od natarcia.

Model wygląda tak.

post-9243-0-41995800-1371849733.jpg

post-9243-0-35684300-1371849798.jpg

post-9243-0-19649800-1371849826.jpg

 

wyposażenie:

lotki HXT900

stery MG90s

silnik D3536/6 1250 kv Turnigy

Zippy 3s 2200 25C

Regulator Mystery 40A

Smigło APC 11x5,5

 

Czas lotu spokojnego około 8 minut, lot kręcony 5-6 minut Max

Krótki film z pierwszych lotów przy sporym wietrze.

Filmował kolega z lotniska Wojtek.

http://www.youtube.com/watch?v=gXttvgeyix0&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długim czasie od kupienia i sklejaniu w paru podejściach, przysiadłem i przez ostatni tydzień skończyłem, dziś może się wyrobię z oblotem. Nie jest to model perfekcyjnie wykonany i oblepiony, ale to mój pierwszy składak i pierwszy raz oklejałem. Gdybym miał robić po raz drugi, pewnie uniknąłbym paru nie tyle błędów, co utrudnień i pewnie wyszedłby lżej, trochę za dużo podlewałem CA, a w trakcie zmieniłem klej na Patentex, czy jakoś tak, klei świetnie, ale niestety cięższy.

Przed momentem ważyłem i waga do lotu 1030g z bateryjką 2170mAh, nie jest to więc wynik perfekcyjny.

Z tego co zauważyłem, to podciąłem otwory w stateczniku pionowym celem zwiększenia zakresu ruchów steru wysokości (może to moje niedoskonałe klejenie, ale miałem wrażenie że przy większych wychyleniach jest blokada) i podobnie podciąłem wewnętrzne krawędzie steru wysokości celem zwiększenia zakresu ruchów steru kierunku, w posiadanych przeze mnie akrobatach zakresy są trochę większe. Rurę łączącą skrzydła wymieniłem na węglową - zysk około 30 g, podwozie też węglowe - tu zysk niewielki, jeszcze czekam na nowe śmigło i większe piankowe kółka, na razie zainstalowałem takie jakie były pod ręką.

Maski silnika jeszcze nie malowałem, zrobię po oblocie.

Załączam fotki, jakość słaba, strzelane komórką i na dodatek przy niekorzystnym świetle, stąd te odblaski, kolor czerwony wyszedł nieco wyblakły, może potem strzelę w lepszych warunkach oświetleniowych.

 

73sa.jpg

 

4c4q.jpg

 

Po oblocie pochwalę się wrażeniami

Pozdrawiam

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra oblatana, co prawda na pierwsze loty bardzo ograniczyłem i złagodziłem wychylenia sterów poprzez D/R i expo, więc trudno uznać że model już w pełni poznałem, ale pierwsze wnioski mogę wyciągać.

Na złagodzonych ustawieniach lata jak trenek, bardzo stabilnie, przewidywalnie, bez tendencji do przeciągania, nienajgorzej szybuje, w zasadzie wymagał tylko drobnej korekty CG poprzez odrobinę przesunięcie bateryjki do przodu.

Na moim setupie miejsca na baterię mnóstwo, jest więc pole do popisu, aby ustawić CG tylko zmieniając miejsce mocowania baterii, bez konieczności jakiegokolwiek doważania.

Co do moich pomysłów "racjonalizatorskich" - mam na myśli podwozie węglowe, kompletna porażka. Zakupiłem podwozie z naklejką firmową DP-model (specjalnie podaję, aby ktoś też się nie nabrał), wymiarowo mniej więcej odpowiadające zalecenim konstruktora modelu (nieco większe), teoretycznie do modeli o wadze do 1,5 kg ?!?! To kompletna porażka, po pierwsze tylko nieznacznie lżejsze od kawałka blachy zawartego w zestawie, po drugie podwozie pod modelem o wadze 1kg rozłazi się jak jakaś żaba, nie wytrzymuje obciażenia i owszem sprężynuje ale za bardzo. Żeby nie było że nie mam porównania, mam Addictiona 3d i extrę 260 z PA i tam podwozia węglowe są i lekkie i dość sztywne przy pewnej sprężystości.

Po drugie zastosowane kółeczka piankowe są zdecydowanie za małe, ale nie miałem obecnie większych, dostanę dopiero za parę dni, a chęć sprawdzenia była większa.

Po dwóch w sumie krótkich lotach i lądowaniu na chropowatym asfalcie, gdy podwozie ledwo dawało radę, stwierdziłem że szkoda modelu, który ma potencjał.

Nie będę kombinował tylko wykorzystam pasek blachy z zestawu i wykonam podwozie oryginalne, zwiekszę rozmiar kółek i dopiero wtedy wyostrzę ustawienia sterów i pofikam :)

Jedna uwaga, płetwa ogonowa ze sklejki jest słaba, pękła, może to wina dziadowskiego podwozia i drgań od asfaltu, gdyż lądowania były mięciutkie i spokojne, może na trawę sprawdziłaby się dobrze, ale tak jak napisałem ze wzgledu na podwozie i za małe kółeczka nie odważyłem się ladować na trawie.

Jednym słowem mimo nie perfekcyjnego i cieżkawego wykonania (to moja niedoskonałość) model zapowiada się na fajny :)

 

Mój setup, to co miałem wolnego wymontowanego z innych modeli

serwa Futaba S3114 (przy wadze 7,8g siła 1,7 kg)

silnik OMA 3810-1050 firmy OS o wadze 102 g (to swego rodzaju znak czasu że firma znana dotąd ze świetnych spalinek zaczęł produkcję całej gamy świetnych silników elektrycznych)

śmigło APC 11x10E (z tym silnikiem 2 kg ciągu)

regulator EMAX 60A

odbiornik Spektrum

bateryjki 2170mAh 3s

waga do lotu 1030 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to farciarz z Ciebie, u mnie była porażka w pełnym zakresie :D

ja co prawda też czekam na plastikową osłonę silnika do extry tu uśmiech do Mirka :-)

, ale na kanwie moich kontaktów z P. Mirkiem, jedyne co można powiedzieć to to, że jest zabiegany i nie ma lekko,

żadnego subiektywnego faworyzowania klientów bym się nie doszukiwał. Ze swoja prototypowa extra miałem wiele przepraw, ale zawsze udawało się z P. Mirkiem dogadać i uzyskać stosowną pomoc, informacje, części zamienne . Zagadaj po ludzku i się dogadacie.

A p.Mirek ma już swoje lata i doskonale wie że zbudować markę jest trudno, ale stracić renomę łatwo i nie pozwoliłby sobie na jakieś zaniedbania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja źle zrozumiałem, czy kolega, ale nikt tu Mirkowi nie stawia zarzutów.

 

"Co do moich pomysłów "racjonalizatorskich" - mam na myśli podwozie węglowe, kompletna porażka."

Domyślam się, że porażką okazało się zamontowanie innego podwozia niż było w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik slawekmod dnia 21 June 2013 - 12:20 napisał

 

No to farciarz z Ciebie, u mnie była porażka w pełnym zakresie :D

 

ja co prawda też czekam na plastikową osłonę silnika do extry tu uśmiech do Mirka :-)

, ale na kanwie moich kontaktów z P. Mirkiem, jedyne co można zarzucić to to, że jest zabiegany i nie ma lekko, żadnego subiektywnego faworyzowania klientów bym się nie doszukiwał.

Ze swoja prototypowa extra miałem wiele przepraw, ale zawsze udawało się z P. Mirkiem dogadać i uzyskać stosowną pomoc, informacje, części zamienne .

Zagadaj po ludzku i się dogadacie. A p.Mirek ma już swoje lata i doskonale wie że zbudować markę jest trudno, ale stracić renomę łatwo i nie pozwoliłby sobie na jakieś zaniedbania.

 

Tutaj dodam że chodziło o relację z firmą emodel a nie o relację z Panem Mirkiem, która jest jak zawsze bezproblemowa, a sam Pan Mirek służy dobrą radą :) ... czytamy cały wątek a nie tylko fragmenty co pozwoli nam na uniknięcie niejasności jak w tym przypadku ;) wystarczy prześledzić post od numeru 320 do 324 i wszytsko okażę się jasne :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy mieli okazję obejrzeć i przeczytać to moja extra wyszła wagowa chyba najciężej ale konstrukcja Mirka ma duży potencjał lotny i radzi sobie z ciężarem. W moim grubasie jako podwozie jest zamontowany płaskownik dostarczony przez Mirka i naprawdę daje radę przy dużej wadze i twardych lądowaniach. Ostatnio co zmieniłem to zamontowanie serw SW i SK w okolicy łącznika skrzydeł co pozwoliło na zdjęcie doważenia z przodu. Przy większej wadze modelu nie polecam serw HXT 900 na SW i Sk, zawiodły mnie już dwa razy i modele były do odbudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że porażką okazało się zamontowanie innego podwozia niż było w zestawie.

 

Zdecydowanie, nie jest to uwaga do konstruktora. W zestawie był zawarty płaskownik metalowy (pisałem pasek blachy) do wygięcia i spreparowania podwozia. Kółeczek w zestawie nie było.

"Modyfikacje" czyli podwozie węglowe firmy DP-model i kółeczka piankowe to moja twórczość.

 

Sam model lata niezwykle przewidywalnie, przy kolejnych lotach postaram się pofikać, zobaczymy co potrafi w pełni, na razie biorąc pod uwagę moje nieperfekcyjne wykonanie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również kupiłem Extre 300 od Pana Mirka. Jestem właśnie w trakcje sklejania. Wszystko ładnie pokazane na instrukcji tylko szkoda ze z 2010r, bo wyszedł nowy model extry i trochę się zmieniło ;) Mam nadzieję że niedługo skończę budowę i zrobię oblot. Tak więc jeszcze się odezwę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część

Jestem na etapie kompletowania części do Extry od Pana Mirka.

Zamówiełem już następujące elementy:

Silnik turnigy 3536/1450kv - nie wiem czy nie za mocny

Regulator Turnigy plush 60A

Pakiet Turnigy 2200mAh 3S 20C

Serwa HXT900 4szt

Jakbyście mogli potwierdzić, że wszystko jest poprawnie dobrane.

 

Pozostało skompletowanie tak zwanej galanterii. Chciałbym to kupić w jednym sklepie żeby przesyłka była raz płacona..Tutaj mam problemy bo jest tego sporo a ja mam niewielkie doświadczenie. Jakbyście mogli zerknąć i powiedzieć czy jest okej.

Śmigło http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_69_322&products_id=1198

Konektor typu gold http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=23_76&products_id=6564

Przedłużacz do serw 30cm http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=23_651&products_id=12702

Przedłużasz do serw 15cm http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=23_651&products_id=12700

Rozgałęziacz Y http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=23_651&products_id=11329

Mocowanie bowdena http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_224&products_id=13552

Zawiasy http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_26&products_id=11783

Dźwigienki powierzchni sterowych - nie mam pojęcia - pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda też czekam na plastikową osłonę silnika do extry tu uśmiech do Mirka :-)

, ale na kanwie moich kontaktów z P. Mirkiem, jedyne co można powiedzieć to to, że jest zabiegany i nie ma lekko,

żadnego subiektywnego faworyzowania klientów bym się nie doszukiwał. Ze swoja prototypowa extra miałem wiele przepraw, ale zawsze udawało się z P. Mirkiem dogadać i uzyskać stosowną pomoc, informacje, części zamienne . Zagadaj po ludzku i się dogadacie.

A p.Mirek ma już swoje lata i doskonale wie że zbudować markę jest trudno, ale stracić renomę łatwo i nie pozwoliłby sobie na jakieś zaniedbania.

 

Chodziło mi o Emodel. Co do Extry , gdybym jej potrzebował to być może zgłosibym się do Mirka ale raczej sam bym sobie narysował podobny. Chodzi mi po głowie MX ale jest jeden problem- mnie się już nie chce ani rysować ani wycinać ani budować swojej marki (mam z 8 projektów z których miałby być KIT-y). No może powtórzę jeszcze raz swoją Funtankę ADW 1250 bo to naprawdę fajnie lata a doczekała się już VI wersji.

Pomysł ze zmianą zakończenia kadłuba podsunąłem Mirkowi ze 2 lata temu a rozwiązanie dźwigara wydaje mi się dziwnie znajome ale może mi się tylko wydaje, nieważne. Wydaje mi sie natomiast że miłość do modelarstwa powoli odpływa ode mnie, może to i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część

Jestem na etapie kompletowania części do Extry od Pana Mirka.

Zamówiełem już następujące elementy:

Silnik turnigy 3536/1450kv - nie wiem czy nie za mocny

Regulator Turnigy plush 60A

Pakiet Turnigy 2200mAh 3S 20C

Serwa HXT900 4szt

Jakbyście mogli potwierdzić, że wszystko jest poprawnie dobrane.

 

Pozostało skompletowanie tak zwanej galanterii. Chciałbym to kupić w jednym sklepie żeby przesyłka była raz płacona..Tutaj mam problemy bo jest tego sporo a ja mam niewielkie doświadczenie. Jakbyście mogli zerknąć i powiedzieć czy jest okej.

Śmigło http://www.modelemax...roducts_id=1198

Konektor typu gold http://www.modelemax...roducts_id=6564

Przedłużacz do serw 30cm http://www.modelemax...oducts_id=12702

Przedłużasz do serw 15cm http://www.modelemax...oducts_id=12700

Rozgałęziacz Y http://www.modelemax...oducts_id=11329

Mocowanie bowdena http://www.modelemax...oducts_id=13552

Zawiasy http://www.modelemax...oducts_id=11783

Dźwigienki powierzchni sterowych - nie mam pojęcia - pomocy!!

 

Witam.

Wysłałem na pańskiego maila proponowane wyposażenie.

 

Co do dostępności osłon silnika do Extry - jeśli będzie więcej zainteresowanych to wtedy mogę zamówić tłoczenie - ale minimum 10szt.

Nikomu nie opłaca się tłoczyć dwóch , trzech szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.