Skocz do zawartości

extra 300s z zestawu pana Mirka Galbarczyka


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

 

W końcu udało mi się skończyć mój model :) .

 

 

post-8689-0-48935500-1354462860_thumb.jpg

 

Wczoraj odbył się oblot. Podczas awaryjnego lądowania z powodu wyczerpania się pakietu pogięło się podwozie i połamała się osłona silnika. Stwierdziłem więc, że będę latał bez podwozia. Skleiłem osłonę taśmą dodając 30g ołowiu, żeby model był poprawnie wyważony.

Dzisiaj wylatałem dwa pakiety :D :D :D. Model lata świetnie. Jestem mega zadowolony, tym bardziej że jest to mój pierwszy model i bałem się czy w ogóle poleci.

Już nie mogę się doczekać następnych lotów. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno nikt tu nie pisał, to pochwalę się moim, właśnie ukończonym egzemplarzem.

post-4447-0-52939000-1356901034_thumb.jpg

Więcej zdjęć z procesu budowy na https://picasaweb.go...feat=directlink

Model RTF z pakietem 1800mAh i odbiornikiem waży 1060g. Wyposażenie standardowe : silnik SilverBlue C3536/8 1000kV, śmigło 10x4,7 , regulator Dualsky 45A XC-45 LITE, serwa 4x TowerPro SG90C 9g/2,5kg. Czekam na wiosnę z oblotem:-)) a przy okazji proszę o podpowiedź, jak duże wychylenia pow. sterowych macie u siebie w tym modelu?

Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie EXTRA 300.

-czy posiada ktoś zdięcia z montażu stateczników -poziomego i pionowego .W jaki sposób zamontować.

-czy statecznik poziomy wklejany jest na sztywno a może montowany jest w inny sposób?

-kabinka foliowa przykręcana jest na wkręty ( a może ktoś próbował przyklejać klejem cyjano-akrylem)

 

Za podpowiedzi z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem od końca:-)

CA się nie nadaje bo odbarwia (robi się mleczny nalot) tworzywo

statecznik poziomy i pionowy jest wklejany na sztywno, a wygląda to tak, że w szczelinę w kadłubie wkłada się ster wysokości, później statecznik poziomy się wkleja, a na końcu statecznik pionowy dociskając go do poziomego. Oczywiście przed klejeniem proponuję całą procedurę poćwiczyć bez kleju:-) i wcześniej wkleić zawiasy.

 

Mam nadzieję, że pomogłem - zdjęcia mojej EXTRY w odnośniku 2 posty wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Udało mi się ukończyć modelik EXTRY.

Moje wrażenia: klei się bardzo fajnie, wszystkie części pasują doskonale, montuje się praktycznie intuicyjnie.

 

Zamontowałem w nim:

- silnik EMAX GT 2815/07 1100kV 120g

- akumulator DUALSKY 2250 45C

- serwa steru kierunku i wysokości HXT 900 9g

- serwa lotek FUTABA S3150

-regulator EMAX UBEC 40A

 

Waga do lotu wyszła 1,24 kg

Ciąg silnika ok.1,60kg , pobór prądu 36A.

 

dsc4882m.jpg

 

dsc4883y.jpg

 

dsc4884y.jpg

 

dsc4885k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krótki filmik z latania extrą.

Pilotował kolega, stwierdził że lata bardzo przyjemnie, "nie chce lądować", bardzo dobrze szybuje.

Trochę za mało ciągu lub za małe powierzchnie sterów aby dobrze utrzymać ją w zawisie (dosyć mocny wiaterek).

http://www.youtube.com/watch?v=-4_ATomPvFE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zbudowaniu Madmana i polataniu troszeczkę modelem konstrukcyjnym tak mi się spodobało że również zakupiłem zestaw :) więc z pewnością umieszczę relację z budowy w tym wątku :)

Grzdam no to wychodzi na to że chyba nasze Extry będą wysyłane w tym samym czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.