Skocz do zawartości

Ładowanie pakietu 3S2P


grzegorzp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam zamiar zrobić sobie z 2 pakietów 11,1v 2500 mah jeden pakiet 11,1v 5000mah przy użyciu takiego kabelka http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2155

 

Pytanie do Was o ładowanie tego pakietu.

Mam ładowarkę Robbe compact duo która może ładować li-po do 5000mah i ok ale ładuje do 5 cel i teraz taki pakiet łączony jest widziany przez ładowarkę jako 3s (bo jednak 11,1v) czy jako 6 cel (bo jednak jest ich 6)?

 

Sorry jeżeli pytanie jest banalne ale sam się nie umiem przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Grzegorz.

 

Ilość rozpoznawanych ogniw to poziom napięcia. Czyli jeżeli ładuje do 5 ogniw to znaczy, że ma maksymalne napięcie z przetwornicy ok 21 V. Jeżeli robisz sobie pakiet 2P to powiększasz tylko jego pojemność a poziom napięcia jest taki sam a więc i ilość rozpoznanych cel to tylko 3. Jeżeli byś natomiast chciał ładować z balansowaniem to takiego pakietu już nie da się chyba naładować wspólnie (bo we wtyczce jest tylko jeden "plus"- tylko każdy ładujesz oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wyjaśnienia, Wiedziałem że pytanie jest banalne :oops: .

Wiem że z balanserem się nie da bo mam tylko 5 cel no i :ass: , natomiast nie byłem pewien co do ilości cel, wiem że jest to wciąż 11,1v ale miałem wątpliwości, a że nie chciałem wylecieć w powietrze :shock: to wolałem zapytać expertów.

Dzięki jeszcz raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to moj temat o polaczeniu rownoleglym/szeregowym gdzie sam zdurnialem bo mialem zwarcie (do tej pory nie wiem co bylo przyczyna tego)...

 

a balansowac mozesz zawsze po lataniu w domku po podzieleniu na 2 pakiety :P

 

Pisałem kiedy Ty odpowiedziałeś.

W Twoim temacie zacząłem pytać o tak zrobiony pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.