Jump to content

Bindowanie odbiornika FSX6B z nadajnikiem FkySky I6 - jak?


Speedaco
 Share

Recommended Posts

Takie pytanie jak w temacie. Obejrzałem kilka filmów na youtube,  ale nie znalazłem sposobu jak wpiąć się z kabelkami z regulatorów w łódce by zbindować te dwa urządzenia jak w temacie. Na filmach ludzie to wykonują poprzez jakiś kontroler chyba...  Podpowie ktoś jak to zrobić w sposób o jaki pytam ?

 

 

500f5d3d6680.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minuta filmu:

 

 

Musisz wprowadzić nadajnik w tryb bindowania.

Następnie przy wciśniętym przycisku BIND na odbiorniku włączasz zasilanie na odbiorniku.

I następuje zbindowanie.

 

Nie ma znaczenia w jaki sposób podasz zasilanie (z regulatora, z BEC'a czy z pakietu) - byle było to zgodnie z opisem odbiornika 4 - 8.4V przyłożone do GND (-) i VCC (+) zgodnie z obrazkiem:

 

20161112091137_13940.jpg

Link to comment
Share on other sites

Widziałem ten film, tylko nie wiedziałem do końca  czy to co wpina gość pinami to regulator.

Już ogarnąłem sprawę! Odbiornik zbindowany! Dzięki za doprecyzowanie!

Teraz jak tę pajęczynę podpinać pod kanały skoro są tylko wtyczki z jednym przewodem? Czy to tylko przewody sygnałowe? Jeśli tak,  to czy ta jedna wtyczka z 3 przewodami jakoś dostarcza plus i minus  poprzez odbiornik czy potrzebny jest jakiś rozdzielacz ?? Nie kumam tego... :wacko: Chcę w ten odbiornik wpiąć kontroler lotu i pewnie z wyjścia PWM to trzeba zrobić i to jest w miarę jasne ale będę chciał wpiąć się z resztą w te 6 kanałów ale  nie mam pojęcia jak??

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o sygnały PWM to tylko z pierwszym kanałem masz komplet (+ - sig) wyprowadzeń. Pozostałe kanały są wyprowadzone tylko jako sygnał. Jak byś chciał sterować tym odbiornikiem np. serwa, to musisz do każdego serwa dostarczyć też zasilanie i masę. Natomiast do kontrolera lotu (jeśli byś chciał z jakiegoś powodu użyć sygnałów PWM) wystarczy to podpiąć tak jak jest. Natomiast oczywiście kontrolery lotu są zwykle przystosowane do sterowania PPM lub SBUS i wtedy nie podpinasz kabelków od PWM. Wg specyfikacji odbiornika na wyjściu PPM masz 8 kanałów a na SBUS -18.

Link to comment
Share on other sites

Pytasz o wyjścia PWM? Ja się z gotowym rozwiązaniem, które by tu podeszło,  nie spotkałem - chyba trzeba rzeźbić samemu...

Gdybyś chciał sterować serwami to można do tych wtyczek podkładać gotowe przewody zasilania i masy wyciągnięte np z przedłużaczy serw i później spiąć je razem i podlutować.

Fabrycznie przewody są zaciskane w pinach - trzeba mieć zaciskarkę do tego. Można je też lutować i później podoginać kleszczykami, ale tu potrzebna jest wprawa, bo jak się to kiepsko zrobi, to później trudno je (piny z kabelkami) wsadzić do wtyczek.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chcesz Andrzej wykorzystać wyjście PPM i PWM jednocześnie ale to jest chyba niemożliwe.( nie mam tego odbiornika i nie sprawdzę). W nadajniku masz wybór PWM lub PPM oraz  i-BUS lub S.BUS. Wynika z tego że PPM i PWM nie pracują jednocześnie (tak jest w innych odbiornikach np.i6 , i10). Musisz to sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Prościej!  Będę miał i taki odbiornik. Ten kupiłem jakiś czas temu u chińczyka niejako na zapas i z ciekawości. Odbiornik  iA6B już do mnie idzie... Gniazda 3 pin mam, wolny czas również no i jakoś tam lutuję! Spoko Andrzeju - nie będę z siebie robił ofermy! Gdyby to były elementy SMD - to może tak, ale nie w tym przypadku ;)  ale bardzo dziękuję za chęć pomocy! :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.