Jump to content

Turnigy 9x-problem


Mieciu11
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z aparaturą turnigy 9x, który objawia się chwilowym zerwaniem na 1-2 sekund łączności z modelem. Ostatnio przez to prawie rozwaliłem model. Całe szczęście że po chwili sygnał się pojawił i udało się bezpiecznie wylądować. Zauważyłem że zaczęło się to dziać przy przesiadce na większe i szybsze modele, a więc na większych odległościach, około 200m. Odbiorniki jakich używam mają wymienione anteny na te z frsky. Czy przyczyną może być nie oryginalna antena w odbiorniku? Zastanawia mnie długość części nieekranowanej która ma dokładnie 33mm, oryginalna z tego co znalazłem w sieci powinna być chyba krótsza, więc może tu jest problem. Zrobiłem dzisiaj test zasięgu na ziemi i w odległości ok 700m wszystko działało prawidłowo, dopiero jak przysłoniłem antenę ręką to czasem pojawiały się zaniki. Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uszkodzenie wynikające z braku ESD podczas wymieniania anten i nic na to nie poradzisz. Te odbiorniki z AFHDS - 3,6 i 8 kanałowe są na to bardzo podatne. To tylko teoria, ale 99% na to wskazuje. A poza tym to dużo ludzi ma albo miało taki problem jak ty.

Link to comment
Share on other sites

Z mojego doświadczenia oryginalny odbiornik w moim Tg9x żył bardzo krótko miał podobne objawy

na szczęście padaczki dostał jak model nie był w powietrzu. Z tym że nie kombinowałem nic z antenami.
Bez namysłu na stałe zagościł zestaw z Frsky  DJT + D8RII Plus, a obecnie XJT ...od kilku lat św. spokój.
Jeśli nie masz ciśnienia na zmianę aparatury polecam ten zestaw.
 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, o zasilaniu nie pomyślałem ale to raczej nie będzie to, bo problemy występują jak i przy zasilaniu z regulatora czy też z zewnętrznego beca. Być może faktycznie odbiorniki uszkodziły się podczas lutowania jednak nigdy wcześniej o takich przypadkach nie słyszałem, więc jakoś specjalnie nie przygotowywałem się do lutowania. Pójdę za radą Bogusława a jako że aparatura mi bardzo pasuje więc chyba najlepszym rozwiązaniem będzie przejście na moduł frsky narazie na ten z odbiornikiem bez telemetrii, https://hobbyking.com/en_us/frsky-djt-2-4ghz-combo-pack-for-jr-w-telemetry-module-v8fr-ii-rx.html

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli telemetria nie jest Ci potrzebna do szczęścia to jak najbardziej wystarczy taki zestaw.
Jak zapragniesz telemetrię, zawsze można dokupić stosowny odbiornik.
Pozdrawiam i udanego zakupu, a tym samym udanych lotów.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.