Skocz do zawartości

Speed 400 aero - "Speedy"


joyo

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelka. Kółka to oblechy jakich jeszcze nie widziałem :D Zmieniaj je czym prędzej hehe.

 

Co do tego, że oklejanie nie jest pasjonujące to IMO nie masz racji. Właśnie podczas oklejania wychodzi prawdziwa sylwetka modelu i to co kryje się pod folią. Wszelkie niedokładności będą widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka to oblechy jakich jeszcze nie widziałem :D Zmieniaj je czym prędzej hehe.

 

Spokojnie, spokojnie, nowe już lecą :)

 

Co do tego, że oklejanie nie jest pasjonujące to IMO nie masz racji. Właśnie podczas oklejania wychodzi prawdziwa sylwetka modelu i to co kryje się pod folią. Wszelkie niedokładności będą widoczne.

 

Masz rację, tylko ja, jako osoba pierwszy raz oklejająca model niestety nie mogę powiedzieć że oklejanie należało do najprzyjemniejszego etapu budowy tego modelu :wink: . Zapewne to brak doświadczenia :) .

 

Przy okazji napisze kilka danych modelu:

- rozpiętość: 1000mm,

- masa bez wyposażenia (ale z zamontowanymi serwami): 395g,

- planowana masa do lotu: ~650g,

- powiększone lotki o 1cm od wewnątrz i 5mm od zewnątrz (różnie powiększałem głównie w celu podkreślenia sylwetki),

- folia: oracover standard w kolorach ferrari red i golden yellow.

 

Wyposażenie:

- silnik TP 2409-18,

- śmigło na razie gws 9x4.7 sf (lub gws 9x5 zwykłe lub gws 8x4 - zobaczymy na którym lepiej lata),

- regulator "no name" z hc 30A,

- serwa 3x hxt900,

- li-pol 1800mah.

 

Edit:

Zapomniałem jeszcze napisać ile się "bawiłem" z tym maleństwem :) . 2 miesiące :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i przyszły fruty więc trzeba się pochwalić :)

 

Są nowe kółka i kołpaczek. Na zmianę czeka już tylko śmigiełko (myślę nad APC).

Fotki:

dsc07726rg6.jpg

dsc07727hs8.jpg

dsc07735es0.jpg

 

Niestety są też złe wiadomości. Masa do lotu 690g :(:(:(

Na dodatek środek ciężkości wypada 8cm od natarcia a ja już nie mam co do przodu przesunąć :(

Ogólnie pat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, przepraszam że drugi post z rzędu, ale bardzo mi zależy żebyście pomogli mi rozwiązać mój problem z modelem.

Mianowicie...

Jestem już po oblocie modelu. Dobra wiadomość - jest jeszcze w jednym kawałku; zła - brakuje prędkości :cry: . Muszę latać na 100% gazu żeby jakoś latał. Ciągu też trochę mało ale na to na razie narzekać nie mogę mimo, że z moich pomiarów wychodziło tylko ok. 510g ciągu na tym zestawie. Prawdę mówiąc to jestem strasznie zawiedziony, choć do samego samolotu i jego właściwości lotnych nie mam żadnych zastrzeżeń.

Zupełnie nie wiem co zrobić. :cry:

Co w tym zestawie może być "nie tak", jak sądzicie?

-silnik TP 2409-18

-regulator 30A

-pakiet himodel 1800mah

-śmigło GWS SF 9x4.7

Czy da się taki problem naprawić samym śmigłem z większym skokiem i już nie sf?

Czy może od razu wymienić motorek na coś mocniejszego i z większym kv?

Jak dzisiaj nie będzie wiało to pójdę polatać i nakręcę filmik co się dzieje.

Z góry bardzo dziękuję za porady,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odnawiam temat, by pokazać co się z modelem wydarzyło do tego czasu.

Przyleciał motorek. Niestety byłem zmuszony zbudować drugi domek silnika, by motorek siedział jak trzeba. Tym razem domek został wzmocniony włóknem szklanym. Wygląda to tak:

dsc07748zi9.jpg

dsc07749nc8.jpg

dsc07750yz5.jpg

dsc07751hn4.jpg

dsc07753vb6.jpg

 

Jak widać silniczek nie ma zbyt dużo przestrzeni. Pierwszą moją obawą w związku z tym związaną była temperatura silnika podczas pracy. Jak się później okazało niestety obawa się potwierdziła podczas testów "statycznych". Silnik mocno się grzał, więc wyciąłem od spodu maski silnika mały wylot powietrza.

Silniczek podczas moich testów ciągnął 950g, niestety nadal dość mocno się grzał.

No cóż...

Trzeba się przelecieć i zobaczyć co się dzieje :wink:

No i sobie polatałem:

dsc07763pf4.jpg

dsc07783vz9.jpg

dsc07792hm2.jpg

dsc07793uy3.jpg

dsc07798kz0.jpg

dsc07799pv1.jpg

dsc07817og8.jpg

dsc07822co4.jpg

dsc07826zi9.jpg

 

Filmiku niestety nie ma, bo kamerzysta nie nadążał za modelem :wink:

Model jak na moje oko lata pięknie. Wynagradza mi w locie wszystkie godziny pracy nad nim spędzone :). Bez silnika leci prościutko bez żadnej ingerencji pilota. Wystarczy mu po prostu nie przeszkadzać :). Na tym silniczku leci w górę jak trzeba.

Obawy o grzanie się silnika okazały się jednak bezpodstawne. Po lądowaniu nie był nawet nadto ciepły.

Niestety podczas ostatniego lądowania złamała się jedna goleń podwozia. Teraz zostanie potraktowane zdwojoną ilością włókna węglowego i myślę że będzie ok :).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Przepraszam, że odgrzebuję ten temat. :oops:

Chciałem zbudować taki samolot i mam kilka pytań:

1. Jakie trzeba zastosować serwa i regulator obrotów?

2. Czy możecie polecić mi jakąś aparaturę?

3. Jaki wstawić akumulator do modelu?

:?:

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje z tego że nie masz nadajnika za czym idzie to że to ma być pierwszy model,tak? (jeśli tak odpowiedź jest prosta, nie zaczynaj budowy bo rozbijesz go prędzej niż polecisz xD Zacznij od trenerka motoszybowca itp.) Regulator się dobiera odpowiednio do silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli nie jesteś w stanie samemu określić nawet rodzaju aparatury do takiego modelu to polecam bezzwłocznie dział Od czego zacząć oraz trudne poczatki. Ponadto funkcja szukaj nie boli ani nie gryzie :wink:

 

A ten kto ci poda to o co pytasz w tym momencie wyrządzi tobie niewiarygodną krzywdę modelarsko/warsztatową.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.