Jump to content

Icharger 106b+ ladowanie przez port balansera


pjk11
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Mam taka ładowarke: http://www.icharger.pl/prod.php?id_prod=7

Mam tez mikro drona, do ktorego mam 2 baterie  3.7V 600mAh, wraz z kabelkiem ktory robi z tych bateri 2S 7.4V 600mAh i ma wyjscie na balanser 2S. Niestety nie moge naladowac przez ten kabelek, bo ładowarka pluje sie o MainPort, czyli podłączenie +i- bananami. Jak to obejsc? Ładuje to pradem 0.5A wiec balancer powinien to wytrzymać.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie da się. Możesz wyprowadzić zewnętrzne piny tak by podłączyć sumę napięcia pod e goldy, lub podpiąć bezpośrednio pod goldy ale wtedy ladujesz bez ballancera.

Albo hmm podłącz pod wyjście jakiś pakiet 7.2v co by system czytał sumę napięć, ale trudno powiedzieć czy zadziała i czy nie udupi to małych aku;)

Link to comment
Share on other sites

Można podłączyć pod glowny równolegle i tak ładować kilka na raz, ważne żeby miały tą samą pojemność i najlepiej do podobnego poziomu rozładowane.

W podobny sposób ładuję 2s do halówki. 4 pakiety do balansera równolegle i jeden pakiet do portu głównego. Wszystkie pakiety są równo naładowane. Ewentualnie jak się obawiasz, to są rozgałęźniki do ładowania chyba 6 pakietów na raz.

Link to comment
Share on other sites

Od głównego wyjścia podłącz się taką wtyczką jak od serwa (używając skrajnych pinów) do gniazda balansera 3s z uwagą na to żeby się zgadzały cele i polaryzacja. Czyli tak jak byś chciał wpiąć 2s'a w gniazdo 3s'a oczywiście ze skrajnym minusem 1 celi. Dokładniej podłącz główny(main port) minus do minusa w gnieździe balansera 3s' a główny plus do 2celi w gnieździe balansera 3s. Wtedy zmostkujesz balanser z głównym wejściem i będziesz mógł ładować przez samo gniazdo balansera 2s. Mam nadzieję że jakoś to wytłumaczyłem. Dzięki temu sposobowi będziesz widział jakie napięcie ma dany akumulatorek i zawsze ładnie ci naładuje jednego i drugiego.

Link to comment
Share on other sites

Masz jakis schemat tego polączenia? Nie będe bawił sie w jakieś wtyczki od serwa itp. Mam banany, i wszystie odpowiednie gniazda. Na tą chwile chce to zrobic tak:   2xwtyk molex  51005, 2xbanan, 1 x złacze balancera 2s. Molexy na szeregowo, balancer na szeregowo, banany ostani - i + z ogniw.

 

Pozdrawam

 
Link to comment
Share on other sites

Nie mam schematu, jak masz wtyk balancera 3s to użyj go po prostu zamiast wtyczki od serwa. Chodzi tu o to że po podłączeniu tego przewodu gniazdo 2s w ładowarce zostaje puste, i możesz bezpośrednio podłączając pakiet pod to gniazdo  ładować pakiety 2s. Dla rozjaśnienia do gniazda 3s wpinasz tylko minus i plus 2celi. To co chcesz zrobić też będzie działało, w moim sposobie balancer jest podłączony normalnie(jak przy normalnym ładowaniu)-ładowarka wykrywa osobno cele, a skrajne przewody balancera do głównego wejścia równolegle. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.