Skocz do zawartości

Pytanie do elektroników


pietka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, proszę o pomoc.  Poszukuję  jakiegoś dwu funkcyjnego przekaźnika z timerami. O co chodzi?

 Urządzenie ma sterować dwoma  elektrozaworkami.  Jeden ma np. działać przez 3 minuty a po wyłączeniu swojej cewki ma się włączać drugi i działać np. minutę . Pierwszy ma  być wyzwalany  impulsem. Dobrze by było gdyby to wszystko działało na nap  zmienne 240  V. Widziałem gdzieś takie przekaźniki z timerami ale nie bardzo wiem gdzie tego szukać, pewnie jakieś hurtownie elektryczne. Wymyśliłem sobie taki system  do sterowania  dozownikami do akwarium ale chciałbym to zrobić  na gotowych elektroelementach. Ma ktoś może jakiś pomysł, gdzie mógłbym zakupić takie przekaźniki lub może jakiś zestaw sterownika do samodzielnego wykonu?

 Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam

Piotr 

 

 P.S. Tak by to miało wyglądać na osi czasu

 

  1. --                                                                          krótki  impuls wyzwalający przekaźnik nr 1-włączenie przekaźnika nr 1

 

 

   2.    --------------------------------------                          czas działania przekaźnika nr 1- po wyłączeniu się  n-ru 1 włącza się przekaźnik 2

                                                    

   3.                                                  ---- czas działania przekaźnika nr 2 - wyłączenie całości aż do nast. impulsu

 czas nr 1 ok 1-4 minut

 czas nr 2 ok 15 sekund

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam świadka :D

Weź z FiF-a dwa timery na szynę DIN i połącz w szereg. Tanio i niezawodnie. Tylko sprawdź na jakie napiecie bo są na 240 i na 24. Robiłem podobne akcje kiedyś.

 

Tak mnie przegoniłeś że bałem się potem przyznać że ja to ja :D i się nie przyznałem, bałem się nawet podjeść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku,  czy ten pcs-534 byłby Twoim zdaniem ok? Co prawda 4  wyjścia ale możliwość programowania , pewnie 2 mozna pominać albo cuś...


Mam świadka :D

Weź z FiF-a dwa timery na szynę DIN i połącz w szereg. Tanio i niezawodnie. Tylko sprawdź na jakie napiecie bo są na 240 i na 24. Robiłem podobne akcje kiedyś.

 

Tak mnie przegoniłeś że bałem się potem przyznać że ja to ja :D i się nie przyznałem, bałem się nawet podjeść :D

a nie spojrzałem na te fifa.... które to? ..... A sytuację na lotnisku pamiętam........ kurde.. mogłeś rzec żeś ty to tam.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, jak Ci nie zależy na czasie to daj mi znać jutro o 7.30 na PW i przyjrzę się temu. Dziś miałem trochę atrakcji i troche się zamuliłem.

 

Ja robiłem tandem dwóch jednokanałowych timerów fif i działało to dobrze. Jutro coś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ (czyli na alledrogo) masz w postaci gotowego modułu elektronicznego (jeśli te na listwę nie będą odpowiednie):

 

attachicon.gifti

 

TUTAJ (czyli na alledrogo) masz w postaci gotowego modułu elektronicznego (jeśli te na listwę nie będą odpowiednie):

 

attachicon.giftimer.jpg

 

... niewielka rozbudowa o drugi przekaźnik z prostym układem wyzwalania zboczowego i masz to co chcesz z szerokim zakresem programowania.

Jurek. To jest to o co mi chodziło. Dziękuję bardzo za podpowiedź.  Kupię takie 2.  Oba będą  wyzwalane 1 impulsem ale każdy będzie sterowany w innym trybie i już! Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz.

mer.jpg

 

... niewielka rozbudowa o drugi przekaźnik z prostym układem wyzwalania zboczowego i masz to co chcesz z szerokim zakresem programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.