Skocz do zawartości

Moje pierwsze DLG MiMi


przemekp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

można też tak, ale można wpiąć też tą wtyczkę w którykolwiek kanał pozostawiając sygnał pusty. Ja w swoim DLG gdzie mam 4 serwa i variometr wpięty w to gniazdo, zrobiłem tak, że ubec podłączyłem równolegle do jednego kanału z sevem i też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Jako, że to był pierwszy własnoręcznie zrobiony projekt, wiadomo nie wyszło wszystko idealnie. Największy problem to waga, a w szczególności ciężki tył, po odchudzeniu (wyciąłem dziury w usterzeniu, zmniejszyłem wymiary zawiasów) wyszło 200g z wyważeniem. Czyli chyba dużo jak na ten model. Na przyszłość zmniejszył bym przekrój rurki kadłuba, oraz nie malował bym usterzenia. Było minęło. Na przyszłość wyciągnę wnioski. Czekam teraz na lepszą pogodę by zrobić oblot.

 

Teraz pytanie czy 200g w przypadku MiMi to nie za dużo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

oblot zrobiony, wyszło nawet nie najgorzej. Przymierzam się do odchudzenia modelu, to znaczy:

- minimalnie wydłużę kadłub by za pomocą serw oraz pakietu wyważyć model

- zmiana sterowania usterzeniem za pomocą cięgien ze sznurków

Zobaczymy co wyjdzie :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=jaIYz4UEy-4&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

200g to duzo, APOGEE w tym samym rozmiarze wychodzi lżej i tez jest mocny. z wydlużeniem przodu kadłuba to dobry pomysł, ja w swoim APOGEE tez wydłuzyłem troszke i wywazał sie samym pakietem . do lotu wazyl cos koło 150g . juz dobrze nie pamietam bo sprzedałem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.