Skocz do zawartości

TOTO-0 pierwszy model w życiu - opis budowy.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

No to możę się pochwalę moim toto-0.

http://i30.tinypic.com/2iktwf4.jpg

Nie jest może najlepiej wykonany, ale to właściwie mój pierwszy samodzielnie zbudowany model i myślę, że kolejne będą lepsze.

 

Kółka tylko tak, aby sobie pokołować.

 

Osprzęt:

Silnik - TowerPro 2408-21

Regulator - TowerPro 30A

Pakiet - Zippy 2S +/- 1466 mA (Po przeróbce z 3S 2200mA)

Śmigło - bodajże 9x5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 5 tygodni później...

Witam mam następujący problem

Do mojego toto włożyłem silnik szczotkowy dokładnie ten a do niego teśmigło składane pakiecik Ni-MH 9.6v 1100mAh.

podczas startu samolot nie chce się wznieś w powietrze, albo tył mu opada lub spada poziomo w dół. I tu właśnie moje pytanie czego to może być wina?? Model jest wyważony. Czy to może być wina śmigła ?? Jeżeli tak to jakie śmigło najlepiej zastosować(chodzi mi o wymiary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem

Do mojego toto włożyłem silnik szczotkowy dokładnie ten a do niego teśmigło składane pakiecik Ni-MH 9.6v 1100mAh.

podczas startu samolot nie chce się wznieś w powietrze, albo tył mu opada lub spada poziomo w dół. I tu właśnie moje pytanie czego to może być wina?? Model jest wyważony. Czy to może być wina śmigła ?? Jeżeli tak to jakie śmigło najlepiej zastosować(chodzi mi o wymiary).

 

Silnik słaby, śmigło malutkie. Kupiłeś zestaw części do konkretnej konstrukcji i wsadziłeś bez zastanowienia do zupełnie innej. Choć niby podobnej. Do tego użyłeś pakietu NiMh, który może jest tani, ale też ciężki i mało wydajny. Pakiet Nimh 1Ah, daje trochę za mało prądu do mocnego silniczka. To dobry pakiet do szybowca, który nie potrzebuje napędu.

Model był ciężki, a napęd za słaby by go pociągnąć. A bez napędu samoloty nie latają.

A ile waży obecnie twój Toto?

 

Za 30zł, kupisz bezszczotkowego "dzwonka" Tower Pro,

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3524

choć regulator będzie prawie 2x droższy.

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6104

Ale za to taki napęd będzie dużo, dużo wydajniejszy i silniejszy. Do tego śmigło 8x4 - 11x6 - zależy od silnika.

Ok. 50-60zł za pakiet Li-pol. Ten da ci 26A maksymalnie, a potrzebujesz o takie silnika 18A.

Masa 59g - a ile waży twój "pakiecik"? :wink:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=9560

Śmigiełko: - Prawie 2x większe od twojego "maluszka".

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=283

I piasta:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1180&osCsid=741e823886edc9866dcd7b51fc641e99

 

Nie rozumiem tylko - jest tyle tematów o budowie i wyposażaniu Toto, a ty wybrałeś coś zupełnie nie przystosowanego. Rozumiem, że cena itd, ale w modelarstwie nie ma oszczędzania i dróg na skróty. Teraz musisz kupić nowe wyposażenie i modlić się, żeby ktoś potrzebował cześci zamiennych do TW-742

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Również zbudowałem ten model i mam drobną uwagę w temacie płatów.

 

dscf1781.jpg

 

Tomek w swojej relacji demonstruje wyginanie 3 mm depronu (zielonego rowkowanego jako podkłady pod panele podłogowe). Być może łatwiej się wygina. Ja natomiast użyłem oryginalnego białego gładkiego.

Model ma być przeznaczony ze względu na swoją prostotę dla początkujących modelarzy. Ale sam miałem trudność z wywinięciem. Nie wyobrażam sobie, żeby młody adept sztuki modelarskiej sobie z tym poradził. Od razu odsyłam do wycięcia płatów ze styropianu. Metoda dużo prostsza. A nawet jak się za pierwszym razem nie uda można powtórzyć niewiele tracąc (koszt płyty styropianowej nieporównywalny do arkuszy depronowych). W metodzie opisanej przez Tomka mamy tylko jedno podejście. Po nieudanej próbie robimy wszystko od nowa, włącznie z żebrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam szczerzę, że trochę tych skrzydeł się w życiu "nagłem", aczkolwiek nigdy nie był to biały "oryginalny" depron a zawsze zielone paskudztwo. Za każdym razem przy wyginaniu pojawia się odrobina adrenaliny :), ale nie zdarzyło mi się ani razu by coś się połamało. Szeroka równo naklejona od strony zewnętrznej taśma jest w tym momencie gwarancją sukcesu, nie ma prawa nic strzelić. Proponuję potrenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dokładnie tak jak pisałeś.

Szeroka taśma, przygotowane płyty do obciążenia. Wszystko w najlepszym porządku zgodnie z relacją. Ja do gięcia i ?? :ass:

Wygiąłem w końcu, ale walczyłem chyba z dwie godziny. Całe szczęście, że nie nałożyłem przed zagięciem kleju, bo chyba by wcześniej związał niż ja bym wygiął. Najpierw w wielkich bólach wywinąłem depron nadając wstępnie kształt, a później smarnąłem klejem tam gdzie pisałeś w relacji i dopiero odetchnąłem z ulgą.

 

Acha, w któryś wpisie wyczytałem, że były jakieś małe problemy z wyważeniem a raczej z umieszczeniem pakietu pod płatem. Wydłużyłem zatem kadłub o 5 cm, co widać na załączonej powyżej fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja także buduję model TOTO-0 będzie to mój pierwszy model więc mam takie małe pytanko czy to wyposażenie było by do niego dobre:

 

APARATURA:

link

 

8328_0.jpg

 

ODBIORNIK:

LINK

 

7833_0.jpg

 

ŁADOWARKA:

LINK

 

5253_0.jpg

 

PAKIET:

LINK

 

855847244

 

SILNIK:

LINK

 

tp%202408_21T_3%20gold%20logo.jpg

 

REGULATOR:

LINK

 

tp%20mag8%2018A%20logo.jpg

 

SERWA x2 :

LINK

 

1.jpg

 

CHCIAŁBYM DODAĆ ŻE MODEL BĘDZIE Z LOTKAMI :D

WIELKIE DZIĘKI ZA WSZELKĄ POMOC 8)

 

Pozdrawiam Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet trochę duży. Sporo doda ci masy.

Serwa Turnigy mają średnią opinię. Zamiast nich, lepsze byłyby HXT 900.

Ładowarkę E-sky lepiej nabyć w wersji z zasilaczem sieciowym. Odpadnie ci szukanie akumulatorów lub zasilaczy 12V.

Na tej aparaturze da się polatać, ale licz się z małym zasięgiem i trzepotaniem serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zamienił regulator na jakieś 30A. To nie szybowiec, gdzie na silniku tylko wyciągasz model a później lata swobodnie. Licz się z tym, że w tym modelu silnik pracuje podczas całego lotu. 18A może być trochę za mały. Lepiej mieć zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.