Skocz do zawartości

TOTO-0 pierwszy model w życiu - opis budowy.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wielkie dzięki za pomoc i jeszcze mam pytanie

 

Czy dwa takie serwa wystarczą??

 

Czy ten pakiet wymieniony w poście na początku strony będzie dobry skoro jest większy regulator??

 

Mam rozumieć do tej ładowarki muszę jeszcze dokupić zasilacz.

 

Sorry za tyle pytań ale to mój pierwszy model więc wole sie upewnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Z tego co się orientuje to pakiet powinien wystarczyć

2. Dwa serwa wystarczą, jeśli zrobisz tak jak jest to na tej STRONIE Jedno na lotki, a drugie na ster wysokości

3. Tak dobrze rozumiesz do tej ładowarki musisz kupić zasilacz (chyba 11v - 15v)

 

EDIT: Uprzedzono mnie z odpowiedziami, ale moim zdanie zrób z lotkami, model jest bardziej sterowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię bez lotek bo podobno dla początkującego lepsze do nauki. A pakiet będzie dobry czy trochę za dużo te 1800 mah

 

A w wersji z lotkami trzecie do czego bo według planów Motylastego lotakmi steruje jedno serwo.

 

1. Pakiet będzie dobry.

2. Serwa - Każde serwo na jedną czynność. Kierunek, wysokość, lotki. Dlatego trzy.

Jeżeli bez lotek to dwa - Kierunek i wysokość.

Oczywiście tak jak przedmówca pisze, można sterować lotkami i wysokością tylko, chociaż jak dla początkującego (a chyba takim jesteś) będzie to dość trudne. Zdecydowania na początek radzę zrezygnować z lotek i zastosować płat samostateczny z większym wzniosem. Później można dorobić drugi płat z lotkami i zobaczysz co Ci bardziej będzie "smakowało".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem nie wiem

Kiedy ja się uczyłem podstaw (właściwie człowiek uczy się całe życie) to miałem model z lotkami i było mi o wiele prościej. Zrobiłem dwa loty, jeden latałem z lotkami i wysokością, a drugi z kierunkiem i wysokością. Lepiej mi szło z lotkami, trzeba tez brać pod uwagę że jeśli są lotki to można łatwiej manewrować modelem np. model leci na drzewo, więc lotki prawie na max i wysokość też na max, a jęli byśmy mieli kierunkiem skręcać to trochę to potrwa, kierunek słabiej "słucha" niż lotki. Ale zrobisz jak uważasz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem nie wiem

Kazdy ale to kazdy model dla poczatkujacych ma skrzydlo samostateczne

po co ? Ano po to by model sie nie przewalal przez skrzydlo ,by sam sie ustawial do poziomu czyli wracal do normalnego toru lotu jak wolnolotka .Jak nabroisz w czasie sterowania tzw zaklocenia na drazkach to takim modelem wychodzisz latwo z opresji ,puszczasz drazki w neutrum i wszystko , oczywiscie majac zaps wysokosci

Przy skrzydle z lotkami juz tak rozowo nie masz , oczywiscie model z lotkami jest bardziej zwrotny ,ale czy ta zwrotnosc jest potrzebna przy nauce odruchow sterowania?

 

Tak jak 200 KM w samochodzie na kursie prawa jazdy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik72, zgadzam się z tobą w 100% ja tylko napisałem moje odczucia, mi jest tak łatwiej, dlatego że kierunek działa słabiej niz lotki. pechoo, a może zrób płat samostateczny z lotkami, jak ci nie będzie podchodzić z lotkami to je zostawisz i będziesz lata na kierunku :P :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intel1995, Wyluzuj... chłopak chce się nauczyć latać.. jak chce latac bez lotek niech lata.. nic mu sie niestanie. A ty taki bulwers wql o co chodzi?? :twisted: . Jego samolot, może mu jest tak poprostu łatwiej :) I może sie zniechęcić.. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to n samym początku myślałem tylko i wyłącznie o lotkach ale stwierdziłem że najpierw nauczę się dobrze latać a później ewentualnie zrobię skrzydło z lotkami.

 

Mimo młodego wieku dobrze prawisz. Ja bym zrobił identycznie. Powiem wiecej :wink: Ja tak zrobiłem :D .

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.