Skocz do zawartości

Próba odbudowy starej jednostki "Condor(?)"


Rekomendowane odpowiedzi

Jest dobrze ! Wahania są krótkie, gasnące - nie buja się długo !

Teraz tylko lekko zrobić nadbudówki i w miarę nisko w kadłubie ( ale na półkach nad dnem dla ochrony od zalania) mocować osprzęt aby nie przesuwać mas ku górze .

Pomyśl o przesunięciu aku do przedniej części luku - załatwisz w ten sposób pływanie "na równej stępce" i gaszenie przechyłów też powinno być szybsze - oczywiście w odpowiedniej zagrodzie dla rogacizny żeby się nie przesuwał  !!  :P

Zaczyna być interesująco !!  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Pomyśl o przesunięciu aku do przedniej części luku

 

 

Wedle wskazówek ;) Zamierzam go jeszcze dziś wstępnie ujarzmić i zapomnieć o rogaciźnie ;)

 

Oblicz szacunkowo objętość kadłuba w dcm3 od linii wodnej w dół. Wynik wskaże ile kg powinien ważyć cały model gotowy do pływania.

 

Wybacz ale na razie nie skorzystam z rady. Jeśli organoleptyczne pomiary nie przyniosą skutku pożądanego, to pewnie wspomnę Twoje rady i je zastosuję.

[Pozwól że wymigam się niechęcią do obliczeń stricte matematycznych ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś Sebastian o 1 : 20 lub 1 : 30 rozumiem - może tak być ! :)

Zmierz wysokość drzwi w Twojej nadbudówce i policz jak ma się do tego wysokość człowieka w skali ( ok 176 cm średnio , pamiętaj że na statku drzwi są nieco niższe niż w mieszkaniach na lądzie !  ) - będziesz miał z grubsza odpowiedź !! ;)

Lub weź  plany jednostki w znanej skali ( np z Modelarza)  , zmierz wysokość drzwi i porównaj z człowiekiem jak wyżej - potem łatwo przeliczyć !

Michał - rozważ jeszcze położenie tego aku poziomo na małym cokole z listwami oporowymi przeciw przesuwaniu ( styki z boku w stronę burty) - żelowy może tak pracować i mu to nie szkodzi a środek ciężkości jeszcze się obniży ! W tej ładowni jest dużo miejsca !

Jeżeli zostawisz tak jak teraz, dałbym taśmę mocującą wokół aku pod listwami oporowymi na rzepa aby się przy fali "nie bujnął" na bok na burtę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura nie ma zasilania i brak mi jeszcze odbiornika. Chciałbym mieć już za sobą kompletowanie elektroniki, bo nie czuję się w tej materii biegły (mało powiedziane) ;)

 

Znalazłem taki komplecik : https://www.olx.pl/oferta/odbiornik-rc-sunupp-6-kanalowy-35-mhz-z-kompletem-kwarcow-2-szt-CID767-IDqXv0l.html#cb5ae76614

 

Będzie chyba odpowiedni, prawda? (oczywiście jeśli okaże się że działa)...

 

 

Ciekawe co tam jeszcze można znaleźć !!!! :)B)

Pół Volkswagena LT w skali 1:1 na przykład :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik powinien być taki jak był w zestawie i do niego kwarc na kanał taki jaki jest w nadajniku. W nadajniku Tx w odbiorniku Rx. Inny odbiornik, jaka była przemiana? Można dokupić moduł nadajnika na 2,4GHz i do tego odbiornik w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to byłby najrozsądniejszy wybór np

https://77hobby.pl/frsky-djt-modul-nadajnika-typu-jrgraupner-p-62.html.

Taki zestaw posłużył by Tobie przez długie lata a i odbiorniki tanie co jest ważne przy wyborze modułu. Telemetrię możesz wyłożyć np. do pomiaru ile zostało ci prądu itp.

 

 

 

Dochodzą kolejne zabawki :)

Masz dwa takie regulatory ? Na jednym będzie miał problem uciągnąć takie silniki.

post-1628-0-88774800-1520358472_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Można dokupić moduł nadajnika na 2,4GHz i do tego odbiornik w komplecie.

 

 

I to byłby najrozsądniejszy wybór np 

 

 

 

https://77hobby.pl/f...upner-p-62.html

Taki zestaw posłużył by Tobie przez długie lata i odbiorniki tanie 

 

Dzięki Panowie za wskazówki. Postąpię według Waszych rad!

 

Rozumiem, że tę pluskwę montuję w kadłubie, łączę z odbiornikiem i nie potrzebuję osobnego zasilania? 

 

 

 

Masz dwa takie regulatory ? Na jednym będzie miał problem uciągnąć takie silniki.

 

Teraz już rozumiem schematy Andrzeja  :D  Będę miał  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak czegoś nie wiesz nie rozumiesz pytaj śmiało , nikt nie będzie Ciebie bił ani się wyśmiewał tylko złapiemy za rączkę i poprowadzimy do przodu jasno i zrozumiałe tłumacząc :)

 

Zauważyłem już jakiś czas temu, że jesteście dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie bardzo cierpliwi. 

 

Pytam przecież  :P   

 

 

Rozumiem, że tę pluskwę montuję w kadłubie, łączę z odbiornikiem i nie potrzebuję osobnego zasilania? 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkowany przez Ciebie wcześniej moduł.

 

Nie do końca rozumiem skrótów i podstawowej nomenklatury w elektronice RC. Przemiany itp.

Wiem że w starym systemie kwarc musi się z kwarcem "pożenić" i wg mnie nie jest problemem żeby dostać dwa bliźniacze kwarce i odbiornik (nawet kupione osobno bo podobno w nadajniku powinien znajdować się kwarc tego samego  producenta) i powtykać, gdzie trzeba.

 

Moduł, który podlinkowałeś ma za zadanie zmianę częstotliwości nadawanych fal, dzięki czemu nie będę musiał używać kwarców. Tylko czy zmiana tego parametru (i pewnie też innych) następuje już w nadajniku, czy może się odbywać pod pokładem?.

Mam nadzieję że dobrze dedukuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.