Skocz do zawartości

Czy nie wychowujemy swoich dzieci?


kojot

Rekomendowane odpowiedzi

Co bardziej Cię boli , to że masz ukradzione oprogramowanie ,czy to że ktoś Ci to wytknął palcem?

Na twoim miejscu cieszy bym się ,że ktoś Ci to wytłumaczył bez zbędnych efektów prawnych.

Ale rób dalej jak chcesz to Twoje prawo , żyjemy w demokratycznym kraju.

 

Jano a jak jest inaczej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cieszę się Freq ,że ta cała dyskusja nie poszła na marne i zaczynasz rozumieć o co w tym wszytki chodzi.

Zapewne Twoi rodzice to bardzo dobrzy ludzie , ale to nie oznacza że muszą się na wszystkim znać i rozumieć całe zawiłości świata w którym żyją.

A T masz lekcję na całe życie jak niepozorne sprawy załatwione w niewłaściwy sposób mogą się "odbić czkawką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu-a czego niby możesz żałować? :lol:

 

 

Zobaczysz, masz dopiero 15 lat, niedługo zacznie Ci brakować czegoś więcej poza modelami...

Przynajmniej mam nadzieję, że tak będzie, bo nie samymi modelami człowiek żyje, a zamykanie się i w sobie i we własnym pokoju normalne nie jest, co kiedyś sam wyczyniałem :P (o tym zresztą też dyskusja była :) )

 

I jak w dziele Wyspiańskiego jest napisane "Gdyby Chopin żył, to by pił" :wink:

Trochę wyolbrzymiony cytat, ale można podpasować go sobie :rotfl:

 

Ciekawe wycieczki osobiste... ja takowych wypraw nie organizuję, ale na luzie sobie zacytuję ;)

 

Co do twojego ojca to sorry ale powinien mieć odebrane prawa rodzicielskie, w końcu nakłanianie syna do popełnienia przestępstwa to bardzo poważna sprawa.

 

Nie za daleko się zapędza ta dyskusja? Idąc takim tropem prawa rodzicielskie powinno mieć odebrane większość rodziców :rotfl:

 

 

Ceny softu stoją w miejscu lub spadają. Nasze zarobki szczęśliwie powoli rosną więc od jakiegoś czasu już nas stać. Trochę podobnie jest z tym czytaniem gg dziecka. Szybko nauczy się, że pewnych rzeczy nie należy pisać.

 

 

Ale i koszt życia rośnie... Wszystko drożeje oprócz tego softu... Nas czy Ciebie stać? :)

 

A z kwestą, że dziecko nauczy się pewnych rzeczy nie pisać... No to je powie jak spotka kolegę/koleżankę :D Tego nikt nie jest w stanie kontrolować (i dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Grzechu masz rację. Może i zarobki powoli wzrastają ale ceny wszystkich produktów do spożywania, ceny prądu, itp cały czas drożeją.

Dochodzimy do czasów kiedy stajemy się ludźmi promocji i czekamy tylko na tzw. SALE! aby coś przyoszczędzić bo często gęsto kupowanie niektórych rzeczy po normalnych (polskich) cenach nie ma najmniejszego sensu lub jest oznaką snobizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kradziez to kradziedz i nic mnie nie przekona do tego ze jest inaczej.

 

przyzwyczailismy sie z dawien dawna ze wlasnosc intelektualna nie jest nic warta...

 

a potem widzisz swoje prace na rynku i cie krew zalewa ze to nie ty zarabiasz...

 

a w tym przypadku:

jak dla mnie aktualnie kupowanie komputera bez systemu oznacza jedno: linux

 

a jak z zamiarem ukradzenia windowsow to... zal :D

 

to tak jakby kupic auto bez kol... niby masz ale uzywac sie nie da...

 

grrr

 

grzes - mnie nie przekonuja argumenty ze nas nie stac to kradne.

jak mnie nie stac - nie kupuje. po prostu.

 

dla mnie ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kradzieży systemów to może ktoś wie czy za system Windows MX powinniśmy coś płacić?

to może ktoś mi odpowie? jestem bardzo ciekaw :roll:

 

Też byłem ciekawy, bo nie wiedziałem co to w ogóle za cudak ten Win MX.

No i się dowiedziałem, że to "customizowany" Win XP, dystrybuowany zazwyczaj z pirackim kluczem. Tego się nie kupuje, to się "ściąga".

Ale chyba nie o to Ci chodziło, bo odpowiedź jest tu zbyt oczywista.

 

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jest to Windows, ale zmodernizowany nie przez microsoft a przez innych ludzi. Nie posiada żadnego keya (nie wpisuje się przy instalacji) i nigdzie nie pisze że jest płatny, dlatego nie wiem czy mogę go legalnie używać?

 

A jak znajdziesz samochód bez błotników i zderzaków, który zapala bez kluczyka to też będziesz miał wątpliwości?

 

 

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kopiowanie, ściąganie, generalnie o piractwo.To chciałbym przypomnieć że ten właśnie proceder pozwolił nam zapoznać się z wynalzkiem takim jak komputer.I nikt w owym czasie nie miał oporów w zdobywaniu kradzionego oprogramowania a nic też nie zmieniło sie w przepisach o kradzierzy wartości intelektualnych.Tylko zmienił się nasz pogląd na te sprawy i to na dodatek pod presją przepisów ustanowionych gdzie indziej.

Jako były pirat i złodziej oprogramowania nie wypada mi wieszac psów na tych którzy jeszcze nie zrozumieli że to nielegalne.Wiem na pewno że to ulegnie zmianie wraz ze wzrostem grubości portfela.Poza tym uważam piractwo za takie nowoczesne janosikowanie,biedni biorą bogatym. :D .Fakt że Janosika powiesili za zebro ale go każdy lubi czego nie można powiedzieć o jego oprawcach :P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że kradzież oprogramowania nie jest tak namacalna jak np. samochodu czy innego batonika. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego co czyni, do czasu, kiedy panowie w mundurach nie zapukają do ich drzwi. Tak jak piszą koledzy powyżej: nie stać mnie - nie kupuję, choć w naszej rzeczywistości nie często ma to zastosowanie. W Polsce walka z piractwem podobno trwa, ale na szczęście dla pewnie połowy populacji, nie widać jej efektów...

Kolejny problem to inflacja, wydaje nam sie że będzie lepiej, bo pensja wyższa :evil: ale jednak reszta artykułów też drożeje.

 

piejar napisał/a:
Tomek napisał/a:
Cytat:

słucham głośno "ciężkiej muzyki"

 

No to jest nas dwóch :D

 

Trzech. A ja jeszcze pogrywam :P

No czterech :P

 

Pięciu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.