Skocz do zawartości

Instalacja paliwowa do MVVS 26 ccm - benzyna


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam gotowy kadłub z instalacją paliwową pod silnik żarowy. Nie dawno dostałem silnik benzynowy MVVS 26 ccm. Zbiornik, który jest zabudowany okazał się za mały. Muszę dostawić inny zbiornik. Żeby nie pruć kadłuba mogę umieścić zbiornik w innym miejscu (miejsca dużo) ale zbiornik byłby niżej od przepustnicy gaźnika ok. 10 cm a wężyk doprowadzający paliwo miałby ok 25 - 30 cm. Gaźnik Walbro posiada pompkę. Czy tak odległość i położenie zbiornika wpłynie na pracę silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem ten właśnie silnik w akrobacie. Właśnie dzięki tej pompce można odsunąć zbiornik do tyłu żaden problem. W moim zbiornik był na rurze łączącej skrzydła w modelu Giles 202 z CMPro rozpiętość 180 cm czyli wężyka było też ok 25cm i nigdy nie miałem z tym problemów nawet przy pionowym wznoszeniu. Jedyny "problem" z tą długością wężyka to że przy doprowadzeniu paliwa do gaźnika będziesz się musiał trochę "namachać" śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na pewno za mały? Benzyna mniej pali niż żarowy...

 

Ok. przetestuję spalanie a co ze zbiornikiem umieszczonym 10 cm poniżej gardzieli gaźnika? Silnik będzie zamontowany w Gwronopodobnym górnopłacie czyli raczej bez akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak z odległością wysokość zbiornika przy silniku benzynowym nie ma takiego znaczenia jak w żarowym ze względu na wbudowaną w gaźnik pompę.

 

Dziękuję za wypowiedzi.

Dla pewności przed montażem silnika w modelu sprawdzę na desce wydajność pompki paliwa z nisko umieszczonym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też o tym żeby nie wstawiać filtra paliwa na linii zbiornik-gaźnik. Zastosuj smok z filtrem np. filcowym i wystarczy. Jak pompa gaźnika da radę zassać paliwo to zbiornik może być naprawdę w dowolnym,jak najbardziej odpowiednim Ci (wyważenie, itp) miejscu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="mazur11"

 

 

Dla pewności przed montażem silnika w modelu sprawdzę na desce wydajność pompki paliwa z nisko umieszczonym zbiornikiem.

 

Witaj Mazur11 mogę Ci powiedziec z doswiadczenia że wydajność pomki w silniku benzynowym jest naprawdę dobra w każdej pozycji. Ja latam z silnikiem benzynowym i z każdej pozycji modelu silnik z minimum odpowiada natychmiast do maxa bez żadnych problemów. Dodam że zbiornik paliwa mam umieszczony około 30cm. od silnika (na środku ciężkości) i jeszcze ani raz nie "zapierdział" fałszywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.