Skocz do zawartości

Depronowa technika - oklejanie papierem


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oklejam skrzydło RWD papierem który dostałem w sklepie mięsnym, bardzo dużo wody on pije. Jak nasmaruję rozwodnionym wikolem to papier robi się strasznie delikatny a wikol na nim gęstnieje. Trudno się go nakłada większymi kawałkami, bo jest ciężki i rwie się.

Ile warstw papieru nakładać?

Czy można malować farbą olejną lub akrylową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 rok później...

Odświeżę trochę temat, kończę prace nad modelem SU 26 i chciałbym go okleić właśnie techniką papieru na wikol. Będzie to mój pierwszy model wykańczany w ten sposób więc od jakiegoś czasu robie próby. Kadłub jest z EPP więc tu powinno być ok ale mam problem bo skrzydła są ze styropianu i za każdym razem gdy oklejam próbki z tegoż materiału to po wyschnięciu zawsze widoczna jest faktura małych oczek styro. Czy zna ktoś jakiś sprawdzony sposób na oklejanie styro tak by uzyskać po wyschnięciu gładką powieżchnię? Próby robiłem papierem śniadaniowym i drukarkowym 80g/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszlifuj styro drobnym papierem przed klejeniem. Papier o ile dobrze pamietam coś koło 200-350. Ja osobiście oklejałem klejem do tapet z dodatkiem wikolu. Skrzydła myślę żw warto okleić papierem pakowym żeby miało to jakąś wytrzymalość a kadłub dobrze okleja sie papierem gazetowym bo łatwo się formuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.