Jump to content

FUNCUB mody


Bolo
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałbym się podzielić swoimi modami w Fancubie, pierwszy z nich to zamontowane zastrzały od skrzydeł a dokładnie od rurek do kadłuba z tego rozwiązania jestem bardzo zadowolony bo model zachowuje się o wiele lepiej w powietrzu niż przedtem jest jakby sztywniejszy, drug patent to taki, że przeciąłem na pół klapy i jedną część dokleiłem do lotek a drugą zostawiłem nadal jako klapy, które wg. mnie są zbędne w tym modelu i tu się trochę rozczarowałem bo spodziewałem się szybszej reakcji modelu na lotki, a wyszła kicha i model stracił na wyglądzie zwłaszcza klapy, ale w przyszłości coś z tym zrobię lub coś innego wykombinuję. Załączam fotki i pozdrawiam kombinatorów.

 

e67be788fdb648fdmed.jpg

 

4d0a30ed890b369dmed.jpg

 

c039681571174a5amed.jpg

 

1d88ba564e42c2a5m.jpg

 

5c0f6ba89643ca72med.jpg

 

bcd8d3624889f4fam.jpg

 

d6dbc7559f8587d1med.jpg

 

071417fe87dcaa98med.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

No toś Bolo wsadził "KIJ W MROWISKO " i to płonący,dodam . Posypią się na Ciebie gromy i pierony, a i uważaj abyś czasami wieczorem kijem po gnyku nie dostał.  :)  :P  :P . I słusznie ,

Pierwszym będę Ja !!!

Przecież to kultowy styropian i nie uwierzę że te rurki pod skrzydłami coś dają ( oprócz wyglądu) oczywiście.

Za stwierdzenie że  ( klapy są zbędne w tym modelu ) zapewne stracisz zęby po spotkaniu z fanem FC. :)  :)  :P  :D

To oczywiście takie głupie żarciki , ale uwierz latanie w ekstremalnych warunkach  z wykorzystaniem klap czyni  zabawę FC o wiele bardziej fascynującą, Jak ci ktoś pokaże co dają klapy w tym akurat modelu , to uklękniesz i pójdziesz" do Canossy "

 Serdecznie pozdrawiam i sądzę że jeszcze coś będę zmuszony napisać.

Link to comment
Share on other sites

Składałem taki model kumplowi ale nigdy by mi nie przyszło do głowy tak sprofanować ten kultowy styropian ;)
Model lata jak marzenie zachowuje się poprawnie. Skrzydła są mocne i sztywne, prędzej ,,kret je podgryzie,,

niż w locie ulegną się pod naporem powietrza.Jedynym mankamentem są galaretowate druty - ala podwozie,

No ale wolność Tomku w swoim domku , niech Ci służy jak najlepiej.
 

Link to comment
Share on other sites

Witam

Z racji że jestem świeżakiem w temacie, to powiem tak. FunCuba mam chyba od dwóch lat i klapy jak najbardziej są przydatne. Co do wzmocnienia skrzydeł zastrzałami to sam chcę je zrobić. Inni koledzy twierdzą że może i są nie potrzebne, ale  w tym roku włożyłem no niego pakiet 4S i w zimny dzień (ciekawe co będzie w lato) skrzydła przy sporej prędkości i nagłych skrętach gną się jak guma, i boję się że się złamą. Być może tak się nie stanie ale ugięcia są spore.

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałem wkładać kija :) nie napisałem że latam częściej na 4s niż na 3 a śmigło mam 12x8 także przy fikołkach i gwałtownych nawrotach skrzydła próbowały się spotkać. Wiem, że nie jest to model do 3D ale usmażyła mi się Extra 300  http://pfmrc.eu/index.php/topic/73165-extry-300s-rr-w-ogniu/  i znęcałem się nad Funcubem. Wybaczcie  :D

Link to comment
Share on other sites

.....śmigło mam 12x8 także przy fikołkach i gwałtownych nawrotach skrzydła próbowały się spotkać.

U mnie śmigło 13x6,5 i na 4S idzie jak burza więc też potwierdzam że skrzydła mogą się złożyć :-)

Link to comment
Share on other sites

Kilka lat temu dostałem fun cuba od żonki na gwiazdkę.

Ale od dawna model nie jest już używany , jest bezwypadkowy bo niesmacznie by wygladało jak bym uszkodził prezent od żony.

I tak sobie wisi na ścianie i nie mam dla niego zastosowania, nawet myślałem żeby go zaopatrzyć w kamerę i cos trochę po filmować.

Ale silnik mojego fun cuba ciągnie coś pod 3kg ,  pakiet 4s 2600mah ,ja raczej preferuje wściekanie się niż bujanie po niebie, a z tym silnikiem w każdej sytuacji zbiera sie jak poparzony, model ma 3x więcej ciągu niż sam waży , ale nie zauważyłem aby mi się skrzydło chciało składać

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety nie widzę fotek, ale co do samego usztywnienia skrzydeł to dobry pomysl. Przy dużych przeciazeniach te skrzydła lubią się wyginać. A przy mocnych wygięciach potrafią się zablokować lotki. Jednego funcuba przez to skasował mój kolega a drugiego ja (Ale na szczęście nie swojego ;) ).

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.