Skocz do zawartości

model z klapami czy bez?


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy akurat ten (P 51) model będzie poprawnie reagował na klapy, ja zastosowałem klapy w EG waga 750g- sprawdzały sie doskonale. Podobnie Twinstar II, model lubiący predkośc przy ladowaniu, wyposazony w klapy odpowiednio skonfigurowane ze sterem wysokości - dosłownie zachowuje sie jak park flyer, przy pewnej wprawie niemal da sie "złapać w rece" oczywiscie nie próbowałem tego, ale klapy spowalniają model naprawde mocno, a jednocześnie duża strzałka ugięcia profilu daje dużo wiekszy współczynnik sily nosnej przy małej predkości-to naprawdę działa. Wychylenia klap musisz dobrać doświadczalnie, tak przynajmniej ja to robiłem.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w swoim modelu Cessny 182 http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10123 zastosowałem klapolotki i okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem, bez tego lądowania były bardzo trudne.

Ustawienia klap i mikser ze sterem wysokości dobierałem wielokrotnie nim doszłem do właściwych wielkości.

Lądowanie bez klap było naprawdę bardzo szybkie, klapy pozwoliły na w miarę spokojne podejście do lądowania. Nie jest to czego bym oczekiwała, ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.