Skocz do zawartości

Piper z EPP - model dla początkujących


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Wiem że istnieje już temat nt. Pipera ale wydaje mi sie, że dobrze by było wspomnieć o nim w tym dziale, poniewaz sporo osób początkujących rzadko kiedy zagląda gdzie indziej - głównie penetrują to miejsce :). Przedstawie go na swoim egzemplarzu ;)

Poniżej kilka fotek świeżo zmontowanego skrzydełka:

40efb2107f7b27ab.jpg

Pręciki szklane wkleiłem 6cm za natarciem.

Oryginalnie lotki były na całej długości płatów. Niestety w miejscu kadłuba trzeba kawałek lotek wyciąć (jak zrobiłem to ja) bądź nie odcinać, tylko usztywnić i przykleić do kadłuba.

b5c262e963d1b8d1.jpg

5e3d9f68e6c2a13c.jpg

Serwa zamocowane na wcisk. Zastosowałem dwa serwa na kablu Y (troche większa możliwość regulacji, zwłaszcza jak sie nie ma doświadczenia w wyginaniu drucików :P)

bee938f599933b0f.jpg

Płaty połączone CA, niestety panowie z Cyber-fly zapomnieli sciąć wznios, dlatego musiałem to zrobić sam, nożykiem, przez co niezbyt pięknie to wygląda :P

4130e269bd5f5220.jpg

Wiem, troche krzywo wyszły mi te kołki, ale zawsze mogło być gorzej :P Pozatym, to ma być model do nauki latania i przypuszczam, że po pierwszych lotach krzywe kołki nie będą już wygladać tak źle w porównaniu do reszty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ;) jak narazie chciałem po prostu poskładać model. Podwozie, farbki są jak najbardziej w planach :). W miejscu sklejania płatów w natarcie zostały wklejone dwa patyczki od szaszłyków, żeby gumka nie odkształcała pianki ;). W planach mam pomalować go farbkami akrylowymi na wzór Piperka L-4A, tego zwiadowczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu sklejania płatów w natarcie zostały wklejone dwa patyczki od szaszłyków, żeby gumka nie odkształcała pianki ;).

 

Polecam też dodać wzmocnienie krawędzi spływu. Tam też gumki bez wzmocnienia będą się wrzynać, więc już lepiej teraz o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhee, model oblatany, zdązył nałamać kilka śmigieł :). Jest też troche poobijany - po prostu nie miałem aparatu, w momencie jak go skonczylem i uznalem że nie będe czekać, żeby zrobic fotki, tylko poszedłem polatać ;). Jest troche brudny i połamany, ale myśle że to, co każdemu budowniczemu piperka jest potrzebne - spokojnie da rade opisać na podstawie tego brudaska :P;). Był to model, którym po raz pierwszy wylatałem praktycznie caly pakiet - niestety lot skończył sie dość nieprzyjemnie - chyba za słabo przykręciłem mocowanie bowdenu do orczyka (mam te takie zaciski na imbusa) i w locie poluzował się ster wysokości i model z ~15m walnął w ziemie :\ Na szczęscie złamane tylko śmigło i ogon :D, także naprawde nie jest źle :P

Dzisiaj fotek nie wrzuce, ale postaram się to załatwić jutro ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie bowdeny zaciskasz przez ta plastikową rurkę, to radzę Ci zmienić to i zaciskać bezpośrednio na druciku. Ten plastik lubi się poluzować. Dokręć imbusa na maksa ściskając drucik popychacza - nie powinno się poluzować.

 

Swoją drogą to gratulacje z w miarę udanego oblotu modelu.

Mi udało się tylko złamać jedno śmigło - bo założyłem je na początku bez prop-savera.

Swoją drogą nieźle musiałeś grzmotnąć - skoro złamałeś kadłub. On jest przecież bardzo gruby i sztywny. Może za bardzo dałeś mu w palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety prosavera użyć nie moge, bo mam gwintowaną ośke i bym sobie dokręcając ją zniszczył gwint, chociaż własciwie tam jest ciągle śmigło - musze to przemyśleć:P.

Czy dałem mu za bardzo po garach ? Szczerze powiedziawszy to już nie pamietam jak to sie stało, ale z tego co kojarze, to leciał dosyć szybko jak przyglebił :P.

Dzisiaj kolejny lot - i znowu śmigło poszło :P, wiało dosyc konkretnie, latałem z 3-4min po czym model mi sie dziwnie wywinął centralnie nademną i nawet nie wiedziałem co sie z nim aktualnie dzieje i przyglebił obok mnie (ze 2-3m :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.