Skocz do zawartości

ASP 25 PROBLEMY !!!


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo kupiłem podobno 2 miesięczny silnik po 30 lotach po 4 min. i silnik nie chodzi mi na niskich obrotach tylko się zalewa i gaśnie.

Poradziłem się już paru znajomych i mówią mi że silnik jest wyjechany i wytrzyma góra parę lotów :?

 

Co wy o tym myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid - a czego od nas oczekujesz? Najpierw pytasz co sądzimy, a na rady od razu piszesz, że jest wyregulowany przez modelarza z 15 letnim doświadczeniem. Skoro wierzysz jemu - to po co pytasz nas skoro i tak to nie ma znaczenia - bo on go już wyregulował...

 

Wracając jednak do meritum

Silnik ASP to podróbka OS'a. Niestety dużo niższa cena może być zrekompensowana dużo niższą jakością materiałów lub wykończenia. Co za tym idzie zużycie silnika może być dużo większe niż w porównaniu np z MVVSem lub OSem.

 

Jeżeli silnik się zalewa to rzeczywiście ma źle wyregulowany gaźnik. Zalewanie się silnika (nadmiar paliwa nad dostarczanym powietrzem) jest zależne głównie od stopnia otwarcia przepustnicy i regulacji iglic, a nie od stopnia zużycia kompletu tuleja/tłok (chociaż one też mają pewny wpływ na ciśnienie w komorze i zasysanie paliwa). Jeżeli już to na brak jego zasysania w przypadku straty kompresji.

 

Pytanie jeszcze czy miałeś kiedyś tak mały silniczek - względnie mały. Niektóre silniki dają się regulować do względnie wolnych obrotów a niektóre nie.

 

Tak więc gdyby Ci nie chciał palić, lub co gorsza stracił kompresję to znaczy że silnik rzeczywiście długo nie popracuje. Jeżeli pali ale nie da się regulować - to kwestia gaźnika.

 

Nie napisałeś też nic o stopniu zużycia - tłok/cylinder, łożyska - wyrobione panewki w korbowodzie... 120 minut pracy dla takiego silnika to powinien być pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem który opisujesz to typowe zachowanie dla tanich silników chodzą dobrze przez jakis czas po dotarciu a potem klapa nie chce Cię martwić, ale lepiej juz nie bedzię.Identycznie opisywali to koledzy którzy mieli te silniki chodził, chodził i nagle coś mu odbiło :x Podobna jest duży rozrzut jakosciowy i można trafić na dobry motorek, który chodzi długo i dobrze, ale ja sie z takim jeszcze nie spotkałem.

 

Silniki ASP i Magnum sa produkowane w tej samej fabryce jednym nabija sie napis ASP drugim Magnum jedne ida na Europe drugie USA i inne rejony.Są wzorowane oczywiscie na silnikach os max chociaż duzo im brakuje szczególnie jesli chodzi o gaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.