Jump to content

Zakupy w Hangar 9


Artur412

Recommended Posts

Chciałbym zamówić ze strony http://www.hangar-9.com/ samolot a konkretnie ShowTime 3D 90 ARF lub Funtana X100 ARF.

 

Latam od 8 lat. Posiadałem lub posiadam takei samoloty jak Kuest, U Cam Do, Xtreme. Więc większych problemów raczej nie przewiduje. Chodzi jedynie o pewne niuanse dotyczące zamówienia…

 

Mianowicie…

 

Czy ktoś zamawiał bezpośrednio ze sklepu Hangar-9?

 

Jak jest z cłem?

 

Jakie są koszty przesyłki (rzecz jasna orientacyjne)?

 

Ile trzeba czekać?

 

I w koncu coś co najbardziej mnie nurtuje podana cena… 199$ a przy niej malymi napisane 299$ o co w tym chodzi?

 

Piszą że można ściągnąć z ich sklepu który jest najbliżej w czechach ale tam koszt modelu jest wyższy niż u nas… A w USA nawet jeśli kosztuje te 300$ to jeszcze może się opłacać…

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

299$ to MSPR = Manufacturer suggested retail price - sugerowana przez producenta cena detaliczna. Model nie powinien być od niej droższy.Cena 199$ dostępna jest tylko u niektórych sprzedawców biorących udział w promocji.

 

Dostępny jest np tutaj: http://www.horizonhobby.com/Products/Default.aspx?ProdID=HAN2800

 

Problem w tym, że gdzie byś nie szukał to jest OUT OF STOCK

Link to comment
Share on other sites

Ja dodam tylko, że najlepiej do nich napisać, bo gdy piszą "Out of stock. Item can be back ordered." to zwykle zamawiają na wyraźną prośbę np. e-mailem, telefonem czy faksem.

W niektórych sklepach bywa, że trzeba poczekać, aż zbiorą kilka zamówień ale po prostu napisz i zapytaj o ten backorder.

Link to comment
Share on other sites

Tez patrzyłem sie na modeliki w tym sklepie nawet chciałem zamówić modelik funtany x100 ale niestety dolar jest obecnie strasznie drogi. Jeżeli byś chciał sprowadzać model z USA to polecam ta firmę; www.polamerusa.com Pan Mirek (Leda_g) Zamawiał przez nich modelik podobnej wielkości jak funtana x100. Za przesyłkę zapłacił coś koło 60$ i bez cła.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję może się uda… Chyba że poczekam aż dolar jeszcze trochę spadnie…Chyba że poczekam aż dolar jeszcze trochę spadnie… Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia i pomysły w tym temacie? Albo ktoś posiada jeden z wymienionych modeli. Z chęcią zapoznał bym się z opiniami właścicieli… Bo zastanawiam się nad wyborem.

 

Dziękuje za obecne odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja mam Funtanę X100, z silnikiem OS Max 120 AX, model to rasowy 3D a z tym silnikiem zawis na 1/2 gazu :devil: .

Żadna figura nie stanowi problemu, a jedynym ograniczeniem są, jak w moim przypadku :oops: , umiejętności pilota.

Link to comment
Share on other sites

A jak z przeciągnięciem? Wali się na skrzydło czy zachowuje kierunek lotu? Jak wyważasz model? Bo słyszałem że do akrobacji 3D powinno a przynajmniej lepiej by było przeważyć ogon. Ja Ćwiczę jak na razie na U Can Do 90 i musze przyznać ze są problemy z niektórymi figurami choć poprawiło się po dodaniu 20g więcej na ogon. Myślę również nad zastosowaniem tz. Spojlerów tz. Klap wysuniętych do góry co podobno powoli na uzyskanie bardziej poprawnej figury „Harrier”

 

Może jakieś macie jakieś doświadczenia na tym polu?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wyważenie to używam najbardziej tylnego z zalecanego zakresu.

Bo słyszałem że do akrobacji 3D powinno a przynajmniej lepiej by było przeważyć ogon

Też czytałem i próbowałem bardziej w tył, nie wiele, a model był po prostu niesamowity, w zawisie sam stał minimalne korekcje, w "harrym" też super no i tak pięknej windy jeszcze nie widziałem.

Ale do lądowania musiałem oddawać SW (mało intuicyjny odruch) bo model zwalniając "siadał na :ass: " i wszystko było ok ale jak byś musiał siadać z wyłączonym silnikiem .....

Wróciłem więc do zalecanego wyważenia i lata się super, w niedzielę ostatni lot i silnik ni z tego ni z owego zdechł, pomyślałem co by było gdybym nie zmienił wyważenia :F :F :F

Ja Ćwiczę jak na razie na U Can Do 90 i musze przyznać ze są problemy z niektórymi figurami choć poprawiło się po dodaniu 20g więcej na ogon

Też miałem ale chyba mówisz o 60, z ASP 91 4takt i baterią 5 cel 2700 na 1 wrędze za kabiną miałem chyba 50 gr przed tylnym kółkiem, z tym że to jest bardziej FunFly niż 3D (według mnie)

Myślę również nad zastosowaniem tz. Spojlerów tz. Klap wysuniętych do góry co podobno powoli na uzyskanie bardziej poprawnej figury „Harrier”

Poczytaj Tutaj sporo rad od bardziej doświadczonych kolegów :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.