Skocz do zawartości

rura węgiel na popychacze pomoc


robo123rob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zastosowaniem rury węgiel 5/3 odcinek około 70cm zakończony gwintami m3 pod snap. Przeznaczenie motyl na ogonie. Bez punktów podparcia , czy zda egzamin czy jednak trzeba dać punkt podparcia. Chciałbym obejść uciążliwe klejenie rurek bowdena. Ponoć zdaje egzamin ale jakoś mam obawy a nigdy nie stosowałem takiego rozwiązania. Może ktoś już tak kombinował i podzieli się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Albatros modelot 2,6 w skrzydełkach,zmierzyłem dokładniej 90cm długości popychacza. cholerka ciasno w tym kadłubie i co zastosować wręgę z otworami w połowie długości czy jakiś inny patent na który nie wpadłem. Serwa i motor już dojechały to miło by było przewietrzyć mu skrzydełka w najbliższym czasie

 

 

edit

 

jak mocne serwo do V-taila zastosować 2kg/cm cyfrowe wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wręgą ze sklejki 3-4mm  zew średnica wręgi zakończona pierścieniem z pianki nasączonej żywicą wklejone na środku długości.Przy popychaczu o śr 5mm otwór na podparcie 6mm żeby troszkę luzu miało na błędy w konstrukcji i niedokładności. Mam nadzieję że zrozumiały opis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma długi kadłub Faklcon 2.2 to nie pamiętam, ale rurki węglowe obcinałem bardzo niedużo. Stosowałem takie popychacze bez jakiegokolwiek podparcia i nie miałem kompletnie żadnych problemów. Rurka to 4/3 lub 4/2mm teraz nie pamiętam. Latałem Falconem bardzo agresywnie (włącznie do złożenia skrzydeł w locie pionowym :) na silniku).

Jeśli się boisz to zrób jak mówi Jurek, wręga ze styroduru lub nawet z depronu wystarczy. Sklejka to niepotrzebna dodatkowa waga. Jeśli już to 5mm twarda balsa to maks co bym dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Jurku. Będzie 4/2 a co do podparcia to zobaczę w praniu jak będzie z ugięciem . W razie czego wręga z balsy . W przyszłym tygodniu składam w całość gdyż jeszcze trochę pierdołek brakuje i trzeba się na zakupy udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.