Skocz do zawartości

RWD-9 1,92m +video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w Artexsie przeczytają , że niektórzy potęcjalni klienci się wykruszają obawiając się ceny to może jej nie wywindują ... czysta ekonomia. Lepiej sprzedać dużo egzemplaży taniej niż jeden za 800zł.... A gdzie jeszcze wyposażenie , które przy takim modelu też będzie kosztowało nie mało.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pamowie to jest dzielenie skory na owcy,moze najpierw zobaczmy co za cene zaproponuje producent.pozniej bedziemy sie zastanawiac warto czy nie warto. Mamy wolny rynek i przyklad modelu Syreno pokazuje ze w sklepie jest cena nizsz niz u producenta-mysle ze i tu bedzie podobnie,pozatym 800 za tartak to mala przesada!Poczekajmy teraz na ruch Artex-u Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów wyposażenia to nie powinny być wyższe od tych z Katany.

Dojdzie koszt 2 serw na klapy/sloty i większej ilości folii pokryciowej.

Oraz farb na pomalowanie wytłoczek itp.

 

Co do ceny to nadal mi nie jest ona znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wolny rynek i przyklad modelu Syreno pokazuje ze w sklepie jest cena nizsz niz u producenta

 

Jacku zauważ że nie dokońca tak jest ... Ciebie jako klienta interesuje cena końcowa razem z przesyłką itp....i w tym sklepie wychodzi to już niestety drożej niz u producenta . Bynajmniej ja tak rozpatruję oferty - mnie interesuje ile zapłacę sumarycznie... a co do tematu to narazie jest to wolna offtopiczna pogadanka średnio związana z tematem a bardziej z pogodą chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak policzysz wkład pracy własnej w ręczne zrobiewnie modelu to wyjdzie że zarobiłeś 3 pln/h
i okaże się że po spędzeniu X miesięcy nad budową jesteś X kpln w plecy bo zamiast zarabiać budowałeś tanio model . Dla mnie to czysty rachunek ekonomiczny. Proste modele strugam sobie dla frajdy ale tyle czasu na cięcie to już bym nie poświęcił . Ja zarobię przeznaczając ten czas na pracę , firma zarobi wykonując tartaka ,pewnie jeszcze ktoś po drodze na materiałach swoje zarobi ale wszystko będzie się kręcić . Robienie wszystkiego samemu zgodnie z powiedzeniem że jak ma być dobrze to trzeba zrobić samemu to już w tym wypadku chyba przesada.

 

Witam.

 

Panowie, nie przesadzajmy. Idąc dalej tym tropem to najbardziej opłaca się nic nie

kupować, nic nie robić, tylko zarabiać.

 

Mam taką zasadę, że środki wydane na hobby to mają specjalną klauzule - "wyrzucone do kosza".

Model może latać lub nie, może zaliczyć kreta, a ja się zbytnio nie przejmuje stratą

pieniędzy bo już raz odżałowałem je, decydując się na to hobby.

Staram się zażywać rozkoszy: kupując, składając, latając i goniąc krety.

A czy ktoś robi model z pnia balsy czy kupuje gotowy to nie ma znaczenia, po prostu

tak chce. Na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - to już wewnętrzna sprawa firmy jednak wątpię by Artex nie chciał sprzedawac w detalu bo nie robili by sklepu .. w mojej branzy są firmy- importerzy które pilnują detalu choc same nie sprzedają ale kazdy kto wali nieregulaminowe upusty - sam traci własne ... skoro ktoś nie chce zarabiać....i koniec końców taki "dealer " kupuje towar w cenie detalicznej . Proste i sprawdzone narzędzie na stawianie do pionu .Ale to już poza tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie tyle ze producent nie podaje jeszcze zadnej ceny i cala ta dyskusja nie ma sensu.Poczekajmy jeszcze troche moze sie cos wyjasni.Model jest fajny i wart zainteresowania!Moim zdaniem wymieniane w tym watku cena 800 za tartak to zawysoko.No ale to jest tylko moje zdanie. Jacek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
pozatym 800 za tartak to mala przesada!

 

Są tartaki po 1400 PLN więc nie liczył bym na cenę typu 500 PLN... Wystarczy rzucić okiem na skrzydło laser tam sporo czasu wycinał elementy. Nie ma szans na cenę zblizoną do innych modeli ARTEX-u tu trzeba będzie więcej kasy na model osprzęt i silnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ten kto rzucił te 800zł za ten model, nie mija się dużo z prawdą, wystarczy spojżeć okiem na zestawy typu SIG, za model w tej skali trzeba zapłacić 600-900zł gdzie mamy drewno nie pocięte, a tutaj dojda jeszcze koszty laseru, pewnie znając artex to drewno dosyć dobrej jakości, no i, ktoś za darmo i w jeden wieczór tego nie zrobił, więc jemu zysk też się należy. 800zł ~ za model tej klasy i tak zmechanizowany, to moim zdaniem nie jest jakaś wygórowana cena.

 

Maciej Nowakowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w sumie gotowy...

Jutro będę miał fotki to wstawię .

 

Problem jednak w tym , że nie ma z czego go wyciąć.

Balsy w hurtowni - niet. :?

 

Więc na model przyjdzie troszkę jeszcze poczekać , pewnie ukaże się niedługo po nowym roku. :ble:

(jak przyjedzie balsa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
Model w sumie gotowy...

Jutro będę miał fotki to wstawię .

Problem jednak w tym , że nie ma z czego go wyciąć.

Balsy w hurtowni - niet. :?

 

Odpowiem tekstem z polskiego kina akcji ;)

"Nie z nami takie numery" TOMEK nie róbcie problemów z rzeczy banalnych www.modelemax.pl mogę jutro wyslać fotke pełnego stojaka balsy , Każda grubość od ręki ceny też do dogadania. Może i u dziadów nie ma balsy w solidnych sklepach towar jest 24 godziny na dobę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.