Skocz do zawartości

RWD-9 1,92m +video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Oś jest bardziej w środku niż w oryginale, w którym była niemal na krawędzi.

Tylko wtedy założenie jakiegoś silnika modelarskiego było by nie lada wyzwaniem.

 

Dla tych co powierzchowna "makietowość" nie wystarczy , model jest idealną bazą do zrobienia szczegółowej makiety .

Dla mnie zawsze wszelkie wytłoczki to spory problem , więc jak się dorzuci popychacze ,pomaluje w kolory zabrudzenia itd to i tak będzie super.

 

W moim B-25 wytłoczki są dużo gorsze , tu przynajmniej jest zarys żeber na cylindrach , a w moim super hiper Hangarze 9 bardziej to przypomina rozlane jajko sadzone na patelni, niż kilka cylindrów . :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem, jak w Artexie stoi dział marketingu i jak oni widzą perspektywy sprzedaży tego wielce interesującego modelu? Może Tomku powinniśmy tu na forum ogłosić listę chętnych do zakupu tego zestawu i po wpisaniu się wszystkich chętnych, podał byś liczbę JUŻ potrzebnych zestawów producentowi i może to przyśpieszyło by ich działania? Osobiście już zgłaszam chęć zakupu tego zestawu. Choć jest tego drewna coniemiara, mam nadzieję, że cena nie powali mnie na glebę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jeśli chodzi o popyt to wynika on z tego ,że sa i będą dwie a nawet trzy grupy modelarzy 1 chca latać ale nie potrafia kleić , 2 potrafią poskładać puzzla i kupią sobie model pocięty laserem, 3 grupa mają wolny czas potrafią zrobić cacka i wolą sie pobawić i zrobić coś od zera. Jedni kupią stolarnie inni ARF a jewszcze inni zamówią pęk listew 30- desek balsy i kilka butli kleju. Patrząc na zestawy wygląda to tak za zestaw typu stolarnia cięty laserem masz materiał na 2 takie modele ... za ARF masz jeszcze 2 czyli zrobienie od zera kosztuje 25% ARF. Jednak jak policzysz wkład pracy własnej w ręczne zrobiewnie modelu to wyjdzie że zarobiłeś 3 pln/h. Co do ceny tego zestawu będzie wysoka bo ilość cięcia laserem w tej konstrukcji jest ze 4 razy większa niż w katanie model jest większy i wymaga dużo materiału. Jak znam życie zestaw bedzie kosztował z 800 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o popyt to wynika on z tego ,że sa i będą dwie a nawet trzy grupy modelarzy 1 chca latać ale nie potrafia kleić , 2 potrafią poskładać puzzla i kupią sobie model pocięty laserem, 3 grupa mają wolny czas potrafią zrobić cacka i wolą sie pobawić i zrobić coś od zera.

 

no to coś chyba za mało Ci kolego tych grup wyszło, bo ja np. potrafię robić modele (i nie tylko robić i nie tylko modele) ale z tym wolnym czasem u mnie gorzej, a nawet jak jest to wolę polatać niż kleić. Ponadto, makiety nie da się zrobić "od zera" bo istnieje pierwowzór, który się lepiej lub gorzej odtwarza. Od zera, to wg mnie jak się samemu zaprojektuje aerodynamicznie i konstrukcyjnie.

I w ogóle bym tak nie dorabiał filozofii, widać się komuś w Artexie podobał RWD9 i przy okazji trochę na nim zarobią, a może chcą zaskarbić sobie bardziej konserwatywnych modelarzy, którzy nie lubią 3D a wolą sobie polatać ładnym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak policzysz wkład pracy własnej w ręczne zrobiewnie modelu to wyjdzie że zarobiłeś 3 pln/h
i okaże się że po spędzeniu X miesięcy nad budową jesteś X kpln w plecy bo zamiast zarabiać budowałeś tanio model . Dla mnie to czysty rachunek ekonomiczny. Proste modele strugam sobie dla frajdy ale tyle czasu na cięcie to już bym nie poświęcił . Ja zarobię przeznaczając ten czas na pracę , firma zarobi wykonując tartaka ,pewnie jeszcze ktoś po drodze na materiałach swoje zarobi ale wszystko będzie się kręcić . Robienie wszystkiego samemu zgodnie z powiedzeniem że jak ma być dobrze to trzeba zrobić samemu to już w tym wypadku chyba przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Określając grupy nie bralem pod uwagę mozliwości logistycznych i czasowych. Zdaje sobie sprawę że wielu chciało by zacząć od zera ale ani miejsce ani czas na to nie pozwala. Model napewno znajdzie wielu nabywców i cieszę się bo i firma jest polska i model to kawalek naszej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze grupa osób, która potancjalnie kupiłaby taki zestaw ale po usłyszeniu ostatecznej ceny będzie musiała zrezygnować. W miarę upływu czasu zaczynam się przekonywać że ja do tej grupy będę musiał dołączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.