Skocz do zawartości

[P] Formatki CNC do GUPPY`ego


g_kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szanowni forumowicze potrzebuje plany motoszybowca "GUPPY" a dokładnie to rozrysowane elementy na formatkach pod wyciecie na maszynie laserowej.

Moze ktoś z was wycinał i mogłby się podzielić ???

Niestety sam nie umiem tego rozrysować pod laser :oops:

 

Pozdrawiam - Grzegorz

g.kaminski@gazetaolsztynska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Skoro jest spore zainteresowanie tematem to może ktoś z forumowiczów by się podjał rozrysowania tych planów na formatkach ???

 

Są dostepne 2 wersje skrzydła: bez lotek z uszami do termiki oraz z lotkami i małym wzniosem.

 

Wszystkie potrzebne plany w formacie PDF lub DXF sa na http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=539755

moge również podesłać na mail`a

 

Pozdrawiam - Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! patrzę na te plany i widzę że nie bardzo się to opłaca ciąć laserem. Jeśli chodzi o skrzydła to wychodzi tylko jedna deska balsy 3mm i troszke balsy 1.5mm. Myślę że lepiej będzie jak rozrysuje to na formatkach A4 i każdy sobie wydrukuje(a potem przy pomocy żelazka przeniesie kształty na balsę) Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym rzecz ze na formatkach A4 to nie trzeba rozrysowywac bo jest na necie w postaci plikow PDF. :D

Caly czas sklanial bym sie za cieciem laserem bo sporo tego jest.

Zaraz podesle Ci na mail`a PDF jak to wyglada po cieciu CNC i jak powinno wygladac rozlozone na formatkach ze skrzydelkiem bez lotek.

Dodatkowo trzeba by rozrysowac samo skrzydlo z lotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym przesłałem formatki. Uparłem się przy swoim i wykreśliłem tylko dwie deski :twisted: jena 6mm i druga 3mm. Dlaczego tylko tyle? Nie rysowałem części których nie było na planie w rozwinięciu (np kesony z balsy 1mm) Aby rozrysować takie części najlepiej najpierw je zrobić ręcznie a potem skopiować wymiary i rozrysować na w autocadzie(oczywiście jeszcze nie robiłem tego modelu więc nie mam z czego wziąć wymiarów). Na formatkach macie rzeczy najważniejsze: Żebra skrzydeł i deski kadłuba. Do cięcia nadaje się plik:guppy do cięcia. Plik guppy rzuty to rozrysowane skrzydła bez i z lotkami oraz rzut kadłuba i statecznika poziomego. Acha: pod laser zrobiłem skrzydło w wersji z lotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.