Jump to content

Aparatura flysky is-i6 SERVOS FREQ


Matijus
 Share

Recommended Posts

Witam. Zaczeło mnie zastanawiać o co chodzi z tym Servos freq. Znalazłem że serwo analogowe potrzebuje 50mhz? A cyfrowe (digital) trzeba ustawić na 60? (możliwość ustawiania od 50-60 tylko na aparaturze) Czy dobrze to rozumiem? Czy w ogóle będzie jakaś różnica z tym jeśli mam np serwa digital a ustawione na aparaturze jest 50? Kompletnie tego nie kumam zabardzo, Prosił bym o wytłumaczenie "łopatologiczne" :D

 

Ps. Na aparaturze mogę ustawić od 50 do 400.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trochę inaczej.

 

Zwykłe serwo (analogowe) zawsze będzie działać z częstotliwością odświeżania 50 Hz (nie MHz). Prawdziwe cyfrowe można zaprogramowywać, serwo pseudo cyfrowe sterowane jest jak analogowe ale może być odświeżane więcej razy niż analogowe. Serwa analogowe i pseudo cyfrowe mają górną granicę odświerzania zależną od firmy, ceny i plam na słońcu. Najzwyklejsze metalowe serwo MD90s za 2$ "wytrzymuje" 125 hz. Przy 250 szarpie. 

Możesz sobie to sprawdzić zmieniając ten parametr w aparaturze. Poznasz możliwości swojego serwa. Zazwyczaj wartości większe niż 50Hz nie są do niczego potrzebne, najwyżej do  jakiś specjalnych zastosowań lub chwalenia się przed kolegami modelarzami. :)

 

Prościej już się nie dało. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok i pytanie nr 2. Czy jak mam 4 serwa cyfrowe i jedno analogowe w modelu czy zmiana tej częstotliwości może uszkodzić te analogowe? Zrozumiałem że jak bym ustawił wyżej to analog i tak i tak będzie pracować na swojej częstotliwości tak?

Link to comment
Share on other sites

To nie serwo wybiera częstotliwość a w twoim wypadku twoja aparatura. Zwiększoną częstotliwością nie można uszkodzić serwa. Najwyżej nie będzie pracować prawidłowo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.