Skocz do zawartości

[A9CAD] pomocy


malinowski

Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja PolyLine, tak jak sam napisałeś definiuje tylko łuk lub linię. To o co Tobie chodzi (połączenie kilku punktów - lub ich obranie bezpośrednio,podczas użycia funkcji, za pomocą krzywej) to funkcja splajn, tak jak napisał Łukasz. Ten cały A9CAD, jest jednak darmowym programem, posiadającym bardzo mało funkcji i jak się okazuje nie jest wyposażony w tę funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że jest, np. Solid Edge, ogółem jest to płatny program ale można pobrać jeso bezpłatną wersję wyłącznie z modułem do rysowania 2D, możesz go pobrać na tej stronie: http://www.plm.automation.siemens.com/en_us/products/velocity/solidedge/free2d/index.shtml .

Wybierasz I'm a new user and want Solid Edge 2D Drafting for FREE potem rejestrujesz się, pobierasz program, musisz jeszcze pobrać licencyje, czyli w kroku 1 wybierasz I need to update my Solid Edge 2D Drafting license for FREE i pobierasz plik licencyjny, który wskazujesz przy instalacii.

A później cieszysz się że masz świetny, darmowy programik CAD. :D

 

P.S. Gdzieś na stronie któregoś z dystrybutorów można pobrać spolszczenie do tego programu, jak znajdę to podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem spolszczenie, jest ono na stronie: http://www.gmsystem.pl/pliki_se.php , aby móc pobrać trzeba się dodać na listę subskrypcyjną podając swój e-mail, potrzebny plik to SE V20 PL ten, który ma ok 51 mb. :?

Solid Edge wydaje mi się lepszy ponieważ według mnie jest bardziej przyjazny dla użytkownika i chyba prostszy w obsłudze ale posiada wszystkie potrzebne funkcje, a poza tym ZwCAD jest wersją trialową ale to wszystko to tylko moje zdanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ZwCAD 2008 Professional w wersji trial, jest po polsku, ma podobny iterfejs do autocada. W wersji trial wydruki są z znakiem wodnym że to zwcad. Jest tam funkcja splajn i obsługa podobna do autocada, trochę porąbane jest menu wydruków. mankamentem ZWcada jest z brak predefiniowanych skrutów poleceń po polsku, do polskich poleceń są skruty z wersji angielskiej.

Oczywiście jeśli ktoś zaczyna rysowanie w CAD-zie to nie wiem czy nie lepsze rozwiązanie to SolidEdge - ale tu podejście do rysunku jest odmienne nniż w AutoCad-zie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu.

 

Jak w A9CAD zmienić jednostki, tak żeby rysować od razu np. w cm? Bo domyślnie to są chyba piksele. Z pomocy technicznej nic nie mogę wyczytać. :cry:

 

pisałem w dziale "różne" o obsłudze ZWCAD także o jednostkach

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Przyłączę się do tematu.

 

Jak w A9CAD zmienić jednostki, tak żeby rysować od razu np. w cm? Bo domyślnie to są chyba piksele. Z pomocy technicznej nic nie mogę wyczytać. :cry:

 

Narzędzia/ Opcje/ Parametry użytkownika/ wybierasz zamiast Milimetry to co Ci pasuje.

 

Czyli rysując na ekranie rysujesz w skali 1:1 czyli prosta o długości 10 jednostek będzie po wydruku w 1:1 miała 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.