Skocz do zawartości

F-35


dydek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym stworzyć samolot f-35 thunderbolt. Na amerykańskich forach i filmikach widziałem takie modele, co oznacza ze wykonanie go jest możliwe :) Nie wiem od czego zacząć. Bardzo proszę o pomoc. Interesuje mnie to z skąd można wsiąść jego plany budowy albo jak mam sam sobie je wyrysować i na czym polega tworzenie takiego modelu rc .

 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to F-35 ma nazwę Lightning II, a Thunderbolt to A-10, więc sprecyzuj o który samolot chodzi. Czy ew. lotniskowiec do tego planujesz?

 

Teraz poważenie: i jeden, i drugi nie nadają się jako pierwszy model. Zapraszam do uważnej lektury niniejszego działu, dowiesz się od czego warto zacząć. Jak będziesz miał jakieś wątpliwości, to pytaj - na pewno pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym stworzyć samolot f-35 thunderbolt. Na amerykańskich forach i filmikach widziałem takie modele, co oznacza ze wykonanie go jest możliwe :) Nie wiem od czego zacząć. Bardzo proszę o pomoc. Interesuje mnie to z skąd można wsiąść jego plany budowy albo jak mam sam sobie je wyrysować i na czym polega tworzenie takiego modelu rc .

 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Ja widziałem na filmikach Promy Kosmiczne, co oznacza, że zbudowanie czegoś takiego jest możliwe... Co niestety nie oznacza, że możliwe dla mnie w przydomowym garażu. :wink:

Jak zasugerował przed chwilą kolega Ładziak, przed tobą zaledwie szczyt góry lodowej.

Na początek trzeba się nauczyć latać, bo model latający RC to nie samochodzik z marketu, który co najwyżej puknie w krzesło, albo się zatrzyma na podłodze.

Przęciętny model, waży tyle co mały młotek i porusza się ze sporą prędkością. Jak masz odrobinę wyobraźni to już wiesz, co się może stać jak nie zapanujesz nad modelem (o szkodach w samym modelu nie mówiąc).

 

Na początek dobrze jest kupić jakiś model treningowego górnopłata (motoszybowca) z napędem elektrycznym typu RTF - czyli gotowy do lotu. Z aparaturą i wszystkim co trzeba w pudełku.

Np. Sky Lady, Easy Glider, Nemo itp.

Potem, wyjmujesz z pudełka aparaturę, a model chowasz głęboko pod szafę. Aparturę podłączasz do komputera i ściągasz np. dramowego FMS-a czyli symulator modelu RC.

Wykorzystując aparaturę jako Joystick, uczysz się przez zimę latać. Jak do wiosny nauczysz się na komputerze latać bez rozbijania się, z prawidłowym lądowaniem - jest szansa, że jako tako poradzisz sobie z prawdziwym modelem.

W międzyczasie zacznij interesować się budową modeli RC.

Na początek całkiem ciekawe będą modele Depronowe - tu polecam stronę naszego kolegi Motylastego: "Baterflajowy Świat": http://www.tbm.lasowice.net/

oraz zaprzyjaźnionej spec grupy bojowej: http://www.debile.internetdsl.pl/news.php

Modele takie są tanie, łatwe do wykonania i przygotowują do budowy bardziej zaawansowanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ew. lotniskowiec do tego planujesz?
Wybaczcie, że nie wniosę nic nowego do tematu, ale...

 

Hehehehehhehehheheheheh ehehehehehhe ehehehhehehehhehehhehe ;)

 

 

A teraz czas na offtopic ;) :

Jako że zdania należy z wielkich liter startować, śmianie się rozpoczynam z dużej litery, mam nadzieje że nikomu to nie przeszkadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a z skąd wy plany samolotów bierzecie ? Macie strony jakies, z gazet czy sami rysujecie i wyliczacie ?

 

Zaglądamy do działu PLANY nieco niżej i częstujemy się setkami linków, postów i stron jakie tam są zapodane. :wink:

Czasem rysujemy, czasem kupujemy, czasem z gazet. Jak to mówią - każdy śmieć się nada. Przy odrobinie samozaparcia można stworzyć plany na podstawie zdjęć i rysunków.

Np. z takiej pożytecznej stronki.

http://www.airliners.net/

(Ale trafiłem... Na pierwszym planie, jako Photographers' Choice - Iskierka z biało-czerwoną kratką i nr bocznym 1232 :mrgreen: )

Wystarczy wpisać w szukałkę typ maszyny latającej lub nawet znaki rozpoznawcze konkretnej maszyny. Np F-35. Jeśli jest w bazie danych - możesz obejrzeć zdjęcia.

F-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był a jest:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7191

 

Cały zestaw za 90$? :shock: Wow, pewno nie za ciekawy ten osprzęt jakiś "Chiński" :mrgreen:

 

Ale jak inni powiedzieli, odradzam/y to na pierwszy model, chyba że lubisz zbierać drobne części z pola :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.