Skocz do zawartości

identyfikacja silnika


Mateusz17bl

Rekomendowane odpowiedzi

Sliczny! Smiglo 14x6 i wieksze, paliwo raczej z niska zawartoscia nitro. Obroc glowice, ktos przykrecil ją troche "na bakier". Silnik nie wyglada na specjalnie zadbany, ale jesli obraca sie gladko, bez chrobotania, to moze obejdzie sie bez wymiany lozysk. Webra, to ceniona marka.

Gdybys chcial sie go pozbyc, to pamietaj o mnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik chodzi gładko nic w nim nie chrobocze czyli moim zdaniem łożyska są spoko:). silnik znalazłem w bardzo starej szafie wygląda na bardziej zniszczony od leżenia niż od używania. a głowice ja przykręciłem przez przypadek trochę krzywo :oops: sorka. na początku nie można było nim nawet obrócić wiec go przeczyściłem. podobno ten silnik potrzebuje jakiejś pompy, ze tak zapytam ile w tym prawdy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie działający, długowieczny motorek. Zdecydowanie przemyślana konstrukcja. Z poprzecznym gaźnikiem Dynamics'a, którego wersja, swojego czasu pokazała sie nawet w rosyjskich MDS'ach. Jeśli bedziesz kręcić akrobację to raczej bez pompy się nie da. Orginalna była zamontowana w pokrywie komory silnika. Tłumik na obejmie zaciskowej - zawsze był towarem deficytowym. Ale silnik - klasyka a nie "żółty" złom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety moje plany wobec tego silnika są takie ze chciałem go wstawić do modelu akrobacyjnego :( Czy jest coś co może zastąpić taka pompę może jakieś rozwiązania?? no i czy ustawienie silnika cylindrem w dol zakłócić jego działanie???

PS gdzie mogę dostać taka pompę i w jakiej cenie jeżeli to jest możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalną pompę o czarno widzę. Możesz prozmawiać z modelarzami może ktoś ma takiego starocia na składzie, ale raczej wątpię. W czasach kiedy te motorki były w użyciu pompa kosztowała całą masę kasy i było ich raczej mało. Możesz spróbować z pompą Perry'ego

http://www.sussex-model-centre.co.uk/shopexd.asp?id=1293

Nie powinno być problemów z pracą "do góry nogami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał dokupić do niego tłumik żeby podać ciśnienie i będzie pracował.

 

ps.

Może ale pompy nie ma a dokupywanie do jednak starego silnika pompy to mogą być pieniądze wyrzucone niepotrzebnie w błoto.

Do Webry 61 pasuje tłumik od MVVS-a nie wiem jaki będzie pasował do Twojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go jeszcze sprzedać,jeżeli dobrze pójdzie to kupisz inny,mniejszy ale za to nowy i kompletny silnik ze sklepu.

Bez tłumika nie polatasz to musisz kupić zrobić.

Masz model do tego silnika?Czy tylko coś planujesz?Jeżeli nie będziesz go dalej używał to zakonserwuj silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model w budowie wykonany już w 70% ale to nie jest powiedziane ze ten silnik musi być koniecznie w nim. jaka kwotę można otrzymać za taki silnik?? czy warto go sprzedawać???

 

PS zrobić hmm... miałem takie myśli ale czy warto się aż tak męczyć??? nie znam tego silnika ale z tego co tu wyczytałem to modelarze cenią sobie ten silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Silniczek" bardzo dobry. Latam na nich ponad 25 lat. Żadnych problemów. Jeśli chodzi o śmigła do niego , to najlepiej sprawuje się ze śmigłem Super Nylon Graupnera 12,5x6. Gaźnik najlepiej Dynamix i oczywiście rura rezonansowa. Naprawdę świetne motory i w chwili obecnej rzadko do dostania i naprawdę niedoceniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.