Skocz do zawartości

Katana X-lite 1400mm


kamil_rc

Rekomendowane odpowiedzi

Pora na jakiegoś większego elektryka w mojej małej stajni. Wybór padł na Katane X lite 1400mm(wielkie podziękowania dla Sławka za plany). Model był cięty na laserze. Koszt takiego zestawu jak na foto to 92zł wraz z przesyłka. Modelik miał być na zimowe długie wieczory ale jednak pomału zacznę budowę. Foto zestawu;

album_pic.php?pic_id=419

 

Części ze sklejki;

album_pic.php?pic_id=420

 

I paczuszka z modele sklep;

album_pic.php?pic_id=421

 

Narazie tylko tyle fotek. Jak będę coś składał to będzie relacja. Pod koniec tygodnia może zamówię folie oraz galanterie do modelu.

P.S. Artrex mi zrobił na złość i nie wyciął mi 4 wręg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no .. lekko i schludnie Ci to wyjszło Kamilu. zastanawiam sie tylko, czy po złożeniu tego skrzydła nie bedziesz miał problemów z dopasowaniem komory na łącznik skrzydeł, może sie zdarzyć że bedziesz musiał poszerzać otwory o dziesiąte częśći milimetra, masz juz dość ograniczone pole manewru, trzeba uważać zeby nie przeszlifować :evil: uzupełnianie klejem zwiększa masę :twisted: :twisted: i zmniejsza wytrzymałość o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieje ze laser nie był pijany :twisted: generalnie mialem na mysli takie okolicznosci, w ktorych komora tego łącznika byłaby po prostu za duża do obecnych otworów. no chyba ze plany były przemyslane nawet do takiego stopnia :roll:

Życze udanych prac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę nad takim wyposażeniem;Silnik Axi 2826/12 pakiety ok 2500mah 4s1p a serwa to chyba hs 81 albo hs 225 regielek jeszcze nie wiem jaki a odbiornik to Graupera R16 Scan. Ma to być rura węglową 14mm a średnica wew. 12mm. Niestety otwory maja ok. 15mm to myślę dać jakaś kartonowa szufladę albo jakieś dystanse się wklei. Waga do lotu to myślę ze 1400g będzie modelik ważył. Moze trochę więcej ale i tak pewnie będzie latał świetnie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, rurki zrobione z trzech warstw tkaniny 60g/m2 są niewiarygodnie lekkie więc chyba nie ma co sie przejmować wagą.Ja na rurę do dużej katany zużyłem na jeden odcinek 10g żywicy z czego i tak trochę odpadło przy docinaniu już nasączonej tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zastosowanie przy robieniu kieszeni ma papier od oracovewru .Smarujesz rurkę świecą , nawijasz jedną warstwę tego papieru śliską stroną na zewnątrz.Potem nasączasz większy kawałek tkaniny żywicą na reklamówce sklepowej.Po nasączeniu żywicą wycinasz prostokąt z tej tkaniny ostrym nożem.W ten sposób nie masz strzępiących się boków.Przykładasz tkaninę na rurkę , odrywasz folię reklamową i zawijasz resztę tkaniny na rurkę.Potem całość owijasz mocno taśmą izolacyjną.Po 24h odwijasz taśmę , rurkę przenosisz nad palnik kuchenki gazowej i równomiernie ogrzewasz całość.Jak wosk się roztopi to widać pod laminatem jak ciemnieje.Zdecydowanym ruchem ściągasz rurkę , wsuwasz listewkę między wewnętrzną cześć rurki a papier i odrywasz go.Idzie bez problemu.Polecam rurkę alu na kopytko i odrazu mówię że papier śniadaniowy się nie nadaje jako przekładka.Sposób ten opracowałem metodą prób i błędów ale działa znakomicie.Papier można użyć wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No zęby nie było ze nie robię nic przy katanie to dziś zrobiłem stateczniki z balsy 3mm. Stateczniki są przygotowane do nakładek z balsy 2mm( może jutro coś z tym ruszyć). Podwozie prawdopodobnie będzie z rurki węglowej 5mm. Jutro może uda mi się wkleić jakieś fotki.

 

P.S. Koledze ten modelik oklejony z mocowaniami pod serwa, kabina, maska i podwoziem wyszedł 825g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie skończyłem budowę swojej Katany . Pozwolę sobie ją wam przedstawić .

modeli009yf5.jpg

w900.png

 

 

A tak wygląda od dołu .

modeli010hh4.jpg

w800.png

 

 

Rozpiętość 143 cm , waga pustego 1130 gram , długość 133 cm . Przewidziany silnik Turnigy 3548/900 i zasilanie 5S LiFe . Serwa metalowe 20 gramowe . W/w silnik stosowałem z powodzeniem w modelu Swalow , który przy rozpiętości 132 cm ważył 1670 gram do lotu i zasilany był z pakietu 4S LiPo .

Maska silnika i kabina pochodzi z Katany Artexu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.