Jump to content

Fatshark Dominator V1 fatalna jakość


DraveS
 Share

Recommended Posts

Witam kupiłem używanego Fatsharka Dominator V1. Niestety jakość jest katastrofalna. Mam tanie gogle eachine VR D2 i jakość na nich jest lepsza. Tzn żeby sprecyzować. Sam obraz na fatsharkach jest lepszy ale jak zacznie śnieżyć to nic nie widać. I w zasadzie zaczyna śnieżyć jak tylko dron znajdzie się w powietrzu i się porusza. Jak stoi na ziemi to jest dobrze. Czy to może być wina anten? Użyłem anten które były przy goglach. Zmieniłem też na anteny takie jakich używałem w goglach eachine i to samo. 

 

Czy muszę używać z tym fatsharkiem nadajnika który był w komplecie? 

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące tego modułu odbiornika. Można go wymieniać. Na jaki warto by go ewentualnie wymienić jeśli okazałoby się, że to jego wina? 

Link to comment
Share on other sites

Tak. To winny jest odbiornik lub anteny do niego.

 

VRD2 to wbrew pozorom dobre gogle. Mają między innymi diversity. Twoje Fatsharki tego nie mają i to może być jeden z problemów.

 

Jest obecnie wiele modułów wewnętrznych do gogli lub zewnętrznych podlaczanych przewodem. Z wbudowanych najlepszy jest chyba obecnie RapidFire ale warto zainteresować się LaForge lub TrueD.

 

Co do nadajnika to wiedz ze system jest analogowy i wystarczy ze ustawisz ten sam kanał na nadajniku i na goglach i będzie działać. Dowolnym nadajniku.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że po kupnie tego

https://m.banggood.com/Furious-True-D-V3_5-5_8G-40CH-Diversity-Receiver-System-Firmware-3_2-For-Fatshark-Goggles-p-1170232.html?utm_campaign=1211488_july&utm_content=1703&p=UG06171211488201502B&cur_warehouse=CN

Będę miał diversity i jakość się poprawi?

 

To oryginalny ten podstawowy odbiornik jest tak cienki w goglach za 1500zl? Tego się nie spodziewałem ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak. Ten jest ok. Dominatory V1 to już na obecne standardy "staroć". Gdy porównujesz je z nowszym goglami gdzie zastosowano wszystkie unowocześnienia to tak jakby porównywać młode jabłko ze starym jabłkiem. Teraz jak kupujesz gogle Fatsharka to nawet nie fatygują się i odbiornik musisz kupić sobie sam - taki jaki Ci pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie :)

A jakieś porady co do anten? Czy te kierunkowe są wyraźnie lepsze niż dookolne? Czy mając diversity najlepiej mieć dookolna i kierunkową? Są jakieś kombinacje które dają najlepsze wyniki?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.