Skocz do zawartości

Jaki motoszybowiec?


wawrzyn17

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Za sobą mam już pierwsze loty RC, jednak strasznie krótkie. :( Posiadam szybowca, ale nie bardzo mam gdzie nim latać...u mnie w okolicy ciężko o jakieś zbocze.Dlatego chciałem zakupić jakiegoś motoszybowca.

Jak narzazie wypatrzyłem dwa, które by mnie interesowały.

Taki:

http://maniamodelowania.home.pl/elektroszybowiec_EasyGlider_Electric-48.html

lub taki:

http://maniamodelowania.home.pl/elektroszybowiec_ZEFIREK_E-46.html

 

Co o tym sądzicie?Macie jakieś lepsze propozycje, porady?

z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Weź po uwagę także Graupnera "ELEKTRO JUNIOR S"

http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html

W locie zachowuje się podobnie jak EG Multiplexa, dobra cena z silnikiem i śmigłem składanym, jednym z plusów jest odkręcany statecznik poziomy - tak do transportu.

Reasumując niezła alternatywa dla Easy Glidera

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam sky laydy II - kumpel kupił i żeby latał poprawnie trzeba go gruntownie przerobić co właśnie czynimy....(fabryczny napęd do bani, statecznik pionowy sporo za mały by model był sertowalny, a pioziomy taki wiotki że jak otworzyliśmy pakę to wygięty był w literę U). Z modelu wykorzystać można na moje jedynie kadłub i płat. My jednak robimy płat z lotkami inny niż oryginał i balsiano- węglowe ststeczniki. Napęd do tego 3f.

 

Idealny model do nauki latania - elektroszybowiec to z pewnością MULTI z S.A.U.

Wg.mnie bardzo dobra jakość w stosunku do ceny. Dać mu napęd 3f na lipolu 800 lub 1000 2s i model będzie latał bajecznie.

 

Chyba tańszego modelu nie znajdziesz , a konstrukcja jest sprawdzona. Sam miałem chyba z 3 modele z płatem od graffita i każdy z nich latał naprawdę fajnie. Co ważne te modele ciężko ubić , a jako że zaczynasz latanie warto brać to pod uwagę, jak również ceny części zamiennych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Dopiero zaczynam interesować się modelarstwem i zastanawiam się nad modelem motoszybowca. (używałem przycisku szukaj) :D

 

Pomyślałem o zakupie EG pro... i właśnie tu pojawił się problem. Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, ile kasy potrzeba, aby można było rozpocząć oblatywanie (łącznie z serwami, aparaturą, napędem i modelem). Próbowałem sam policzyć, ale nie znam się na tym i nie wiem co będzie potrzebne.

 

Proszę o wsparcie.

z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten 1000zł trzeba liczyć na start.

 

Multi - model kosztuje koło 140zł i naprawdę na początek jest idealny ( jest też taki na allegro gdzieś widziałem ).

 

Podam ceny przybliżone.

Nadajnik (nowy) - 500zł , ładowarka 230zł (schark 2.0 - starczy na lata) serwa -50zł , odbiornik 100zł , aku, 40zł regiel 70zł , wystko zalezy od marki i rozbierzność cenowa jest spora.

Można kupić też nadajnik używany za sporo mniej. Uważam jednak, że dobry nadajnik i ładowarka, odbiornik to podstawa. Sam model można zrobić samamu za 70zł , tzreba tylko chcieć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprostowaniu:

 

Shark to zła ładowarka - wymienic na turnigy albo imax

 

Nadajnik analogowy + odbiornik [komplet dobrej klasy, 2,4ghz, odbiornik pasuje do lepszego nadajnika] mozna kupić już za 350zł

 

ZA 1250zł jesteśmy ci wstanie w polsce złożyć motoszybowiec RTF [arcus ARF, parabolic ARF] w którym zalutujesz wtyczke regulatora i jestes gotowy do latania po naładowania akku.

 

Jak kupisz wszytko w jednym miejscu to ci powinni zalutowac wtyczke o ile poprosisz...

 

Kupujac czesc wyposazenia w chinach można by sie zmiescic w 1000zl

 

 

I tutaj wracamy do nemo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wawrzyn17 napisał/a:

Dlatego chciałem zakupić jakiegoś motoszybowca.

Jak narzazie wypatrzyłem dwa, które by mnie interesowały.

 

Jesli szukasz czegos taniego i wytrzymałego na upadki to polecam http://www.nitrotek.pl/4RPGH268.htm

 

A przeczytałeś co napisał wawrzyn17?

 

Za sobą mam już pierwsze loty RC, jednak strasznie krótkie. :( Posiadam szybowca, ale nie bardzo mam gdzie nim latać...u mnie w okolicy ciężko o jakieś zbocze.Dlatego chciałem zakupić jakiegoś motoszybowca.

 

Skoro kolega lata to chyba ma już radio i nie potrzeba mu modelu RTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest zabawka 1,1 m rozpiętości i 0,5kg raczej nie zapowiada spokojnego lotu. Swoją drogą znalazłem na tamtej stronce tyle błędów że wypisz wymaluj czyste alledrogo - same cuda i wszystko prawie darmo okazja ...Ale to już takie moje własne zboczenie . Jak na stronie firmowej widzę błędy albo ogólniki to podejzewam odrazu tak samo fachowe podejście przy poźniejszej obsłudze klienta .W końcu to wizytówka firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.