Skocz do zawartości

OS max 46AX - pierwsze odpalenie


wwozniakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczynam zabawę z silnikami spalinowymi i na początek zakupiłem silnik OS max 46AX. Paliwo 20% oeju 1% nitro. Udało mi się go odpalić na stole. Po wypaleniu dwóch zbiorniczków 300 ml niepokoi mnie jedna rzecz. Silnik strasznie "rzyga" olejem. Na tłumiku to nawet zbierają się krople oleju (paliwa). Czy to normalne objawy? Jakie mogą by tego przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok. Przy docieraniu jeśli masz odpowiednio bogatą mieszankę to całe otoczenie tonie w oleju :D . Potem jak już zubożysz przy normalnym użytkowaniu to też będziesz miał olej na modelu. Olej po prostu nie ulega spalaniu. Masz go po zatankowaniu 1/5 zbiornika (20%) i gdzieś musi się on wydostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polataj jednak trochę na przelanym silniku ,wyjdzie mu to na zdrowie.Co do regulacji , to raczej przykręcaj mu iglicę przed lotem a nie na stole,będzie lepiej chłodzony,ale o docieraniu było już tyle razy na forum...

Masz bardzo dobry silnik szkoda by było go na wstępie zamordować.

Olej z modelu dobrze się zmywa np. płynem do mycia okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.