Skocz do zawartości

Przekrój silnika modelarskiego


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kiedyż w prawdopodobnie miniaturowym lotnictwie zobaczyłem przekrój silniczka tak mi sie to spodobało ze postanowiłem iż zrobię kiedyś sobie taki ;] Niedawno wpadł mi w łapki zatarty z zerwanym gwintem Meteor, którego to widać po zabiegu poniżej:

 

obraz018mr2.jpg

 

obraz017ee9.jpg

 

Btw poszukuję piasty do metorka co by w gablotce był kompletniejszy, i iglicy do mk12b, oraz silniczków w obojętnym stanie ;] jednego samozapłona chcę poświecić na przekrój ale mój mk12b jest w zbyt dobrym stanie i lepiej żeby stał w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mask -nie zal Ci bylo ten motorek przekroic ? ...

Nie, bo był to jedyny jego ratunek :D . Mial brutalnie wyłamaną jedną konsolkę razem z fragmentem skrzyni korbowej, a reszta generalnie sponiewierana. Wyciąłem wiec to, co brzydkie, a zostawiłem co ładne. Żaden to rarytas, zwykły amerykański Deezil, mający w swoim czasie gorszą reputację niż Raduga 7 u nas. Zresztą mam nowy, nie palony; i nawet wiem dlaczego... bo kompletnie nie ma kompresji ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,bez jednej konsolki i to do tego z "otwarta" skrzynia wygladalby jak po masakrze ...wiec teraz wglada naprawde fachowo...

 

Rzeczywiscie Deezil -e juz na wyglad sprawiaja wrazenie ze nigdy nie beda "chodzic" ...a jednak mimo prymitywnego wygladu obracaly smigla ...jezeli mialy kompresje ;D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z ta profanacja. Silnik ma wartosc albo nie bez wzgledu na szerokosc geograficzna. Egzemplarz w stanie fabrycznie nowym, lub prawie takim możesz kupić za 50 dolarow na ebayu, nooo chyba, że trafisz na perełkę z komprechą :mrgreen: . Tego byly miliony. To tak jak uzupelniac urwana konsolke we wspomnianej juz Radudze, nie baczac na koszty, momo, ze na allegro nowych i na czesci pod dostatkiem.

Ale gdybym miał powiedzmy Jaskółkę w takim stanie, to też nie uzupełniałbym braków. Wysłałbym ją Tobie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z profanacja !-tak sie zawsze robilo ; silnik bez konsolki,z dziura w karterze ,uszkodzony gaznik- przecinalo sie tak zeby nie bylo widac uszkodzenia i silnik dostawal nowe "zycie"...

Profanacja natomiast jest np: kolorowanie (oksydowanie ) na inny kolor Glowic ,kolpakow ,piast silnikow ,ktore sa jeszcze OK ,tylko "zeszla" lub stracila barwe oksydacja brrrr....takich poprawiaczy,pseudo " kolekcjonerow " powinno sie nie dopuszczac do silnikow....lub wywalic na z... pysk 8)

 

Mask -a Jaskolke wyslij l e p i e j do mnie -ja zadbam o nia jak o wlasne "baby" ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znowu nie zalapalem sie na wypowiedz Mariana ...

moze bedzie mial odwage napisac do mnie na PW -o co chodzi ?...

 

...tzn wiem co mu na serduszku ciazy..."pieje " na temat ochrony polskich silnikow -ze "gina" w zagranicznych czelusciach... a zapewniam go ze tak jak Polskie Zubry, Oscypki tak i Silniki Polskie maja sie dobrze , o czym jako Zbieracz powinien wiedziec (Krakow Muzeum Lotnicze )...

Marianku , MaF z Allegro to nie JA ! ...ulzylo Ci ? ...mysle ze teraz juz bedziesz mogl spac spokojnie ,snij o kolorowych polskich Jaskolkach i Sokolach ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.