Skocz do zawartości

EASYCUB - Multiplex


MICHAL_1100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

GWS E-Starter ma spory wznios i lotki. Kręci beczki aż miło, lata bez problemu na plechach, a dzięki wzniosowi lata stabilnie i statecznie. Dodatkowo na końcach skrzydeł ma zwichrzenia zapobiegające wpadaniu w korkociąg. Model ma również sterowanie kierunkiem, co oczywiście pomaga w kręceniu, ale można go zrobić bez niego - nie odcina się wtedy kierunku od statecznika.

 

b8c825d4238c42a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Macie racje. Zainspirowany zacieciem do pracy -Michała1000 - złozyłem swoj model, bez malowania, za to z klapami i lotkami. Dałem "spory" silnik co by power-u nie zabrakło... i nie chwalac sie lata do :ass: Owszem ja sie mu nie "przeszkadza lotkami i korzysta tylko ze steru kierunku i wys jest fajnie. Załozyłem że lotki powinny miec wieksze wychylenia ze wzgledu na wznios... Nie , ten model tak nie lubi, nawet nie ma sie czym chwalic... Klapy do ladowania, dały efekt gwałtownego wznoszenia w miejscu mimo szybkiej kontry sterem wysokosci i w efekcie przepadniecie modelu... Zrobiłem to na wys ok 20m (zwykle tak testuje ustawienia) bo nizej- to juz bym sklejał. Wznios jest owszem fajny ale tu przeszkadza (jezeli dobudujemy klapy i lotki). To sa moje spostrzezenia co do tego modelu. Idealny dla poczatkujacych. Znajde w koncu chwile i zrobie porzadek z tym wzniosem... Wtedy sie pochwale, na razie nie ma czym.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Decathlon ma o wiele wiekszy wznios,i apodobnie jak DJ lotki tylko przeszkadzają.

Zastanawiam się czy nie zamówić 2 -giej pary skrzydeł z EPP wykonanje na zamówienie z 0 wzniosem.??

Wtedy mógłbym obiektywnie porównać.

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj. Jeszcze nigdy dla nikogo nie byłem inspiracją :wink:

 

Ale do rzeczy - cieszę się, że wziąłeś na warsztat EC, ale Twoje spostrzeżenia już trochę mniej mnie cieszą, powiem więcej - NIE CIESZĄ MNIE WCALE :evil:

 

Ja cały czas w trasie (dzisiaj spadł pierwszy śnieg - koszmar), nie nadążam z regularnymi odwiedzinami FORUM, a gdzie tu do wykończenia modelu, a gdzie do oblotu.

 

Po tym, co przeczytałem.... ZROBIE PŁATY BEZ WZNIOSU, nie wiem jeszcze jak, ale to raczej nie powinno być trudne.

 

Dj., jesli możesz podaj mi dane silnika, ten mój taki mikry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o nim, jako o nosicielu aparatu i kamerki.

O , to jest chyba jeden z pakowniejszych modeli.

Tu troche informacji nt. Easy Cub ale w wersji...z silnikiem.

Model lata z pol litrowym zbiornikiem paliwa,bez lotek.Praktycznie sam.

Moze spokojnie udzwignac kilka sporych kamieni,kombinerki i pare innych obciaznikow :lol:

http://rc-cam.info/viewtopic.php?t=47

Wada tego modelu jest to,ze jesli podwyzszymy SC ponad cieciwe skrzydel,model ma tendencje do kolysania sie na boki.To info dla tych co chca wystawic kamerke na wytyku,ponad smiglem.

Reszta bez zarzutu.Model wytrzymuje spokojnie pionowe krety.Wzmocniony kregoslupem z rury szklanej,jest niezniszczalny.Nawet mnie nie udalo sie go rozczlonkowac/zdeformowac,mimo kilku centralnych kretow (do wyrwania z loza silnika OS 25 wlacznie)

To chyba najtrwalszy samolot dla poczatkujacych.

Gratutluje wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Podłącze się pod temat. Jestem na etapie składania Easy Cub`a i mam już elektronikę. Jednak martwi mnie czy wszystko jest dobrze dobrane...

 

silnik Tower Pro 2515-10t

regiel TP Mag 8 18A

aku lipo 3E model 2s 1300mAh 15C

odbiornik 35mhz art-tech 6ch

kwarce komplet

śmigło 11x5,5

piasta

 

Martwi mnie to śmigło.. do silnika zalecane jest 10x5.. I jeszcze jedna sprawa. Mianowicie jak podłącze regiel do odbiornika silnik do regla (goldy3,5) i lipo do regla (deanT). To po melodyjce jest ciągłe pikanie z 2s przerwami.. wyczytałem że to świadczy o małym napięciu lipo a ja mam 7,74V.. doładować pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli regiel nie był jeszcze używany to przesuń gaz max do góry ,poczekaj aż zapika ,a następnie max w dół.I sprawdź czy trymery i sub trim maż na 0.

Taka sytuacja może być także jeżeli podłączysz regiel pod inny kanał niż przypisany do gazu w nadajniku i odbiorniku..W Artechu przynajmniej czterokanałowym gaz w odbiorniku jest na kanale 2 a nie 3 tak jak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik mam 6ch i gaz na pewno na 3. Kilka razy wcześniej udało mi się to podłączyć była muzyczka dwa piknięcia i silnik chodził.. potem oberwał mi się jeden glod i musiałem go przylutować od nowa.. może to jest wina tego ciągłego pikania (jakiś zimny lut ..)

 

edit: Zlutowałem od nowa i nadal nie chodzi.. :evil:

 

A co powiecie odnośnie śmigła? nie za duże?

 

fotka zestawu:

 

dscf0543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.