Skocz do zawartości

EASYCUB - Multiplex


MICHAL_1100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prawie miesiąc temu otrzymałem w prezencie ten oto model:

 

796cb0b9b170db67.jpg

 

EASUCUB z MULTIPLEX'a.

 

Po otwarciu pudełka otrzymujemy coś takiego. Wszystkie elementy umieszczone są w profilowanej styropianowej formie, co daje niewielką możliwość uszkodzenia.

 

72dc9399ece3ec3f.jpg

 

 

a tak wyglądają wszystkie elementy.

 

d22239c00e8bdc1c.jpg

 

Dane modelu:

 

rozpiętość - 1400 mm

długość - 980 mm

waga - 850 g

 

Mam nadzieję złożyć go w ten weekend (jeśli czas pozwoli), wszystkie porady i wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Oczywiście lotki zrobisz?

 

Tak, lotki będą

- bez lotek chyba nie potrafiłbym latać :oops:, a już na pewno wylądować :lol2:

 

Zaczynamy :arrow:

 

Na wszystkie elementy z tworzywa wykonane są dokładne nacięcia, nie sposób się pomylić.

 

d74de7470aa20fcc.jpg

 

Wg rysunku (chyba, że źle go interpretuję) serwa należy wkleić w kadłub...???...

 

Uznałem, że to kiepski pomysł

 

 

702b98b258fce658.jpg

 

i choć serwa pasują idealnie i wchodzą na miejsce dość ciasno

 

cb0594f113e0c61f.jpg

 

postanowiłem je jakoś zabezpieczyć. Po nawierceniu otworów, wkleiłem 3mm-owe rurki z tworzywa o długości 10mm. Do nich przykręcę serwa. Mam nadzieję, że ten "patent" się sprawdzi. Co Wy na to?

 

0b093eec3876f830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam również ten model, zrobiłem podział płata na lotki i klapy ale ten wznios skrzydła mnie "rozprasza". Zastanawiam sie nad skutecznoscia lotek przy takim wzniosie...Nawet zaczałem juz kombinowac inne połączenie połówek skrzydła tak zeby zmniejszyc o połowe wznios. Z drugiej strony model z załozenia ma byc stateczny w locie i ten wznios mu pomaga...Modelik na razie powędrował do pudełka i czeka na moje "natchnienie twórcze".Poczekam na wersje wykonania przez Kolegę.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad skutecznoscia lotek przy takim wzniosie...

 

Poczekam na wersje wykonania przez Kolegę.

 

 

taaaaaaa, też o tym myślałem, sam jestem ciekawy jak to połączenie będzie się sprawowało. Nie chcę jednak ingerować w kąt wzniosu. Mam nadzieję, że lotki choć częściowo spełnią swą funkcję, poza tym ten model ma mi posłużyć jako typowy trener: start, nawrót, lądowanie...

 

Sorry Dj jeśli Cię rozczarowałem :roll: ...

 

"Tunning" mojego modelu zakonczy się pewnie na:

 

1. wymianie kółek - te które są w zestawie są wg mnie za małe i do tego są z pianki,

2. zmianie mocowania kabinki - magnesy. Obecnie są MULIPLEXowe zatrzaski, kabina przylega dobrze i wchodzi ciasno. Jest natomiast mały problem z jej wyjęciem, na co potrzeba sporej siły, przez co bardzo łatwo można ją zdeformować.

3. malowanie - kupiłem nawet specjalne spraye do modeli ze styro, ale po próbnym malowaniu płatów EG zauważyłem, że farba bardzo łatwo "schodzi". Jutro wypróbuję lakiery samochodowe.

4. coś jeszcze wymyślę...

 

Na pełne wykorzystanie lotek i klap przyjdzie jeszcze czas - tak myślę.

Np. w Spicie - oczywiście z DeAgostini :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może TE modele można malować każdym sprayem. Jednak jakiś czas temu malowałem FOCUSA EP 400 i lekko go podtopiłem, ale to chyba było zwykłe styro.

 

Kadłub gotowy.

 

Sklejenie połówek, wklejenie stateczników i zamocowanie podwozia przebiegło bez niespodzianek.

 

 

3b272623c242a2a6.jpg

 

 

f884dd8d2ddb899a.jpg

 

c087401afb554eb7.jpg

 

Koniecznie muszę wymienić kółka i bezwzględnie muszę go przemalować - wygląda jak sprzęt AGD.

 

Zabieram się za skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zrobił model z lotkami... i lata.

A tu są nawet klapy :

Chyba wyjme model z pudełka i zacznę coś tworzyć.

 

To jest nadzieja...

 

Dawaj Dj sklejaj i polatamy razem - często jestem we Wrocławiu. Zdam się na Twoje tereny.

 

Z płatami jest trochę gorzej, dłubanie otworów pod serwa jest trochę pracochłonne. Chcę wykorzystać fabryczne wzmocnienie skrzydła (rurka) do przeprowadzenia przewodów serw. Zobaczymy co z tego wyjdzie (na pewno nie obejdzie się bez lutowania).

 

Reszta jutro - mam nadzieję.

 

725f76e2c4b593f1.jpg

 

 

Jeden płat gotowy - prawie (wiem, że to robi wielką różnicę), ale z efektu i tak jestem zadowolony. Lotka na dwóch zawiasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji serw w takich materiałach dobrym sposobem jest, wykonanie ramki z drutu z wymiarami serwa i uchwytem do trzymania, potem nagrzewasz to pod kuchenką bądź jakimś palnikiem i ,zdecydowanym ruchem wciskasz w skrzydło, potem już ładnie wychodzi i równo, oczywiście trzeba to zrobić dokładnie bo z gorącym drutem różnie bywa i może wypalić nie to co trzeba.

50sekunda tego filmu, i jest to ładnie pokazane :wink: .

http://www.va-models.com/v-manuals/katanaweb.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie wykonanie chyba za bardzo trzęsą mi się ręce :wink: , z drugiej strony nie wiem, która metoda trwałaby dłużej.

 

Dzisiaj skonczyłem płaty i wstępnie przymierzyłem do modelu. Jest OK. Wznios - faktycznie wyszedł niemały.

 

bfb174479b2f355d.jpg

 

Poniżej elektryka. Silnik z tego co pamiętam nadaje się do trenerów do 1 kg. Powinno wystarczyć.

 

85a40226defcd13e.jpg

 

 

Zastanawiam się nad malowaniem. Może macie jakieś ciekawe propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilka godzin poświęciłem na malowanie. Ta pianka to z pewnością najgorszy materiał na jaki kiedykolwiek kładłem farbę. Z podkładem poszło bez problemu, ale z lakierem... brak słów. Kilka warstw - malować tyle czasu? A i efekt taki sobie.

 

Prawdę mówiąc myślałem, że będzie inaczej, a wyszło do :ass: raczej.

 

57669b80fb6a0aff.jpg

 

Lakier bardzo łatwo schodzi, można to jakoś zabezbieczyć, jakimś lakierem bezbarwnym. Czy dać sobie spokój, bo to normalne dla EPP?

 

W rzeczywistości nie jest taki ciemny.

 

Naklejki będę wycinał sam, facet, który miał to zrobić właśnie określił się z ceną - :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka to z pewnością najgorszy materiał na jaki kiedykolwiek kładłem farbę... Prawdę mówiąc myślałem, że będzie inaczej, a wyszło do :ass: raczej.

Kiedyś też miałem okazję malować elapor i niestety przyleganie lakieru do podłoża jest dokładnie do :ass: Trzyma się ledwo i zdrapuje bez problemów. Na przyszłość wiem, że szkoda roboty przy malowaniu tych modeli. Kolor producenta, na to oryginalne naklejki i wygląda najlepiej - widziałem tak zrobione Acromastera i Gemini i przyznam wyglądały bardzo elegancko. Pewnie sporo lepiej od modeli z łuszczącą się farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.