Skocz do zawartości

Star Wars - Star Destroyer


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

 

W domu szał absolutny na temat Wojen Gwiezdnych. Syn (8lat) zna na pamiec wszystkie czesci, ma gre na kompa Star Wars Lego II ;) no i ostatnio popelnilem dla syna dwa modele, zaczne od ostatniego ktory powstal - Star Destroyer. Model powstal w wiekszosci z prostej wycinanki papierowej + obserwacji z filmow, obrazkow z sieci itp itd. Ten model jest taką wprawką raczej niz docelowym modelem, ale sprawil Mlodemu i mi wiele frajdy podczas budowy. Szczegolow moze niewiele ale... banan na buziaku syna potwierdza ze do zabawy model nadaje sie wysmienicie.

Dlugosc 7cm

szerokosc 49

wysokosc 25 cm

waga 100 gram

 

wo dokonczenia zostaly generatory pola silowego (2 pingpongi na wiezyczce), doklejenie paru detali od spodniej czesci modelu i ewentualne malowanie/rysowanie linii podzialu pancerza.

 

 

 

sd_1.jpg

 

sd_2.jpg

 

sd_3.jpg

 

sd_4.jpg

 

sd_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma gre na kompa Star Wars Lego II

Znaczy Ty masz - ale pozwalasz sie mlodemu bawic ;)

A na powaznie - swietna robota - jak dasz odpowiedni silnik (duzy XD ) to spokojnie poleci :D

Z ciekawosci - ile Wam czasu zajela budowa ?

I jaki jest ten pierwszy model ???

 

EDIT:

Napisalem TY z malej literki :oops: - przepraszam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma gre na kompa Star Wars Lego II

Znaczy ty masz - ale pozwalasz sie mlodemu bawic ;)

A na powaznie - swietna robota - jak dasz odpowiedni silnik (duzy XD ) to spokojnie poleci :D

Z ciekawosci - ile Wam czasu zajela budowa ?

I jaki jest ten pierwszy model ???

 

aa zapomnialem foty wrzucic :D ponizej - kartonowy at-st `Walker`

 

W gry to juz nie gram, czaaasem w battlefield 1942, ale to raz na 2-3miesiace

 

Mysle ze polecialby spokojnie na TP-dzwonku :D

 

czas budowy ok 3 godziny w sumie.

 

 

at-st1.jpg

at-st2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars czy Twoje modele są pobrane z internetu? Mam tego trochę na kompie :)

 

To ja też dam coś z seri "Star Wars" :D

 

Wahadłowiec Columbia- 50cm wysokości- karton.

 

img0603sc3.th.jpgthpix.gifimg0608nq7.th.jpgthpix.gif

 

A tu już coś innego.

 

Piotr z Gdańska- drewno w 97%. Zrobiony na podstawie kartonowej wycinanki.

 

img0609cf6.th.jpgthpix.gifimg0610ap3.th.jpg

img0611so3.th.jpgimg0612hv0.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars czy Twoje modele są pobrane z internetu? Mam tego trochę na kompie

 

Nie wiem czy ty na serio pytasz czy jaja sobie robisz? Mam dowód osobisty położyć obok czy jak , żeby udowodnić ich autentyczność?

 

A może mam jeszcze plany sfotografować (które de facto też jeszcze gdzieś posiadam) "niewierny Tomaszu"? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa....

Jeśli tak, to sorki za "nadinterpretację". "PiS" jak to Ładziak ujął :D

 

Nie. Plany są samoróbką opracowaną wspólnie z moim wójkiem również zapalonym entuzjastą SW.

Wszystko zostało zrobione na podstawie filmów, modeli plastikowych redukcyjnych, wszelkiego rodzaju prospektów dostępnych o tematyce SW.

 

Były nawet starania o oficjalną ich publikację w Modelarzu i innych tego typu wydawnictwach, ale rozbiło się wówczas o prawa autorskie. A dokładnie o to, że Wydawcy mieli obawy czy LucasArts ich nie oskarży o kradzież własności (jakimi bez wątpienia są sylwetki tych statków)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mars_2000 byłbyś tak uprzejmy i przesłałbyś mi plany? ritmens@poczta.fm

Zobowiązuję się do nierozpowszechniania planów bez wiedzy autora jak i czerpania korzyści z ich użytkowania. wszelkie prawa autorskie zostaną zachowane

EDIT : plany falcon`a

 

Hmmm....Co do planów to mogę mieć mały problem.

Po pierwsze wiem, że gdzieś są w mieszkaniu u rodziców :? Muszę najpierw je spróbować odszukać...Potem pozostaje kwestia ich jeszcze zeskanowania, bo były wykreślane na kalce technicznej i papierze milimetrowym...

Jak je znajdę, to udostępnię, ale faktycznie z w/w zastrzeżeniami.

Odezwę się na Priva, jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://starwars.pl/stuff_tf_modele_slawek.php no to i ja dodam swoje trzy grosze,macie tu kilka model ze Star Wars do pobrania ,oczywiście kartonówki i wszystkie mojej roboty a tu przedsmak jednego z nich f2924ad8dfb8d22cm.jpg

Daje za free więc G.Lucas nic mi nie zrobi :devil:

Robie je na kompie ,a jak ?-chętnym zainteresowanym opisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

Prawdziwy szacuneczek !

Naprawdę, kawałek pięknej roboty.

 

PS1 - Ta strona, gdzie są te plany to też Twoja ?

PS2 - Chyba, pod wpływem tych wszystkich powracających motywów z GW, to sobie zarzucę dzisiaj wieczorem na DVD Gwiezdne Wojny w ramach relaksu, bo kopaczy szmacianki nie chce mi się oglądać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.