Skocz do zawartości

Rewolucja PayPal!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano otrzymalem takiego oto maila od paypala :)

 

Szanowny Użytkowniku! (Adresatem tej wiadomości jest )

 

W systemie PayPal możesz odtąd kupować, korzystając z rachunku bankowego!

 

Dlaczego to Ci się spodoba:

 

Do robienia zakupów przestaje Ci być potrzebna karta kredytowa.

 

Nie musisz martwić się o limity związane z płatnościami kartą kredytową.

 

Kupuj bez podawania swoich informacji finansowych.

 

Kontroluj swoje wydatki w Internecie dzięki wykorzystaniu rachunku bankowego.

 

System PayPal nie pobiera opłat za dodawanie środków do konta PayPal

z rachunku bankowego.

 

Możesz dodawać środki do swego konta PayPal, używając przelewu bankowego

... :)

 

jednym słowem Mega Power Zarąbiście ;) dla tych którzy nie mają karty kredytowej i obawiają się takowej, a także dla mnie, bo zaoszczędzę na eKarcie 20 PLN rocznie (nie muszę chyba mówić ile znaczy 20 PLN dla studenta :D - bynajmniej nie piję i nie palę wyprzedając cudze posty ;] ) :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak dzieci, jak dzieci :) Strejla_u, zaoszczędzisz 20zł na karcie tak? Może i tak ale w ogólnym rozrachunku możesz stracić. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Dokonujesz zakupu za 100USD, dziś jest to powiedzmy 280zł. Ile wpłacasz na konto PayPal? 280zł ? No nie za bardzo bo środki na koncie pojawią się za 2-4 dni ROBOCZE czyli np. w środę. Jaki wtedy będzie kurs USD? Who knows.. :) Powiedzmy że dolar poszedł w górę i jest po 3,05 czyli musisz dopłacić 25zł co znów zajmuje 4 dni ROBOCZE a więc pieniądze są na koncie w przyszły poniedziałek a jaki wtedy będzie kurs USD? Who knows... może być 3,15 a może być 2,60 everything is possible :) Jeśli 3,15 to znów dopłata i znów 4 dni ROBOCZE i tak dalej i tak dalej ... :) Ok, aby nie być posądzonym o stronniczość zakładam że jednak kurs USD spadł do 2,60 i po transakcji masz 20zł na koncie PayPal a ponieważ liczysz każdy grosz (oszczędność 20zł rocznie na karcie jest dla Ciebie warta zachodu) postanawiasz wypłacić zbędne środki z konta PayPal i tu ZONK wypłata środków poniżej 499zł wiąże się opłatą 5zł. Jako człowiek oszczędny zostawiasz więc te 20zł na koncie PayPal no bo szkoda płacić 5zł żeby odzyskać 15zł. Jesteś przecież bogatym człowiekiem i stać Cię na udzielenie PayPal-owi darmowego kredytu w wysokości 20zł (konto PayPal nie jest oprocentowane) a takich jak Ty będą tysiące więc i kredyt jaki PayPal zaciągnie u swoich klientów będzie pokaźny. W tym momencie poznałeś swoją rolę w całym tym systemie, rolę dawcy nieoprocentowanej gotówki. Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem że troche pozno się o tym dowiadujecie ;)

praktycznie miesiac temu ta opcja została dodana. przydatne, korzystałem już kilka razy.

wygląda to tak że inicjały na koncie PL muszą być takie same jak na paypalu, w tytule podaje sie "unikatowy" numer i kasa leci na paypal.

jedyny minus to że kasa z np inteligo idzie na paypal 3 dni

ale udogodnienie fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny minus to że kasa z np inteligo idzie na paypal 3 dni

No dziwne bo u mnie dzieje sie to w mgnieniu oka a mam zwykłe ekonto z kartą płatniczą a nie kredytową za którą nie płacę nic. I jakoś przy jej uzyciu moge placic przez paypal.

Od momentu zakupu np w hobbycity poprzez wplacenie kasy do otrzymania z HC emiala ze zapłacono mija około godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z karty czyli z konta sciaga w max godzine czasu do sklepu kase

Ciągle mylisz pojęcia. W Twoim (zresztą moim też) przypadku PayPal ściąga kasę z rachunku karty. A tu chodzi o to, że najpierw wykonujesz przelew na Twoje konto w PayPalu (i te pieniądze tam leżą), a dopiero później nimi płacisz np. w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pay Pal ma plusy i oczywiscie minusy ...

moze plusy najpierw :

-placenie za towar w domu, bez lazenia do Banku...

-blyskawiczna zaplata za cos co sie przed minuta kupilo...

-placenie rachunkow w roznych walutach...

-Towar zakupiony jest ubezpieczony -towar nie dojdzie ;PayPal oddaje forse ...

-kupowanie w USA (Ebay) to "pikus" ...polaczony z przyjemniscia...

innych plusow nie znalazlem -moze ktos jakies doda ktore pominalem...

 

minusy:

- na Pay Palu pieniazki nie "rosna"

- jezeli ktos wplaci Ci na konto to PayPal autamatycznie "przetraci " Ci pewna sumke

pieniedzy (nie pamietam dokladnie ile % ale moge poszperac i dac znac jezeli to kogos b .interesuje )...

-Pay Pal ma zawsze troche inna/gorsza wymiane miedzy dewizami (nieaktualna/opozniona ?) do tej pory na Pay Pal nie znalazlem Opcji gdzie by byla pokazana relacja miedzydewizowa (moze takie cos jest jezeli nie ;to dodatkowy minus)

 

- juz wiecej minusow nie pamietam ...nie zaluje.... ze mam PayPal.

 

JC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nie rozmawiamy tu o zaletach/wadach PayPal tylko o "rewolucji" czyli możliwości przelewu na konto PayPal środków bez pośrednictwa karty. Jak dla mnie ta "rewolucja" jest nic nie warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek a jak kupujesz w Ebay USA to pieniazki prywatnej osobie jak wysylasz ? w kopercie ? czy bierzesz "Platynowa" AE i placisz u nas w Banku przelew nie patrzac na koszty przelewu i nie zwracajac uwage na to czy ta osoba przesle Ci Towar czy nie ...

 

Nie da sie pisac o Pay Pal-u nie pokazujac jego ZALET i wad ... pisanie tylko o tym jak "zaladowac " PayPal n i e w y s t a r c z y ...(sa rozne metody ladowania Pay Pal-a)

Wiesz moze ktos ma Platynke i mieszka "nad" BANKIEM i dla niego zaladowanie konta to- (no znowu cisnie mi sie na ...tastature) -przyslowiowy pikus` ....ale dla innych bezproblemowe zaladowanie konta w Pay Palu to rewolucja w stosunku do niedawnych jeszcze czasow.........

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.