Skocz do zawartości

Jak zacząć pilotaż? Kupiłem model z Allegro


teodor2424

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba już po testach lądowych wiem co może być przyczyną. Tak mi się wydaje że odbiornik i antena leżały zbyt blisko przewodów głównych od baterii i silnika. jak najlepiej ułożyć to w środku modelu??

 

Przy testach wyciągnąłem odbiornik i baterię zbliżyłem kable i zasięg silnika i serw był ok 10m ale jak juz oddaliłem przewody od siebie o ok 5-7cm to zasięg bez przerw był gdzieś ok 150m dalej nie sprawdzałem :)

Ale wkleję zaraz zdjęcie na forum żebyście mi poradzili gdzie co ułożyć w środku :)

Tak mam w kadłubie jak to ułożyć:

2eb6ba22804ccdfbm.jpgebc67fc38e9fa098m.jpgd8462f74b244db4em.jpg31eadba02e88972cm.jpg

 

Ps. Będę zamawiał części zapasowe do tego modelu, o czym nei zapomnieć żeby później 2 razy za przesyłkę nie płacić. Może coś na zaś kupić? na pewno 2 pary skrzydeł kupię i lotek plus 2 śmigła. Ale co jeszcze?? Co się może przydać?? Serwo też się często psuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli to nadaje się do użytku to po co?No chyba że śmigła.

Jeżeli czegoś się na tym modelu nauczysz i będziesz chciał więcej to lepiej zbieraj na następny sprzęcior :D

Masz b.długie kable między reg. a silnikiem można i raczej trzeba je skrócić a kable dolutować bezpośrednio do silnika.Odbiornik chyba powinien się wsunąć jak najdalej pod serwa i można go owinąć w gąbkę.

Można wymienić wtyczkę na akumulatorze na coś lepszego np. wtyk typu T.

Te części zapasowe ile by miały kosztować ?

Ile masz zamiar,możesz przeznaczyć na ewentualny tuning tego modelu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeżeli coś polecacie to kupiłbym do tego modelu i zrobił mały tuning tylko czy jest sens kiedy nawet latać nie potrafię.

części chciałem kupić bo widzę że bez połamania z 2 kompletów skrzydeł się nie obejdzie :)

przedni płat 30zł tył kpl 15zł śmigło 10zł

To sobie chyba zafunduję na dzień dobry.

Tylko co jeszcze mogę dokupić do tego modelu. Powiedzmy że chciałbym się zmieścić w 100zł czyli mogę jeszcze wydać ok 50zł na coś....

no może i bym ze 80zł wyskrobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie nic nie zmieniamy. Dokupię skrzydła i śmigło i będę próbował latać na tym co mam.

Idę robić te kable, skrócę tak jak mówiłeś i ułożę w środku wszystko.

 

teodor2424, ładowanie kasy w ten model to pomyłka.

Nie kupuj nic , lataj do poki bedzie co z czym sklejać.

Potem kupisz inny model bardziej rozwojowy.

Wcześniej ktoś pisał zę jest dobry bo łatwo naprawić i kadłub jest dosyć wytrzymały, więc nie rozumiem dlaczego pomyłką jest dokupienie skrzydeł??

Te co mam już po drugim upadku są wyrwane z trzymania, więc jak całkowicie odlecą to trzeba będzie dokupić nowe. Chyba że się je obetnie i skróci jest taka możliwość????

Zobaczcie na zdjęcia:

 

5823ae1d0de8bb84m.jpg

58ee373abad945b8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się skleja , wzmacnia i lata dalej. Sam mialem podobny model , kupilem drugi na zapas , niedawno drugi sprzedalem nie rozpakowany bo pierwszy mimo ze mial polamane skrzydla i stateczniki kleił się idealnie i lata do dziś.

Wywalasz kase w bloto kupujac zapasowki. Nie do tego modelu , nie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się skleja , wzmacnia i lata dalej. Sam mialem podobny model , kupilem drugi na zapas , niedawno drugi sprzedalem nie rozpakowany bo pierwszy mimo ze mial polamane skrzydla i stateczniki kleił się idealnie i lata do dziś.

Wywalasz kase w bloto kupujac zapasowki. Nie do tego modelu , nie do tego.

 

Tylko przypominam że nie jestem żadnym modelarzem który zna się tak jak wy na tej robocie, pewnie z czasem bym się poznał ale teraz chcę tylko polatać i się czegoś nauczyć.

Skoro to się skleja to jak mam to zrobić?? Czym skleić czego używać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skróceniu przewodów i upakowaniu w środku jak to było najlepiej możliwe zasięg poprawił się tylko odrobinę. W tej chwili mam coś ok 50m. To chyba stanowczo za mało jak na latanie.

Przy włączonym czy wyłączonym silniku nie ma różnicy, po przekroczeniu tych ok 50m wszystko wariuje, silnik przerywa a serwa pracują jak chcą totalne wariactwo :(

 

Na takim zasięgu to pewnie sobie nie spróbuję nawet polatać, będzie to szybki upadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożone w środku w kadłubie do końca jak tylko się dało, końcówka zawinięta ok 10cm i z powrotem w kierunku dziobu. Co jeszcze można z tym zrobić??

 

Szczotki? Ile ten silnik chodził może razem z 10 min. To była by przesada żeby się tak szybko szczotki kończyły. Nawet gdy silnik nie pracuje objawy zaniku sygnału są w identycznej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podobnie jak masz ty. Całą antenke na zewnątrz i do pionowego statecznika i ok 15cm zwisa luzem. Zrobiłem na antence 2 węzełki żeby nie przeciągnąć za mocno z kadłuba. Czy to może przeszkadzać?

Bo poszedłem na próbę i nic to nie zmieniło żadnej poprawy, a może tutaj duży wpływ ma wilgotność? Bo jest mgła i to nawet spora.

Czy coś nie tak na linii nadajnik-odbiornik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węzełki rozwiąż lepiej przed wysuwaniem nawiń delikatnie kawałek taśmy albo coś w tym stylu.

Oczywiście to raczej nie węzełki przeszkadzają.

Na fotkach widać że kabel z płytki nadajnika jest raczej dobrze połączony z anteną.

Masz jakiś wskaźnik pokazujący jak są naładowane baterie?

Numery na kwarcach się zgadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.