Skocz do zawartości

Jak zacząć pilotaż? Kupiłem model z Allegro


teodor2424

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

model poleciał :) fajnie było trochę nim posterowałem ale zerwał sie wiatr i mi go porwał za daleko.

potem już był tylko opad na ziemię którego nawet nie widziałem tak daleko byłem.

w efekcie połamane skrzydło przednie, połamany i wyrwany ster wysokości.

Będę to sklejał może się jeszcze uda wzbić w powietrze.

Jaką taśmą się to robi? Bo zwykłą bezbarwna słabo trzyma. czy możę to być taka szara zbrojona chyba się ją stosuje do owijania izolacji na rurkach miedzianych od C.O.

Ale za gruba mozę być .

jaka taśma najlepsza i jaki klej do tej pianki skrzydłowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklejaniu coś jest :)

 

Przyjeżdżam kiedyś do domu i rozmawiam z sąsiadem:

 

- to co robisz teraz?

- eee komputerek :)

- nic dzisiaj nie zepsuliśmy, co za nudy będą :D

 

Z reguły zawsze znajdzie się coś do dłubania przy modelach :D Albo coś podmalować, albo podkleić. Chociaż nie jest to co na początku kiedy non stop ganiałem do kiosku po poxipol :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak się nauczyć pilotażu bez jakiejkolwiek nauki na symulatorze.

A skad taka niechec do symulatora ???

Napisz jak wyrzucasz model - powinno byc lekko w dol, na pelnym gazie - nigdy w gore (sa wyjatki - ale w innych modelach)

 

Np. focusa z pelikana wyrzuca się do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pisałem ze to nie uleczalna choroba i wrocisz. swoja droga sciagnij sobie fms'a i sie naucz pewnych podstawowych nawykow np. rewersu sterow w locie na siebie bo kiedy pierwszy raz bedziesz leciał na siebie to moze byc lekkie kuku a ja mysle ze sklej to najpierw czyms w rodzaju soudalu (polimerowy) albo jakiegos distalu poxipolu itp(epoksydowy) a potem usun naddatki załoz tasme bezbarwna z rolki i przeprasuj żelazkiem - jesli gdizes miało by peknac to napewno nie tam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. focusa z pelikana wyrzuca się do góry.

Prosze , nie zabieraj glosu skoro nie masz wiedzy.

Dziwne że wiem że mój kolega modelarz ma ten samolot.

 

Zamiast napisać, sorry panowie faktycznie pomyliłem się, to znów wypisujesz jakieś bzdury

Dziwne że wiem że mój kolega modelarz ma ten samolot.

 

Chłopie prosisz się i to ostro o zbanowanie totalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno dla Ciebie Mario jak i dla kolegi wycinek instrukcji z Focus'a.. ale to za pewne dla mniej zaawansowanych modelarzy tylko:

 

img0717om2.th.jpg

 

Poczekajcie proszę z banowaniem chociaż do czasu publikacji zdjęć modelu "slim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. focusa z pelikana wyrzuca się do góry.

 

Pa mam Focusa. Wyzuca sie go tak samo jak inne modele, lekko w dol, z wlaczonym silnikiem. czy na pelnym gazie, czy nie, to zalezy jakiej mocy masz silnik.

Jedyne modele ktore mozna wypuscic pionowo w gore to (oprocz rakietoplanow0 akrobatki 3D. Opowiadasz kolego totalne bzdury. daj sobie spokoj, duzo czytaj, nic nie pisz. czegos sie dowiesz, a tak, nic nie bedziesz wiedzial, i nie zagrzejesz tutaj dlugo miejsca..

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.