Skocz do zawartości

su 31 black horse- na spaline...


Danielstol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy model jak w temacie http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2034,su-31-ep-black-horse można przerobić na spaline,jeśli tak to jaki silnik wstawić (model na 3/4 gazu ma zrobić zawis), a może Asp 52 Fs będzie odpowiedni ,ponieważ posiadam taki silniczek ?? :) oczywiscie po wzmocnieniu wręgi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec ten yak z tmpro jest spoko ale mój silnik asp 52 fs ma około 2000g ciagu a waga mysle ze nawet bedzie wyższa wiec z zawisu na 3/4 gazu nici :cry: a może mój silnik bedzie odpowiedni do tego yaka http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=44_71&products_id=421 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak zrobić coś takiego 120 - 130 cm rozpiętości.......... Katana od X-lite tej rozpiętości spokojnie powinnawyjść poniżej 1800 gram z tym silnikiem..... głębokosie zastanawiam nad tym modelem i chyba od grunia się za nią wezmę....... też asp 52 AR ......... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Moze problem w tym że ten silnik jak na swoją pojemność do najmocniejszych sie nie zalicza a i wagę ma słuszna więc trzeba ratować sytuacje odchudzaniem modelu i wyposażenia . żeby sobie powisieć trzeba walczyć o wage stosując lekkie i mocne motory lekkie wyposażenie i delikatne modele .Cena jest taka kupę kasy do pierwszej pomyłki potem pozamitać i w kosz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. A jakie miałeś śmigło założone w tym ASP ,bo moja katana pięknie śmiga na właśnie tym silniku.

Ostatnio trenowałem harrier-a , a teraz zawis i szczerze powiedziawszy, to nigdy braku mocy nie poczułem, a jako nowicjusz nie raz musiałem gazem ratować model.

Ja latałem najpierw na 12,75x3,75 i tu była kiszka ,a potem przesiadłem się na APC 12x6 i od razu rewelka, a jeszcze lepiej jaka założyłem 12x6 Master-a

 

może jakimś odnośnikiem będzie to, że mój znajomy ma su 31 około 130cm rozpiętości z silnikiem 15cm3

 

Coś strasznego, to musiał być niezły przecinak?

A jak było z lądowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie śmigło miałem master 12x6 i zawsze na takich latam ,ale o zawisie na 3/4 gazu nie było mowy ,oczywiście na całym gwizdku zawis robiłem ale tylko na zimnym silniku :( Moja katana zanim doczekała sie spaliny była 2 razy naprawiana więc waga wzrosła do 2kg bez paliwa :( więc myślę teraz o modelu 1600-1700g do lotu i koniecznie arf... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Nie wiem co o tym sądzić ale odnoszę wrażenie że czym młodsze pokolenie tym ma bardziej lewe rączki do roboty ARF każdy chce latać ale coś polepic to juz tragedia. Kiedys to balsa była jak marzenie silnik raduga albo kmd , A mvvs szczyt techniki rozruszników każdy miał 10 (palce u rąk) i byli modelarze. Teraz wszystko arf tylko modelarze CDD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie nie oto chodzi że mam lewe raczki do roboty bo chodzę na modelarnie i dawniej robiłem i dalej robie modele ale na razie z powodu szkoły nie mam wiele czasu i chciałem coś polatać póki jeszcze ładna pogoda :D a oto dowód :lol:http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=620 Taki sobie modelik buduje chciałem żeby do lotu ważył 1600g ale to marzenia :? Rozpiętość 1280 mm długość 1180mm waga narazie z silnikiem 1100g :wink: Silnik Asp 52 Fs ,serwka planuje mini tower pro ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Nikogo nawracał nie będę bo to raczej syzyfowe zajęcie. Jedynie zwracam uwagę na róznicę pilot rc i modelarz bo oba te pojęcia są dalekie od siebie. W dobie gotowców sa tacy którzy umieją tylko latać i tacy którzy potrafią z listewek sklejki i innych materiałów wyczarować arcydzieła . Jak widzę jak ktoś pokazuje extrę z zestawu i mówi że jest super modelarzem to mam chęc pokazania mu reprodukcji na ścianie i przedstawienia się Leonardo jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie zwracam uwagę na róznicę pilot rc i modelarz bo oba te pojęcia są dalekie od siebie

 

i co z tego wynika? ktoś jest gorszy, a ktoś lepszy? daj spokój chyba wszystkim chodzi o dobrą zabawę :D

 

a pozatym to tak jak Paweł pisał, widać niektórzy muszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.