Skocz do zawartości

FUTABA - T-4 EX


uve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce zakupić aparaturę. Mam plan latać tylko i wyłącznie

akrobatem do ok. 1 m. Zastanawiałem się nad Optic 6, ale wpadłem

na dużo tańszą 4 kanałową FUTABA - T-4 EX.

 

Czy lepszym rozwiązaniem jest Futaba. Czy też do latania 3D

będę potrzebował dodatkowych funkcji, których Futaba nie posiada ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Plany, planami, ale w końcu zacznie brakować kanałów. Lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć. :twisted:

Poszukaj za granicą. Aparatury są dużo tańsze, nawet wliczając cło, którego czasami daje się uniknąć.

Widziałem niedawno DX6i 2,4GHz w cenie 97,50 funtów. Wysyłka na całą Europę.

Optic 6 ma na dłuższą metę problemy z awaryjnością. Dużo osób narzeka, że po około 3 latach zaczynają się sypać.

Zasada jest taka - kupuj najlepszą aparaturę na jaką cię stać, nawet kosztem innego osprzętu, lub modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optic 6 ma na dłuższą metę problemy z awaryjnością. Dużo osób narzeka, że po około 3 latach zaczynają się sypać.

 

skąd wiesz co będzie działo się z dx6 po 3 latach użytkowania.

 

co do optica to ja jestem zadowolony. to solidne radio.

 

futaba t4ex o ile się nie mylę nie ma trymów cyfrowych co wg mnie dyskwalifikuję ją jeżeli ma się kilka latających modeli i do tego 4 kanały. zechcesz założyć aparat i porobić fotki i już ci brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem. co się będzie działo :wink:

Ale szukałem informacji o aparaturach 6-cio kanałowych i niestety znalazłem sporo opinii negatywnych na temat Opticów 6. Liczne skargi i zgłoszenia do serwisów, oraz narzekania słabą jakość napraw serwisowych.

Na temat DX6i nic takiego nie znalazłem.

Z UK mogę sprowadzić DX6i za ok 420zł, albo ok 570zł z walizką aluminiową + koszty przesyłki. To bardzo atrakcyjne wobec polskiej ceny sklepowej Optica 6.

Właściwie jedyną słabą stronę DX6i jaką znalazłem to brak płynnej regulacji krzywej gazu (5-cio punktowa).

Niektórzy wskazują też ceny odbiorników, ale ja na razie nie mam dużo modeli (jeden w kawałkach, drugi w połowie budowy, trzeci na ukończeniu) i na razie jeden odbiornik z zestawu mi starczy. :wink:

Ktoś się może nie zgadzać, ale w końcu to wolny kraj, a o gustach się nie rozmawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie każdy ma możliwość sciągnięcia czegoś zza granicy - warto o tym poczytac, nie potrzeba wiele - wystarczy sie zarejestrowac w paypal.pl i zrobić przelew na poczcie lub tez z swojego konta na konto paypal.pl zgodnie z instrukcją podaną na stronie paypal.pl

 

2. Jeżeli ktoś zaczyna nie widze sensu w jego przypadku kupowania radia z komputerem typu dx6i chociaż na dłuzsza mete wiadomo że bedzie lepsze. DX5 pracuje w DSM2 a odbiornik w zestawie jest 4k [ 5 kanał to lotka rozłożona na 2 serwa] a do tego jest naprawde mały bo waży 7g. Radio nie posiada pamieci modeli i komputera ale za to mixer delta, reversy, funkcja D/R i trymery elektroniczne. Jest na miejscu za 355zl i posiada gwarancje co czasami dla klienta jest dosyć ważne co nie oznacza że zamawiając sprzet z poza granic kraju jej sie nie otrzyma - dochodza jednak spore czasy oczekiwania i koszty wysylki... W UK DX5 kosztuje okolo 60 funtów za komplet co jest już nie mała różnica w porównaniu do 100.

 

Za tą różnice warto by zakupić ładowarke z balancerem wbudowanym czy też dodatkowe pakiety do modelu. Nie każdy ma portfel bez dna i nie każdy załapie odrazu bakcyla - a może sie znudzi i co ?? Mniejsze koszty włożone ... I nie jest prawda że droższy sprzet łatwiej sprzedać ... Kolejną trudnością bywa czasem skonfigurowanie komputerowego radia. Ja sie ostatni złapałem na lenistwie i nie odkrecając ramion od serw zmieniłem zero serw, wszystko ładnie działa ale jak spojrzałem w funkcje monitora w nadajniku to złapałem śrubokręt i zrobiłem jak sztuka nakazuje.

 

Do latania modelem typu akrobat na poczatek nie potrzebujesz więcej niż 4k a tak jak napisałem nie ma problemu z podłaczeniem lotek na 2 serwa ...

 

Nie żebym reklamował ale tutaj masz link do aparatury w polsce:

 

http://www.scorpio-polska.pl/podrobnosti_prehled.php?kod=SPM5500E&kat_id=135&kat_typ=0

 

A także w UK:

 

http://www.sussex-model-centre.co.uk/shopexd.asp?id=26392

 

W obydwu żródłach znajdziesz także DX6i.

 

Nie jest prawdą że im mniej wydasz na początku tym wiecej wydasz w przyszłości.

 

Musisz jedynie określić sobie samemu dla siebie swoje cele. Jeżeli są tylko takie jak napisałeś na początku to nie bede miał wyrzutów sumienia że poleciłem ci DX5.

 

Jeżeli jednak wiesz że nie znudzi ci się i bedziesz budował/kupował modele bardziej zaawansowane to niestety odżałuj te pare złotych wiecej i kup DX6i odrazu. Tak jak mówiłem możesz mieć pewne trudności ale po to masz instrukcje obsługi, po to masz forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie zakładam tematu, używam szukaj xD

 

Co powiecie o Futabie 4 EXA ? Czy wystarczy ona do modelu, typu: Zefir, może jakiś akrobacik do 1m, coś na halę ?? Liczba kanałów mi starzy. Czy bardzo ważne jest to co napisał slawko_k, mianowicie trymery cyfrowe ? Do czego to służy ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedz. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz poczekać albo zacznij hodować rybki? :D

To dobry sprzęt i w dobrej cenie jeżeli Ci się znudzi to też sprzedasz i odzyskasz część kasy.

Jak się będziesz śpieszył to kupisz badziew i będziesz potem narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176

Odbiornik od Dx5 posiada pięć kanałów + szósty dla drugiej lotki (wewnętrzny Y-kabel). Używam go od dłuższego czasu jako drugiego odbiornika z aparaturą Dx6i (w jednym z motoszybowców i używam w nim wszystkich kanałów (tj. pięciu+szósty). Spisuje się doskonale, nie gorzej (zasięg) niż 6200. W ogóle polecam ten odbiornik jako tanią alternatywę dla 6200 (na ebay.de do kupienia po 39E) w sytuacji gdy wystarczy pięć kanałów. W ten sposób można mieć kilka tanich odbiorników.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.